MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Nagroda dla zwycięzców wyzwań (/temat-nagroda-dla-zwyciezcow-wyzwa%C5%84)

Strony: 1 2


Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Eremi - 6.06.2012

Siema, mam pomysł żeby jakoś nagrodzić zwycięzców forumowych wyzwań :)

A mianowicie, odznaczenie trwające miesiąc, jakaś ranga, tak jak jest member, to mogło by być np. challange winner czy coś i odnośnik do tematu. No nie wiem co o tym sądzicie, dawajcie propozycje czy coś :P


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Enno Presto - 7.06.2012

a nie lepiej jakieś ordery lub medale, które będą już na stałe ? :D chyba na 4 clubbers jest coś podobnego i na innych forach również.


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Aitra - 7.06.2012

beznadzjeja ... co Wy macie z tymi rangamisrangami , forum nie powinno isc ta droga... kto ma range tez jest super zajebisty i wogole bo to do tego zmierza . . . to ma byc nagorda ? no prosze Cie raczej kpina... Nagroda powinno byc pomaganie takiej osobie w promowaniu jego dobrych utworow a nie rangisrangi...wybacz za szczerosc

bo niedlugo dla kazdego jedynym celem zyciowym bedzie dostanie rangi ...


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Eremi - 7.06.2012

Spoko ja się nie obrażam o to ale nie spinaj tak można to było wyrazić jakoś bardziej przyjaźnie :P Zgodzę się z Tobą że rangi nie są najważniejsze i nie ma się czym podniecać, ale jak ktoś przychodzi nowy na nasze forum, to widzi "o ten gość jest dobry, wygrał to to i to" bo o to mi między innymi chodziło. A promowanie to przecież samo z siebie wynika nie uważasz? :)


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Aitra - 7.06.2012

poprostu lubie miec wyrazne swoje zdanie juz tego nie zmienie ;D no nie uwazam tak xD


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Enno Presto - 7.06.2012

Terefere. Jeśli ktoś potrafi podejść do tego z dystansem, to takie nagrody mogą dużo zdziałać. Jak wiadomo każdy z nas lubi być czymś obdarowywany. Takie symboliczne dodatki mogą fajnie zmotywować do pracy. Myślę, że każdy lubi realizować swoje cele i osiągać sukcesy. Mniejsze lub większe. Forumowe nagrody mogą być swego rodzaju pamiątką - reminderem. Tak, że wystarczy spojrzeć na swój profil, a można sobie przypomnieć czego się kiedyś dokonało :) Podobnie jest z medalami olimpijskimi. Same medale nie mają dużej wartości materialnej lecz satysfakcja z ich zdobycia jest bezcenna :) Porówanie może nieco na wyrost, ale myślę, że coś w tym jest ;)

Z drugiej jednak strony istnieje zagrożenie, że najwięcej benefitów dostaną tak zwani starzy wyjadacze. Dlatego trzeba zrobić coś w kierunku tego by nowi producenci mogli z nimi konkurować.


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Eremi - 7.06.2012

TranceDreamer - masz rację, że może to zmotywować, tak samo jak to kiedy posłuchasz swoich najlepszych numerów nie mając weny, od razu dostajesz zastrzyk pozytywnej energii :)

A co do starych wyjadaczy to nie uważam że tylko oni będą wszystko wygrywać, po prostu każdy musi głosować uczciwie i na najlepszy utwór a nie np. "oo mój kumpel zrobił nowy kawałek do topki, dam na niego głos" :)


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Aitra - 7.06.2012

taa ... wszystko ladnie pieknie tylko ze zakladanie sobie osobnych kont po to aby oddac na siebie glos i wygrac w rankingu i dostac ta jakze zacna range przez miesiac mija sie z celem ... dlatego wiec uwazam ze ta ranga tutaj jest bezsensu ... wiadomo nie wszyscy beda miec takie same zdanie do mojego bo byloby nudno , czasem dobrze jest sie powymieniac swoimi zdaniami ;)


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Eremi - 7.06.2012

Hehe bije od Ciebie optymizmem :D No dokładnie jakby każdy miał własne zdanie to ten świat byłby nudny. Ale ważne jest żeby wymieniać się opiniami kulturalnie w cywilizowany sposób. Dobra poczekajmy teraz na opinie innych :P


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Enno Presto - 7.06.2012

Aurora, przecież w regulaminie jak byk stoi, że multikonta są zabronione :D Tak więc jeśli ktoś pokusi się o oszustwo, to dostanie bana prędzej czy później ;) Czy warto ryzykować utratę konta dla jakiejś rangi lub medaliku? Wydaje mi się, że nie :>


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - BioMechanic - 7.06.2012

moze tak 1000pln dla zwyciezcy? ;> co by to na rozwoj studia przeznaczyc lub na promocje he he. ...
chetnych by przybylo do brania udzialu. .. :} .
...
tyle, ze podatki "byczaby" wprowadzic . .albo sponsora znalezc... no ewentualnie wpisowe. . >>


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - K - 7.06.2012

Proponuję milion złotych. Ładna okrągła sumka, która chyba każdego zadowoli.


