MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) (/temat-trance-izydor-ber-a-europe-full-of-pride-be-quiet)



Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 19.05.2019

Zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym utworem

A Europe Full of Pride (Be Quiet)



Pozdrawiam i zycze milego dnia


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - K.o.N - 19.05.2019

Widzę, że masz mnóstwo pomysłów :D. Popracowałbym nad stopą gdyż jest słabo słyszalna i tylko na niskich częstotliwościach. I starał wypełnić się trochę przestrzeń masz tam sporo miejsca jeszcze. :D


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 19.05.2019

Dzieki bardzo ;)
w dziale Electronica dorzucilem kolejny utwor, One ;) Zapraszam, staram sie wdrazac sugestie ;) Pozdrawiam


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - damnscrth - 23.05.2019

Trance? O ja pierd... xD xD xD Chłopie kakofonia bez ładu i składu. Pozlepiałeś jakies dźwięki i wciskasz ściemę. Bas rozwala ci lewy kanał wokale z dupy wzięte. Ten krasz to już totalne nieporozumienie. Miks masz nie ogarnięty, masa brudu i skopany na maksa w warstiwe poziomów i separacji. KOSZMAR!! I lied:rv:


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 23.05.2019

Dzieki za sugestie ;) Tylko mnie to motywuje ;)
Dobrze ze ty kolego damnscrth jestes taki doskonaly.

Nie jestem tu po to, zeby sie przechwalac czymkolwiek tylko zeby sie uczyc i doskonalic...

Na szczescie twoje sugiestie to masa brudu i wartstwa poziomow w sepracji - tak to nazwe.

I czy to co zrobilem jest ok czy nie

to nie ma znaczeniua...

Tobie zycie troche bycie bardzo ludzkim kolego...

Ja sie dalej bede uczyl na bledach i doskonalil ;)


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - RaNi/Works - 23.05.2019

Intro: Strasznie biedne, wszelakie voxy kłują w uszy
Kick... Albo właściwie jego niemalże brak. Crashe nawalają wesoło głośniej niż stopa.
Po pierwszych nutach linii basowej moja chęć do słuchania z "a może se przesłucham" spada do "to będzie droga przez mękę" ale brnę. Wiem co chciałeś osiągnąć ale chybiłeś mocno ponieważ kompletnie pomyliłeś tonacje.
Synthy miały tutaj jakiś potencjał ale zostały użyte po prostu źle.
Leady strasznie nijakie, słychać że próbowałeś dokonać kolejnej iteracji koła zamiast postawić na proste i sprawdzone patenty. Charakter muzyki jest absolutnie nieangażujący, nie tylko przez słaby miks ale i bardzo nijaki aranż.
Cytat:Trance? O ja pierd... xD xD xD Chłopie kakofonia bez ładu i składu.
Czy ja wiem? Słuchałem gorzej wykonanych utworów. Autor wątku jest na poziomie zaawansowanego początkującego i masa drogi jeszcze przed nim.

Zagadnienia których powinieneś się teraz uczyć to konstruowanie melodii, akordów i budowa podstawowego ale poprawnego aranżu.

Miksuj na razie jak to zawsze robisz. Bardziej skupiaj się na pomyśle, dokładnie przemyśl to co chcesz stworzyć, bo dla porównania ten utwór pokazuje bardzo chaotyczny "miszmasz" pomysłów, a to jest najgorsze.

Zresztą początkującemu na razie wystarczy tylko powiedzieć że miks jest słaby, a bardziej - wszelacy słuchacze powinni zwracać uwagę na sam charakter, klimat, melodyczność utworu.

Pozdrawiam serdecznie.


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 26.05.2019

Troche inna Europa...po małych modyfikacjach.
Dzieki za sugestie..




RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - Highlander - 13.07.2019

Myślę, że powinieneś się chyba najpierw trochę osłuchać, potem chwycić coś z technik miksowania, a potem dopiero zabrać się za tworzenie... Niestety Twoja produkcja kuje w uszy. Źle dobierasz balans głośności i powinieneś trochę poczytać o czymś takim jak Gain Staiging, bo to 70% poprawnie zrobionej produkcji. Reszta to już dobór dźwięków, aranżacja i cała reszta. Ja też jakimś guru tworzenia nie jestem, ale słuch mam dobry, a jak przesłuchałem Twojego kawałka musiałem dać uszom odsapnąć. Niestety kolego jest słabo i z muzyką Trance ma niewiele wspólnego.


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 13.07.2019

Coz wiekszosc to eksperymenty, mam taka zasade ze pracuje na wysokich dzwiekach czy to sie podoba czy nie.

Nie bede podlegal jakimkolwiek standardom czy schemata.
Jesli sie nie podoba to spoko,, te utwory jednak maja swoja wrazliwosc i niech tak zostanie.
Ocena 2 mnie rowniez satysfakcjonuje.


