MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) (/temat-trance-wasp-miles-from-home-album-skrot-mix)



Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 2.06.2019

LP chyba gotowe.
jak Nixa się nie zgodzi, to usunę z albumu remix jej kawałka
ale jest udany i wolał bym żeby na nim był :)




RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - tommbeat@95 - 2.06.2019

To jest LP???? A ja myslałem że jeden i ten sam wałek zagrany na różne sposoby. Przecież te numery brzmią praktycznie tak samo!!! xD xD Straszna kicha. Sorki mnie takie granie na jedno kopyto zupełnie nie rusza.


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 2.06.2019

no tak, zadbałem żeby były spójne, jak te na albumie "dreamland" Roberta Milesa
u mnie też wszytko jest utrzymane w gatunku dream-trance


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - tommbeat@95 - 2.06.2019

No spoczko ale spójne nie znaczy takie samo. Bit u ciebie wali praktycznie na jedną modłę i te pianinko przewija się tak samo. NUDA. Crazy pepe Mało urozmaicone te twoje kompozycje. Sztampowe! Ale może się nie znam - słuchacze ocenią i może pochwalą. Pozdro!!!


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 3.06.2019

może i kawałki z tego albumu są monotonne
ale taki sam był album który był pierwowzorem

Jak chcesz to sobie przesłuchaj w skrócie

jeden z moich ulubionych albumów ever:)
czyli umy umy + senne akordy na padach i główna melodia grana przez pianino - tak w skrócie można opisać ten gatunek


nie będę tu wstawiał linków ale mój pierwszy i inne wczesne albumy były bardzo urozmaicone
tak że niektórzy mówili że tu jest tu 1000 nie pasujących do siebie motywów ;) ale taki był tamten gatunek


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - tommbeat@95 - 3.06.2019

Wiesz co mnie naprawdę guzik obchodzi co było twoim pierwowzorem i nie stawiaj mi linków od swoich albumów bo i po co???? :V Panie wasp ja wyraziłem swoją opinię a jak masz z tym problem to nie moja wina. Są rózne gusta i odbiór muzy - wyluzuj!!!! ^P xD xD


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 3.06.2019

ja się nie denerwuję, tylko piszę że to jest taki gatunek muzyczny ;)


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Sajtrus - 3.06.2019

Rzemieślnicza robota. Od razu słychać że to Made by WASPXT. Nie ma lipy. 5/5 . Pozdro. Sajtrus


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 3.06.2019

Dzięki Sajtrus

tak dla ciekawostki, wrzucę jeszcze chyba 1wszy kawałek w tym gatunku
chyba Dj Dado wynalazł ten cały dream trance w 1996 roku :)
a brzmi on tak :)

..::Click::..


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - BlackMoon - 4.06.2019

Sorry, ale album Dreamland jest znacznie bardziej różnorodny od Twojej EPki, a Children czy Fable to klasyki i legendy Dream Trance. Robert Miles wydał wcześniej utwór Children niż zaczął wydawać Dj Dado :) Jeżeli chodzi o Dream Trance to świetnym producentem był jeszcze Bobby Flexter, który wydawał swoje utwory pod różnymi aliasami.


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 4.06.2019

sprawdziłem tego Bobby Flexter'a, nawet fajne


inne kawałki podobne do R Miles to:

Zhivago-Dreamer

Zhi-Vago - Celebrate

nawet barwowo jest bardzo podobnie


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - defol - 6.06.2019

Siemanko,

Gdy musimy tłumaczyć swoją twórczość to znaczy, że albo jesteśmy geniuszami i nikt nas nie rozumie albo coś jednak jest nie tak? :)

Muszę pochwalić za większość tych melodii. Mimo że są dosyć proste to niektóre mogą wpaść w ucho.
Nie upierałbym się na takiej nudnej aranżacji. Zaczynając od perkusji... w większości tracków, słyszę taką samą, identyczne sample i ułożone w taki sam sposób. To samo dotyczy instrumentów. Gdzie jest sounddesign? Niektóre użyte instrumenty kują w uszy (np. ten pluck/arp w drugim utworze). Możemy to nazywać jakąś niszą, ale nadal mnie to nie przekona.

Moje takie osobiste odczucia... to....mimo, że słyszę melodię całkiem, całkiem to jednak ten poziom produkcji jest taki bardzo klasyczny, minimalistyczny ... żeby nie użyć słowa amatorski. Coś co pasuje do centrum handlowych czy gier mobilnych jako tło.
Wyróżniłbym ten utwór grający od 3 minuty. Wywaliłbym w nim słowo revolutions, podrasował kick, perkusję i tą gitarkę. Moim zdaniem stać Cię na dużo więcej. Obczaj sobie gościa (pewnie go znasz) Sunlounger. Jego utwór "white sand". Niby monotonny, prosty bo nie wiele tam elementów, ale buja ładnie. Jak pierwszy raz go na asocie usłyszałem to myślałem że zwariuję. Chętnie do niego wrócę mimo że już pewnie ma kilka lat ;) Pozdro!


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Wasp - 6.06.2019

no nie wiem czy wszędzie są identyczne sample
zsamplowałem kick'a i bas od R Miles'a, dj'a dado i future breeze
i one się tam przewijają przez cały album :)


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - BlackMoon - 6.06.2019

Sunlounger to alias, pod którym wydaje kolejna legenda trance czyli Roger Shah :)


RE: Wasp - Miles from Home Album (skrót MIX) - Salcido - 20.06.2019

Kawałek z 1:00 najbardziej mi sie podoba - fajnie buja