MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Sajtrus - Blues dla Lili - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Sajtrus - Blues dla Lili (/temat-other-sajtrus-blues-dla-lili)



Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 26.02.2019




RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Mocade - 28.02.2019

Dobre. Niezbyt barwne ale bardzo naturalne, akordowo przypomina Thrill is Gone BBKing'a. A że koniec wieńczy dzieło, to karny wuj za jego brak. Czwórka, ale polecam dokończyć bo siedzi w tym niezły vibe.

Pozdrawiam.


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 28.02.2019

Dzięki. Naturalne , bo wszystko ręcznie grałem. Jakoś tak mam, że lubię nagrywać jednym cięgiem. A jak nie wychodzi, to od pieca. Barwy to przede wszystkim gitara bez udziwnień , taka jaka jest, mój gibson na clear. Nagrane w Cubase 10, instrumenty to bas z Sample Tanka,( teraz słyszę , że do poprawy) perka z Grove Agent 5, klawisz z Haliona sonica 3 i ta moja gitara. I to wsio. Wokalu brak, ale jest wolne 12 taktów :) I tu racja po Twojej stronie - to jest w zasadzie taki szkic, prosty blues bez udziwnień do dalszego dłubania. Aha i z BBKing to nie ma nic wspólnego, nie zbliżam się do Guru bluesa.Akordy to klasyka , najprostszy układ e,a,H 12 taktów.
Pozdrawiam
Sajtrus


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Wasp - 28.02.2019

to całkiem inna muzyka niż moje klimaty ale fajnie się tego słucha
żywa gitara (to plus ) perka też żywa? bo brzmi jak żywa
może kiedyś zrobiły collab? jakieś idm z żywą gitarą, mogłoby wyjść fajnie :)
dodaję do lajkow na SC


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Plague - 28.02.2019

Gitarowa partia zagrana świetnie i perka która brzmi jak prawdziwa. Tutaj nie trzeba żadnego wokalu bo jak dla mnie jest to muzyka instrumentalna. Pewnie że można by pokusić się o minimalne wstawki na innym instrumencie jak trąbka czy piano, ale czy wtedy kawałem nie byłby za gęsty? Świetny elektryzujący klimat.
Zawitał tutaj na stronę ktoś, kto jeszcze będzie nas zaskakiwał swoim talentem :D


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 28.02.2019

Tnx PlaqueBeer
W zasadzie to Twoja wina:) , że tu się zalogowałem. Czegoś szukałem w necie o FLu i tu znalazłem poradę i patrzę ja , a tu słynny Plaque ze swoją pro muzą :) No to zostałem, bo widzę , że tu niezła ferajna gra. Ok, miałeś coś na priv pisać. Czekam. A wracając do tego bluesa to perka też mi się podoba, ale to zasługa świetnego programu perkusyjnego Groove Agent 5 ze stajni Steinberga. Polecam.
Pozdrawiam
Sajtrus


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Mandalar - 28.02.2019

Brzmienie perki świetne, ale przejścia odstają od naturalności. Raz, że grają w tych przejściach, w koło jeden patent, a dwa, jak powtarzasz je blisko siebie, to ten drugi raz kończy się tak trochę w miejscu do takiego bluesa średnio pasującym.
Gdyby to była muza eksperymentalna to ok. ale miał być prosty, typowy blues.
Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 1.03.2019

Mandalar.
Tnx za opinię, i to cenną , tnx za wytrawne ucho, które wychwyciło ,że w perce zmontowałem powtarzające się raidy. To tak z lenistwa:) Obiecuję poprawę.Beer
Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Ypsilon - 1.03.2019

Pierwsze co rzuca się w uszy to bardzo źle ustawione poziomy głośności – całą uwagę skupia lewe ucho. Fatalnie to brzmi. Ja rozumiem rozstawienie instrumentów - tutaj tych grających jak by na żywo ale całość z tą przekombinowaną gitarą wypada bardzo kiepsko. Dzwięki dziwne w tym trochę nieogarnietym miksie. No i troche mało bluesa w bluesie. Aranżacja ssie, takie se plumkanie ale ten motyw z drugą gitarą po 3.40 jakoś ratuje sytuację. Pracuj nad miksem - bo w tych kawałkach co wrzuciłeś na forum widać, że masz braki. Za duży nieład. Powodzenia! :D


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 2.03.2019

Tnx za opinię. Co do mixu i masteru to zgoda,słaby jestem, ale to ponoć trudna sztuka zwłaszcza , że mam tylko słuchawki. Natomiast co do brzmienia gitary trochę się dziwie, bo jak można "przekombinować" czysty clear. Dlatego ten "blues" jest tak prosty, bo zero efektów. No i ciekawa sprawa, mnie się zupełnie nie podoba ta gitarka od 3:40- tak na szybko zapchajdziura właśnie z fuzem , żeby aranż nie był nijaki. Tak czy siak , uwagi zanotowałem.
Pozdrawiam:)
Sajtrus


