MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PC do produkcji - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: PC do produkcji (/temat-pc-do-produkcji)



PC do produkcji - sowa - 9.06.2012

W planach mam zakup PC z przeznaczeniem do produkcji. Chciałbym wymienić tylko to co trzeba... aczkolwiek tego będzie sporo... Jako, że tworzę w FL Studio to domyślam się, ze maszynka będzie musiała być konkretna żeby ogarnęła wszystkie proje bez przycinki... a na tym mi zależy.. żeby PC wytrzymywał jak największe obciążenie. Co do ceny... to sam jeszcze nie wiem... nie chciałbym też wydawać niepotrzebnie zbyt wielką sumkę... no ale...

Co potrzebuję...
-płyta główna
-procesor
-RAM
-dysk (chociaż obecnie ceny dysków są wysokie więc może przeczekam aż znowu spadną)

Nie wiem co z zasilaczem... obecnie mam dobry zasilacz firmy Be qiute 450W...więc jeżeli nie trzeba to nie chciałbym go wymieniać.

Na początek powiedzmy, że mam 1000PLN na te części... czy da się coś za to złożyć konkretnego.


RE: PC do produkcji - ProCkers - 9.06.2012

W tej cenie to kup sobie jakiegoś Athlona z czterema rdzeniami(oczywiście intele lepsze ale i droższe). No ramu to Ci wystarczy 4 Gb. Płyta główna to już nie wiem. No i dysk 1TB nie powinien być strasznie drogi.


RE: PC do produkcji - Adamii Project - 9.06.2012

AMD są zdatne do przegrzewania się , polecał bym i5,i7 .


RE: PC do produkcji - Jack Orlando - 9.06.2012

Też tak jak ty przymierzam się do wymiany części (właściwie całego kompa tylko dysk zostanie)
Mam zamiar kupić i5 2500k, płytę która obsługuje zintegrowaną grafike procka, RAM 2 albo 4 GB (zależy ile starczy kasy ) i jakiś w miarę cichy zasilacz.
Taki zestaw do FLa byłby w sam raz, ale..
i5 - 8 stów tak jak powiedziano.
płyta główna - gdzieś koło 200 zl ( jeśli masz dedykowaną kartę graficzną to możesz pomyśleć nad asrock p67 pro3 )
ram nie wiem, coś od 100 do 200 zl
zasilacz - 200 zl

do tego jeszcze obudowa.
Początkowo budżet też miałem 1000 zł, ale doszedłem do wniosku że lepiej kupić drożej a solidny sprzęt.
Tobie nie dużo brakuje. Ja muszę jeszcze popracować.


RE: PC do produkcji - sowa - 9.06.2012

mhm no to mogę dać 800 stówek na tego procka... jak mówiłem procek ma byc mocny... tak wiec najwyżej 1200-1300PLN wydam na wszystko :) ramy z tego co patrzyłem są teraz bardzo tanie... dysk sobie odpuszczę na jakiś czas bo i tak mimo, ze mam 180 giga to miejca mam jeszcze full.. więc po co :)


RE: PC do produkcji - Yes I Am - 9.06.2012

Intelka i5 drugiej generacji i wystarczy... Ram koniecznie ddr3 bo jest wydajniejszy z tego co słyszałem i chociaż te 1300mHz
jak masz xp to więcej jak 3gb ci nie potrzeba, a i 4 na reszte starczy.