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Revnotes - 7.06.2012

Sądząc po dotychczasowych decyzjach administracji (moim zdaniem rozsądne planowanie), poprzednie edycje pozostaną na forum widoczne, więc jeżeli ktoś ma życzenie sprawdzić, jak wyglądała taka rywalizacja w przeszłości, zawsze może do niej wrócić. W sieci istnieje pewne forum, które również organizuje oklepaną już TOPkę, chciał nie chciał dwa czy trzy razy znalazłem się na podium, raz nawet zwyciężyłem w konkursie, ale nie sądzę, żeby było to jakieś super sprawiedliwe głosowanie, podobnie jak tutaj nie będzie. Każdy kieruje się swoimi sympatiami bądź gustem. Podobnie kieruje się jury wybierając utwory do finałowego konkursu. Wątpię żeby wszyscy zgodzili się, że te 10 tracków, a nie inne powinno się w niej znaleźć. Jest to zwyczajna forma zabawy, a nikt z tu obecnych nie posiada umiejętności i wiedzy, która predysponowałby go do podejmowania decyzji, kto jest dobry, kto jest słaby. Oczywiście różnicę w poziomie zauważy nawet laik, jeżeli pod ocenę poddamy demo producenta, którego jest to pierwszy projekt, a takiego, który tworzy już od przeszło roku, ale nic ponadto. Z utworów o zbliżonych poziomach technicznych, juror wybierze ten, który bardziej podchodzi pod jego gust. Nie uważam, żeby posiadanie jakiegokolwiek orderu w czymkolwiek pomogło, tym bardziej, że nie wierzę żeby był on wyznacznikiem czegokolwiek.


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - K - 7.06.2012

Co do zwycięzców TOPek, to odznaczenie już jest. Oczywiście cały wybór jest dosyć subiektywny, co jednak nie zmienia faktu, że wszystko staramy się sprowadzić do jak najbardziej uczciwej formy.


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - BioMechanic - 7.06.2012

ja oczywiscie zartowalem z ta nagroda pieniezna. ..
choc tym milionem nikt by nie pogardzil zapewne.. :}


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Eremi - 7.06.2012

Kto wie Kay, może kiedyś będziecie mogli sobie pozwolić na nagrody pieniężne :)


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - Yes I Am - 8.06.2012

Póki co cieszcie się złotą gwiazdką za zwycięstwo w top10...
Jeżeli chcecie robić muzykę żeby mieć z tego profit, to proszę wysyłajcie utwory do labeli i może zostaną wydane, i może ktoś je kupi.
Ja zawsze sądziłem, że udział w wyzwaniach, itp. jest formą zabawy i rozwijania swojej kreatywności. Poza tym sądzę, że zwykłe słowa, typu ,,bezbłędnie technicznie" powinno wystarczyć i dać pewien rodzaj satysfakcji.

Po co wam w ogóle nagrody jako forma motywacji?


RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - ZOOn'r - 8.06.2012

Dobra ja się wypowiem jeśli pare osób już to zrobiło <victory>.

Odznaczenia (tak jak w TOP10 gwiazdka - tak jak powiedział Yes I Am) pełnią swoją rolę pewnego rodzaju motywacji. Ok, odznaczenia są przydatne, bo potrafią zmotywować do działania.

Nagrody pieniężne - odpada. Kto w dzisiejszych czasach będzie fundował nagrodę w formie sałaty, za wygraną topke na forum muzycznym (nawet to trochę dziwnie brzmi xD)? Może kiedyś...

Nagrody rzeczowe - tak jak wyżej

Reasumując: Tak jak powiedział Kay, narazie trzeba się zadowolić gwiazdką przy nicku. Miejmy nadzieje, że może forum kiedyś stanie się tak popularne, że nagrody w świecie realnym będą możliwe.

Na koniec taki raczej niemożliwy do wykonania sposób nagradzania: Utwór, który np. wygrał TOP10 będzie lądował do forumowego netlabel'a i będzie promowany na różnych portalach internetowych. To raczej na dalszą przyszłość forum <ah>.






RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - hake - 8.06.2012

Widzę, że zacięta dyskusja to też ja wyrażę swoją opinię na ten temat.

Wg mnie najlepszą i najważniejszą nagrodą jest sama wygrana i dobra zabawa. Tworzenie jakichś rang, medalionów(<pokerface> wtf) jest jak dla mnie kompletnie nie potrzebne. Wystarczającą przyjemność sprawiłoby mi to, że komuś się podoba.
Zrobicie z tego forum jakąś naszą klasę a jak sami wiecie NK powoli kończy swój żywot ;)
Zrobi się syf i malaria co będzie odpychać potencjalnych nowych użytkowników.

Nie tędy droga do pozyskiwania użytkowników.






RE: Nagroda dla zwycięzców wyzwań - piral - 9.06.2012

Nie należy szukać nagród na forach w konkursach takich jak są tutaj. Skoro ktoś złożył dobry track i liczy na coś w zamian, niech szuka wytwórni, która mu ten track wyda. Wtedy najlepszą nagrodą będzie support jaki ten track i ogólnie artysta dostanie i może też jakaś konkretna sumka.