MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help (/temat-stary-midi-keyboard-trust-nie-dziala-plz-help)



Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - defol - 3.06.2019

Panowie i Panie... plz help :)

Skuszony niską ceną kupiłem sobie jakiś stary midi keyboard na olx :D
Firma Trust - na zdjęciach widać.
Zapytałem wujka google i trochę kombinowałem i zanim go odłożę gdzieś do szuflady albo do kosza, to zapytam tutaj.


Chciałbym aby spełniał swoją podstawową funkcję, czyli działał. Podłączam go do super kabla made in china Midi - USB (konwertera jak rozumiem). Kabel ma dwa złącza IN oraz OUT. W keyboardzie jest tylko out. Próbowałem podłączył tak i tak.

Znalazłem taki program MIDI OX i filmik jak sprawdzić czy Twój midi keyboard działa. https://www.youtube.com/watch?v=AAF-5Soc-ds Mimo zastosowanych ustawień test nie działa.
W menadżerze zadań wykryło USB20MIDI, czyli jak rozumiem ten kabel.
W FL studio też ustawiałem w opcjach midi:
Output = Microsoft MIDI Mapper
Input = USB20MIDI
Controller type "generic controller"

Zero odzewu z tego sprzętu. Nawet go rozkręciłem, sprawdzić czy nie ma jakiś organoleptycznych uszkodzeń :D
Sprawdziłem też drugi zasilacz - do tego sprzętu można używać 9-12V (tak napisali na odwrocie) :)

Pierwsza opcja: ten kabelek jest g... warty i może warto spróbować z czymś droższym? Ale lepiej już kupić porządna klawiaturę midi pod USB :]
Druga opcja: windows 10 nie ogarnia tak starego sprzętu / ma problem z tym super made in china kablem.

Zdjęcia:
[Obrazek: c86a54681b5e3.jpg.html]
[Obrazek: ad42d62b2942d.jpg.html]
[Obrazek: d7bbf39edcfde.jpg.html]
[Obrazek: a50db0f7591da.jpg.html]
[Obrazek: bf22c206ffec0.jpg.html][/zs]


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - Wappa - 4.06.2019

Nie wiem do końca, ale raczej bym nie szukał na siłę przyczyny w samym kablu. Mogłeś chociaż podać pełną nazwę modelu tego "dziadka". Zdjęć nie widać. Wiadomo tylko, że Trust.


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - sowa - 4.06.2019

A keyboard nie musi być ustawiony w jakimś trybie midi? Mój stary kloc kiedyś tak właśnie chyba miał, że trzeba było w nim samym coś ustawić żeby midi działało.


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - Sajtrus - 4.06.2019

Zaciekawiony tym postem odkurzyłem dziadka Casio CTK-530, który ma właśnie Midi IN i Out,( nie ma bezpośrednio na USB)podłączyłem zasilacz, i podłączyłem toto takim kablem MIDI-USB nabytym na Allegro do kompa. I o dziwo działa. W Reaperze wykrywa ten klawisz jako USB A, w FL Studio to samo , generic controler.I o dziwo w Cubase 10 Pro też widać to Casio na USB A ? :) Pykam po klawiszu i gra muzyka- Tnx , tym sposobem odzyskałem stary ale jary jak wynika z testu klawisz 61. :) Pozdro. Sajtrus
P.S. A działo się to w WIN 10


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - dejfdj - 4.06.2019

(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Panowie i Panie... plz help :)
Dawno temu w kontrolowanym przez hazardową spółkę muzyczną świecie..

(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Skuszony niską ceną kupiłem sobie jakiś stary midi keyboard na olx :D
Firma Trust - na zdjęciach widać.
Zapytałem wujka google i trochę kombinowałem i zanim go odłożę gdzieś do szuflady albo do kosza, to zapytam tutaj.
Leciały na trzy-cztery, dwie osoby..
(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Chciałbym aby spełniał swoją podstawową funkcję, czyli działał. Podłączam go do super kabla made in china Midi - USB (konwertera jak rozumiem). Kabel ma dwa złącza IN oraz OUT. W keyboardzie jest tylko out. Próbowałem podłączył tak i tak.
- Nie, nie podłączysz umywalki do skanera..
- Udowodnię Ci !
(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Znalazłem taki program MIDI OX i filmik jak sprawdzić czy Twój midi keyboard działa. https://www.youtube.com/watch?v=AAF-5Soc-ds Mimo zastosowanych ustawień test nie działa.
W menadżerze zadań wykryło USB20MIDI, czyli jak rozumiem ten kabel.
W FL studio też ustawiałem w opcjach midi:
Output = Microsoft MIDI Mapper
Input = USB20MIDI
Controller type "generic controller"

Zero odzewu z tego sprzętu. Nawet go rozkręciłem, sprawdzić czy nie ma jakiś organoleptycznych uszkodzeń :D
Sprawdziłem też drugi zasilacz - do tego sprzętu można używać 9-12V (tak napisali na odwrocie) :)

Pierwsza opcja: ten kabelek jest g... warty i może warto spróbować z czymś droższym? Ale lepiej już kupić porządna klawiaturę midi pod USB :]
Druga opcja: windows 10 nie ogarnia tak starego sprzętu / ma problem z tym super made in china kablem.