RE: PC do produkcji - Revnotes - 9.06.2012

ASRock zdecydowanie poprawił swój sprzęt i spokojnie możesz celować w płytę główną tego producenta, bo przy tym są tanie. Gorzej jeżeli potrzebujesz FireWire (ja miałem taki problem ze względu na interface audio) za taką płytkę trzeba już zapłacić. Zwykłą pod procek i5/i7 wyhaczysz za dwie stówki. Jeżeli już decydujesz się na modernizację brałbym i5 lub i7, bo nie ma sensu pakować się w starsze technologię, co do dwóch wymienionych różnica pod kątem produkcji muzyki jest żadna, więc i5 2500K będzie tak samo mocny jak i7 2600K różnica będzie widoczna w grach za kilka lat (tak przewiduje producent) za sprawą pewnej technologii w i7. RAM jak sam stwierdziłeś jest tani jak barszcz, wybierając konkretne kości lepiej kupić np. 8GB w dwóch kościach, a niżeli w czterech. Taktowanie na poziomie 1333 MHz spokojnie Ci wystarczy. Płytę z procesorem przy dobrych wiatrach dostaniesz za swojego tysiaka, a na RAM dozbierasz 200-300 PLN i masz sprzęt na lata.


RE: PC do produkcji - snoozerdj - 10.06.2012

Ja kupiłem kompa ponad pół roku temu do produkcji AMDPhentona 3,2 Ghz, 4rdzeniowego 4GB ramu, grafika zintegrowana niestety (1000zł komp) przesiadłem sie na WIN7 stabilność bardz dobra praktycznie w ogóle nie ma zwiech:-)


RE: PC do produkcji - RDZK - 10.06.2012

Dobrze, ze ktos poruszyl ten temat, bo tez zastanawiam sie nad kupnem tego i owego do mojego blaszaka. Z tego co tu widze, to za jakies 1300zl juz sprzet skrece, tak?


RE: PC do produkcji - Revnotes - 11.06.2012

(10.06.2012, 20:11)RDZK napisał(a): Dobrze, ze ktos poruszyl ten temat, bo tez zastanawiam sie nad kupnem tego i owego do mojego blaszaka. Z tego co tu widze, to za jakies 1300zl juz sprzet skrece, tak?
Sowa za tę kwotę ma zamiar kupić trzy podzespoły, więc to zależy czy również chcesz tylko zmodernizować co nieco. Cała jednostka kosztowała by sporo więcej, bo gdzie obudowa, zasilacz, dysk twardy, napęd optyczny czy pewnie najdroższa karta graficzna, jeżeli potrzebujesz jakiejś mocniejszej.


RE: PC do produkcji - Derlee - 11.06.2012

chciałbym dołaczyć do dyskusji, proponuję na dobry początek (szybko się czyta):

http://audiogear.pl/?fakty-o-fl-studio,9
http://audiogear.pl/?mit-o-szybkosci-ram-u,18
http://audiogear.pl/?optymalny-zestaw,14

w ostatni weekend zabrałem na działking starego laptopa, który ma starego procka core 2 duo (albo nawet dual core?) 1.6 GHz i 2 GB RAM i potworzyłem sobie na nim troszkę, głównie na łatwiznę, czyli nexus, sylenth1, zeta 2, na koniec dość ciężki izotope ozone. co prawda latencja 12 ms na asio4all, ale żadnych przycinek, a projekt spory, dużo automatyzacji, wręcz mnóstwo.

dlatego nie polecam nic mocniejszego niż dwa rdzenie DO MAX 2,6 GHz (bo to strata kasy budować szybszą maszynę do FL'a), 2 GB ram a reszta "jak wolisz". ale warunek konieczny - sterowniki asio.

pytanie tylko zasadnicze: chcesz na tym kompie grać? czy tylko fl studio? bo jak chcesz np odpalić battlefielda 3, to już rozmawiamy o core i5 i to sandy bridge.

może inaczej: jakiego kompa masz teraz?


RE: PC do produkcji - sowa - 12.06.2012

emmm mojego blaszaka składałem sobie sam pare lat temu... wydałem na niego ~1300PLN...
Procesor: Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ 1.81 GHz.
RAM: 2 giga DDR2 800
Karta graf. GeForce 8600 (obecnie gts 220)
płyta główna nie wiem
Zasilacz: Be Quite 450W
Dysk: 160 sega + 20 samsung
Karta dźwiękowa: Audigy

Teraz tak się zastanawiam.... sprawdziłem procesory Athlon Phenom i są o o wiele, wiele tańsze niż i7 i połowe niż i5 a w aukcji można zobaczyć dane porównawcze... http://allegro.pl/amd-phenom-ii-965-x4-quad-4x-3-4-black-ed-box-am3-i2385385097.html Jak widać dużej różnicy nie widać... więc może też nie ma sensu kupować i5 i przepłacać? Bo chyba ten procek powinien bez problemu udźwignąć FLka i duuuuuuże projekty.