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - Highlander - 13.07.2019

Można zachować wrażliwość przy klarownie brzmiącym miksie. Ja nie piszę o standardach czy schematach, ale o odpowiednim zmiksowaniu wszystkich elementów. Nikt Ci nie każe produkować muzyki w określony sposób, bo muzyka ma wyrażać Ciebie, ale kiepsko zagrana czy zaaranżowana nie spodoba się nikomu, a słuchacza nie interesuje jak zostało to zrobione tylko jak to brzmi i czy wpada w ucho.

Wyobraź sobie pudełko, które ma określony rozmiar, i do którego chcesz wrzucić różne rzeczy. Jak wpakujesz tam sporej ilości klamot, to nie zostanie Ci miejsca na resztę rzeczy, które chcesz zmieścić do tego pudełka. To samo jest z miksem. Jak dasz za dużo basu, który będzie przykrywał cały miks, to nie zostanie Ci zbyt wiele miejsca na środek czy górę. Analogicznie dzieje się w przeciwną stronę, więc jak nie opanujesz podstawowych technik miksowania, dobierania poziomów głośności oraz określonych dźwięków, to nigdy Twój kawałek nie będzie brzmiał dobrze, a może brzmieć zachowując emocje i charakter, dlatego powinieneś poświęcić duuuużo czasu na opanowanie tego. W przeciwny razie będziesz produkował i produkował, ale nie pójdziesz z niczym naprzód. Naucz się przyjmować krytykę, bo to, co dla Ciebie brzmi dobrze nie znaczy, że spotka się z pozytywnym odzewem u innych.

Jest stare przysłowie, że trening czyni mistrza, a człowiek całe życie się czegoś uczy. Sugeruję się zastosować, bo inaczej będziesz stać w miejscu.


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 14.07.2019

Dziekuje bardzo za komentarz.
Ja jednak moge stac w miejscu, muzyka nie jest dla mnie zrodlem finansowania tylko pasja, ktora kocham nad zycie.
Nie wszystko jest doskonale co tworze, ale wszystko wyplywa z serca. Chce by tak zostalo

NIe jestem w stanie opanowac pewnych rzeczy bo po prostu nie mam do tego narzedzi. Musze wiec korzystac z tego co mam.

CO do krytyki to uwierz mi, nauczylem sie ja przyjmowac ale nie do konca akceptowac.

Przyszedl jednak czas, gdy przestaje produkowac ilosciowo i skupiam sie na jednym projekcie do ktorego chce zaprosic wiele osob bo sam tego w zyciu nie zrobie.

Bedzie nazywal sie

We Are Silesia - to ten region Polski pomogl mi wstac z pewnego zyciowego upadku.
Zamierzam go zrealizowac.
Skupiam sie na tym, jednak to bedzie kwestia miedsiecy jak nie roku, ale jestem w stanie poswiecic na to tyle czasu ile bedzie potrzebne ;)


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - Sajtrus - 14.07.2019

Ta druga wersja jest już lepsza. Widzę, ze opinie poprzedników nie poszły w las.Spokojniejsza aranżacja, chociaż zachwytu nie ma .Kłują jeszcze te blachy.ocena 3/5. Trzeba docenić jedno- zapał i radość usera z zabawek jakie posiada.
Dodam jeszcze poradę. Na pewnym portalu . na którym byłem, był taki zwyczaj, że początkujący amatorzy home recordingu , zarejestrowani , mogli swoje wałki wstawiać raz w tygodniu, nie częściej. Stanowiło to ochronę przed ich samymi, przed ich popisywaniem się jakie to klawisze i fogle jaki talent mają , ach i och i trolowaniem oraz zalewem swoimi "rewelacyjnymi" utworami portalu i męczeniem słuchaczy.Ponadto tydzień to akurat czas na zastanowienie się, czy nie będzie siary jak się wstawi swoje "dzieło" w internet. Dopiero gdy taki nowy członek forum udowodnił, że nie ma obciachu, i dodatkowo uzyskał tytuł "skilled", o czym decydował zespól prowadzący portal, już mógł częściej wstawiać swoje dzieła wg uznania.Nawet i codziennie.
Tu nie ma tej zasady ,a szkoda, ale Tobie radzę, weź te słowa pod uwagę, nie wstawiaj gotowych presetów pomieszanych, posklejanych na chybił trafił i nie udowadniaj, że to jakaś muzyka. Aby zasłużyć na skilled i mieć szacun, trzeba coś własnego stworzyć, a nie kopiuj, wklej.Tu jest za dużo poważnych ludzi, żeby im kit wciskać. Pozdrawiam. I życzę dużo zdrowia.


RE: Izydor Ber - A Europe Full of Pride (Be Quiet) - IzydorBer - 15.07.2019

Sajtrus,

proponuje napisac do wlsciciela forum z taka sugestia.
Co do kopiuj/wklej to uzywam tego tylko i wylacznie, gdy umieszczam linka.

Co do wciskania kitu, wydaje mi sei ze sa tutaj ludzie na poziomie, ktorzy nie sadze by byli podatni na "kit".

no i wreszcie, dziekuje za troske o zdrwoei.

Pozdrawiam serdecznie