MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki studyjne - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki studyjne (/temat-sluchawki-studyjne--2646)



Słuchawki studyjne - Pax - 7.06.2012

Poszukuję słuchawek do produkcji, budżet 300zł. Czekam na propozycje : )


RE: Słuchawki studyjne : ) - The Timbrer - 7.06.2012

Juz zalozylem taki temat mysle ze tez Tobie w nim ktos doradzi ja mysle ze 300 zl to za malo jak na sluchawki studyjne.


RE: Słuchawki studyjne : ) - BioMechanic - 7.06.2012

no jesli zamierzasz trzymac sie tej kwoty to polecam AKG k99 .



RE: Słuchawki studyjne : ) - Pax - 7.06.2012

Nie wiem jak jest to co innymi firmami, ale czy polecacie cos typu sennheiser?


RE: Słuchawki studyjne : ) - Revnotes - 7.06.2012

Za taką kwotę nie kupisz dobrych słuchawek, a pisząc studyjne rozumiem, że miałeś takie na myśli.
Polecam przekonać się w sklepie na własne uszy, a jeżeli nie masz takiej możliwości, to wyszukać charakterystyki w sieci.


RE: Słuchawki studyjne : ) - The Timbrer - 7.06.2012

Sennki to kuoisz raczej cos HiFi typu HD201 czy inne pokrewne nic lepszego... AkG k121 sa dobre lecz kosztuje 360 zl(co ciekawe pare lat temu kosztowaly cos kolo 130 zl sztuczne podbijanie cen :/). Mozna znalesc jeszcze jakies uzywki ewentualnie w tej cenie. Za 400 zl masz juz nowe KRK KNS 6400 czyli nizszy model z dwoch. Ale jak wyzej najlepiej szukac sklepow gdzue masz odsluch. Wiadomo ze nie sa to warunki domowe bo inna karta dzwiekowa i inne otoczenie ale zawsze jakas pomoc. Ja osobiscie polecam dozbierac. Bo za 1-2 lat bedziesz uwazal ze to co kupujesz jest slabe i bedziesz chcial je zmienic, a takto juz masz te 300 zl


RE: Słuchawki studyjne : ) - BioMechanic - 7.06.2012

wiem, ze im lepsze sluchawki tym lepsze...
ale czy jest sens ? wg mnie wystarczą zdecydowanie jakies zajebiste. .
i tak da sie produkowac i to z przyjemnoscia. .. takim sposobem nie kupilby nikt nic. .. bo po co kupowac za 1kpln jak mozna dozbierac i kupic za 2kpln .. .

o wiele lepiej miec jakas w miare dobra karte, sluchawki, kable, unikac laczenia..czy nawet wiazania kabli (co sie zdarzalo>>) itp. ... z czasem mozna sobie sprawic monitorki 30kpln za sztuke. ..

oczywiscie nic nie zastapi sluchania i uczucia, ktore temu towarzyszy.. .. wtedy mozna wybrac pod siebie..



RE: Słuchawki studyjne : ) - The Timbrer - 8.06.2012

Zodiak to prawda i tak nawet audiofilskie sluchawki nie zastapia ci sluchu bo znam przypadki gdzie ludzie robili zajebiste mixy w utworach na sluchawkach za 15 zl. Ja szczerze powiem tez zastanawiam sie nad nowymi sluchawkami jednak wychodze z zalozenia ze jak kupic to juz z sensem i porzadnie ale bez przesady ;)


RE: Słuchawki studyjne : ) - Jack Orlando - 8.06.2012

(8.06.2012, 0:05)The Timbrer napisał(a): Zodiak to prawda i tak nawet audiofilskie sluchawki nie zastapia ci sluchu bo znam przypadki gdzie ludzie robili zajebiste mixy w utworach na sluchawkach za 15 zl. Ja szczerze powiem tez zastanawiam sie nad nowymi sluchawkami jednak wychodze z zalozenia ze jak kupic to juz z sensem i porzadnie ale bez przesady ;)

Tak, na pewno ocenili odopwiednia ilośc dołu w miksie na sluchawkach do skypa, <hahaha>

Za 300 zl kupisz spokojnie dobre studyjne sluchawki. Np Akg 240 studio, ale używki, a nie każdy preferuje używany sprzęt.


RE: Słuchawki studyjne : ) - The Timbrer - 8.06.2012

Jest to do zrobienia bo czasem sluchawki bardzo tanie sa lepsze od tych nieco drozszych. A po drugie jesli mowisz o dole to nie wiem po co tu AKG 240 Studio, ktore tego dolu maja malo


RE: Słuchawki studyjne : ) - Pax - 8.06.2012

A czy akg k514 dadzą rade ?


RE: Słuchawki studyjne : ) - Revnotes - 8.06.2012

AKG generalnie grają nierówno, może jakieś najdroższe modele są tu wyjątkiem, ale do około 1000 PLN nie słyszałem, żeby dobrze grały w dole i górze. Jak już pisałem poszukaj w sieci charakterystyki danego modelu. Nie wiem czego Ty się spodziewasz, każdy z nas dźwięk odbiera nieco inaczej, więc to co mi się będzie podobało nie koniecznie spodoba się też Tobie. Poza tym słuchawek będziesz musiał się nauczyć "słuchać". Ktoś już wspomniał, że dobre miksy niektórzy robią na sprzęcie z supermarketów i owszem, ale warunkiem jest właśnie świetne poznanie swojego odsłuchu.


RE: Słuchawki studyjne : ) - Yes I Am - 8.06.2012

Generalnie ja spotykałem się z opiniami, że tańsze modele AKG często dają złe odczucie dolnych partii. Osobiście używam tego sprzętu... Miałem najpierw AKG K 240 ale się popsuły i zostałem na chwilę obecną z k77 i szczerze muszę powiedzieć, że na początku trzeba było się przestawić, gdyż miały nieco mocniej wybity dół... a raczej mniej wyraźny przez zaniżoną górę.
Nie mniej jednak wszystko to, czyli to całe przyzwyczajenie się to kwestia kilku dni... Ale o słuch trzeba dbać i nie wolno zbyt długo pracować na słuchawkach.


RE: Słuchawki studyjne : ) - Jack Orlando - 8.06.2012

(8.06.2012, 8:48)The Timbrer napisał(a): Jest to do zrobienia bo czasem sluchawki bardzo tanie sa lepsze od tych nieco drozszych. A po drugie jesli mowisz o dole to nie wiem po co tu AKG 240 Studio, ktore tego dolu maja malo

Nie popadajmy w skrajności. Na takim czymś http://eltec.pl/images/sluchawki2.jpg ciężko muze nawet słuchać a co dopiero produkować .