PC ofc. głównie do produkcji. Na grach mi nie zależy.. a co do BFa 3... bratu składałem rok temu kompa... i BF śmiga bez problemu wiec wcale też fortuny nie trzeba wydawać na PC żeby można było pograć w nowe gry :)


RE: PC do produkcji - Yes I Am - 12.06.2012

Udźwignie ci tylko athlony się grzeją... Wiem bo sam mam, skusiłem się ceną i wszak prawdą o postępie w jakości produktów u Athlona, ale po jakichś 2 latach eksploatowania procek po prostu się grzeje i no cóż... łapie koszmarne zwiechy...
Intel to Intel...


RE: PC do produkcji - sowa - 12.06.2012

sam mam athlona i jakoś zwiech mi nie łapie i się nie grzeje :D chociaż nie wiem... bo kurde cena jest strasznie kusząca


RE: PC do produkcji - Derlee - 12.06.2012

kiedyś, dawno dawno temu, za czasów gdy szczytem taktowania było 1.6 GHz faktycznie AMD były dużo gorsze od Inteli jeśli chodzi o wydajność w VST/VSTi, ale te czasy już minęły. Phemona jak strzelisz to też będzie dobrze. A co do grzania - grzeją się, to fakt, ale wszystko jest w granicach. Jeśli byś sobie zmienił obudowę np na Chiefteca lub coś z lepszej półki, to miałbyś gwarancję, że jest tak zaprojektowana, że przepływ powietrza jest spoko i straciłbyś jakieś 5-7 stopni.

Możesz też spróbować upchnąć tam Phenoma i kupić sobie trzy wiatraczki 12-centymetrowe (o ile tyle Ci wejdzie w obudowę), jeden wdmuchujący powietrze w pobliżu procesora i dwa wydmuchujące (jeśli obudowa jest szczelna), jeżeli jednak masz dziurawą obudowę gorszej klasy to dwa wdmuchujące zimne powietrze (np jeśli komp będzie stał na podłodze) i jeden wydmuchujący gdzieś wysoko. W piekarniku nawet Intel się ugotuje.

Z tego właśnie powodu jestem zwolennikiem laptopów, bo nie zawsze jest miejsce na większą obudowę. Ja używam teraz della vostro 3550 i nie narzekam ani na wydajność w fl'u, ani na przycinki w battlefieldzie 3. Nawet w upalne dni nic sie nie grzeje, a siedzi tam radeon 6630 obciążany na maksimum i wiatraki zapierniczają jak murzyni przy bawełnie, ale wali mnie czy komp ma w środku 70 stopni czy 90 czy 115, póki na zewnątrz jest 30 to jest to spoko.

Wiem, że temat jest o kompie stancjonarnym i że masz na części 1 kafla, ale jeśli pracujesz i masz tam jakiś dochód miesięczny, to może pomyśl o lapku na raty. Za 1500 kupisz kompa ze zintegrowaną grafą z dobrym prockiem, choć pewnie będzie to szajsung albo acer. Taka oto propozycja, ale jeśli upierasz się na stacjonarce, to Phenom + wiatraki 12 cm żeby dmuchały i jedziesz z koksem.


RE: PC do produkcji - sowa - 12.06.2012

nie no lapka nie chce bo mam netbooka do takich mobilnych zabaw... wole stacjonarny bo chce sobie zrobić małe studio... jeżeli miałbym się uprzeć na lapka to maca.. no ale one kosztują... co do obudowy to mam cały czas zdjęte 2 ścianki boczne :) zobaczę jak będę stał z kaską... najwyżej zadowolę się tym athlonem a reszte kasy zostawie sobie na lepszy interfejs albo klawisze :)