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - LOSTVERXX - 3.03.2019

Zgadzam się z przedmówcami, przekombinowałeś z perkusją. Te powtarzające się przejścia powodują bałagan. Mix robisz po prostu tak, że w instrumentach basowych zdejmujesz z equalizera wysokie tony i analogicznie postępujesz z resztą, gdzie albo zdejmujesz wysokie, albo niskie. Następnie sprawdzasz poziom głośności poszczególnych instrumentów i patrzysz, gdzie jest za dużo, a gdzie za mało i ustawiasz suwakiem. To nie jest jakaś filozofia.
Powinno to brzmieć tak jak u Davida Lyncha w klipie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=3SpG7C4vHZQ


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 3.03.2019

Tnx za opinie. Co powinno brzmieć , a nie brzmi to zależy od twórcy. To nie jest do re mi fa so la .
Pozdrawiam


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Mat.Mor.Raw - 5.03.2019

Utwór jakby wyjęty ze ścieżki do filmu Tarantino.
Leniwy, bluesowy klimat przecinany co jakiś czas energicznymi przejściami perkusyjnymi.
Przyjemna przestrzeń, klarowny miks, świetnie wykonane i skomponowane partie gitary. Przemyślana aranżacja, różne brzmienia gitary, gdzieś tam jakieś piano elektroniczne też plumka w tle.
Z uwag, mam wrażenie, że gitara clean jest trochę przesunięta na lewo w panoramie, a że gra przez większość utworu, to na dłuższą metę trochę zaburza obraz stereo.
Ale generalnie ocena 5/5.


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 6.03.2019

Mat Mor Raw
Maestro :)
Tnx za głos. Ważny dla mnie.
Gitara nie jest przemyślana ,bez kombinacji zgrana z marszu, może ze dwie poprawki, czasem mam dość tych przesterów, prosty leniwy blus. A te technologie jak miks master narazie są dla mnie za trudne, może z czasem będzie lepiej. Aha , jak słucham ponownie , to zepsułem początek tym elektro pianem, jest za głośno, powinno mruczeć. No i niepotrzebnie ten przester pod koniec dałem z Gitar Riga 5 , bo jak Tarantino:) hehe - to powinno być całkowicie na surowo. Nie wiem , jak tu wstawić poprawioną wersje. Jeszcze raz tnx za wsparcie, bo już chciałem opuścić ten portal, nie robiąc techno tranzystorów.
Pozdrawiam
Sajtrus


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Voel - 12.03.2019

Witam Sajtrus
Jak już ktoś wyżej wspomniał poziomy głośności są źle poustawiane, bo track wręcz 'wyłazi z głośników'.
Są rezonansy, ale zdaje się że, one też są następstwem wcześniej wspomnianego złego poustawiania poziomów głośności. Jeszcze trochę lepsza equalizacja i by to świetnie brzmiało.
Feeling utworu bardzo dobry :) aż się człowiek rozluźnia podczas odsłuchu.
Nie wiem, dla mnie te gary, (mówi się tak w ogóle, na bębny w muzyce gitarowej? he he pytam bo nie wiem) to przesada, bo grają taką samą wariację ciągle i męczy to troszkę. Gdyby był lepszy miks to dałbym 5, ale daję 4, bo to solidny utwór, ale wykonany niesolidnie. Pozdrawiam :)


RE: Sajtrus - Blues dla Lili - Sajtrus - 13.03.2019

Voel. Tnx za opinię :)
Otóż to. Od zawsze grałem na gitarze,ale w zespole miałem basistę, kolesia od garów jak mówisz:) i pianistę. I oczywiście przepiękną wokalistkę. I te gary to były najważniejsze, bo to jednak trudny instrument. Ale od kiedy zmiana trybu życia, przeprowadzka do innego miasta, ślub, dzieci , dom , praca itd, to z muzyki pozostał komputer i to całe oprzyrządowanie. DAW y , keyboardy , ten cały sprzęt dodatkowy do home recording. I niby można robić muzę, ale mało kto potrafi wdg mnie być dobry we wszystkim. Takim człowiekiem orkiestrą i jednocześnie producentem muzycznym.Szczególnie "miszczem" mixu i masteru ... Na występach przed publiką mało kto się z nas zastanawiał, czy coś brzmi za cicho, za głośno, raczej czy gitara stroi a wokalistka nie fałszuje :), i czy utwory się podobają ludziom. Dlatego ja bez urazy przyjmuję wszelkie uwagi na klatę, bo jak wyżej wspomniałem, nie można być dobrym we wszystkim.A wracając do meritum, gary to był pierwszy VST jaki potrzebowałem, żeby mieć ten problem z głowy.Niech każdy robi to co u mnie, więc zatrudniam kompa do garów :) Teraz używam od miesiąca Groove Agenta 5.
Pozdrawiam
Sajtrus