Zdjęcia:
[Obrazek: c86a54681b5e3.jpg.html]
[Obrazek: ad42d62b2942d.jpg.html]
[Obrazek: d7bbf39edcfde.jpg.html]
[Obrazek: a50db0f7591da.jpg.html]
[Obrazek: bf22c206ffec0.jpg.html][/zs]
+ autografy


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - defol - 5.06.2019

(4.06.2019, 18:55)dejfdj napisał(a):
(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Panowie i Panie... plz help :)
Dawno temu w kontrolowanym przez hazardową spółkę muzyczną świecie..

(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Skuszony niską ceną kupiłem sobie jakiś stary midi keyboard na olx :D
Firma Trust - na zdjęciach widać.
Zapytałem wujka google i trochę kombinowałem i zanim go odłożę gdzieś do szuflady albo do kosza, to zapytam tutaj.
Leciały na trzy-cztery, dwie osoby..
(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Chciałbym aby spełniał swoją podstawową funkcję, czyli działał. Podłączam go do super kabla made in china Midi - USB (konwertera jak rozumiem). Kabel ma dwa złącza IN oraz OUT. W keyboardzie jest tylko out. Próbowałem podłączył tak i tak.
- Nie, nie podłączysz umywalki do skanera..
- Udowodnię Ci !
(3.06.2019, 18:53)defol napisał(a): Znalazłem taki program MIDI OX i filmik jak sprawdzić czy Twój midi keyboard działa. https://www.youtube.com/watch?v=AAF-5Soc-ds Mimo zastosowanych ustawień test nie działa.
W menadżerze zadań wykryło USB20MIDI, czyli jak rozumiem ten kabel.
W FL studio też ustawiałem w opcjach midi:
Output = Microsoft MIDI Mapper
Input = USB20MIDI
Controller type "generic controller"

Zero odzewu z tego sprzętu. Nawet go rozkręciłem, sprawdzić czy nie ma jakiś organoleptycznych uszkodzeń :D
Sprawdziłem też drugi zasilacz - do tego sprzętu można używać 9-12V (tak napisali na odwrocie) :)

Pierwsza opcja: ten kabelek jest g... warty i może warto spróbować z czymś droższym? Ale lepiej już kupić porządna klawiaturę midi pod USB :]
Druga opcja: windows 10 nie ogarnia tak starego sprzętu / ma problem z tym super made in china kablem.

Zdjęcia:
[Obrazek: c86a54681b5e3.jpg.html]
[Obrazek: ad42d62b2942d.jpg.html]
[Obrazek: d7bbf39edcfde.jpg.html]
[Obrazek: a50db0f7591da.jpg.html]
[Obrazek: bf22c206ffec0.jpg.html][/zs]
+ autografy


Niezły kosmita jesteś. Bardzo przydatny komentarz. Śmieszny jak kabarety telewizji.


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - defol - 5.06.2019

(4.06.2019, 9:21)Wappa napisał(a): Nie wiem do końca, ale raczej bym nie szukał na siłę przyczyny w samym kablu. Mogłeś chociaż podać pełną nazwę modelu tego "dziadka". Zdjęć nie widać. Wiadomo tylko, że Trust.

midi keyboard
series no. 6003365
dc:9-12 V :)

Made in Taiwan


RE: Stary midi keyboard (Trust) nie działa :) Plz help - Wappa - 6.06.2019

Nadal nic to nie daje, rzeczywiście Trust xD
W każdym bądź razie podłączenie kabla musi być na klawiszach OUT Midi. Skoro wykrywa kabel to raczej nie jest wina kabla. Może Out Midi zdupczone? Musiałbyś sprawdzić ten sam kabel pod może innym sprzętem. Ewentualnie dać kabel midi midi do huba i z huba midi usb, spróbować możesz.
Ogólnie podłączenie tego kabla pod coś co działa na pewno, daje już 2 możliwości:
- działa - klawiatura (zaczynając od wyjścia Midi Out, po inne usterki w płycie sprzętowej)
- nie działa - kabel zdupiony