MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Izydor Ber - Projekt - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Izydor Ber - Projekt (/temat-electronica-izydor-ber-projekt)



Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 17.06.2019

Witam.
Sugestiu ktore tu otrzymalem przy poprzednich utworach pozwalaja na naprawe bledow.
Postanowilem wstepnie zrobic projekt utworu i na etapie tworzenia zasiegbnac opinii innych. Zapytac was co tu jest do zmiany, moze calosc jest do bani ?

Bede wdzieczny za pomoc.
Zwrocilem uwage na monotonne motywy w poprzednij utworach.
Staralem byc tutaj byla jakas sie tutaj wreszcie to zroznicowac choc i tak niektore motywy sie powtarzaja.

Dlatego opinie innych wykorzystam do proby naprawy tego co bedzie nalezy naprawic.


Pozdrawiam serdecznie




RE: Izydor Ber - Projekt - Sajtrus - 17.06.2019

Moja uwaga: Prawie inżynieryjna i jakby diagnostyczna.
Jeżeli ktokolwiek prosi o ocenę swojego projektu , to wskazane by było podanie:
1. W jakim DAW zrobiony projekt
2.Ile Bit
3.Ile Khz
4.Jakie VST i VSTi
5.Inne
Te wstępne dane pozwoliłyby się zając ew. problemem

Sprawy muzyczne ? to już kwestia podoba się czy nie - tu jest już ocean możliwości :)
Bo w zasadzie mając już technikę nagrywania jako tako opanowaną, no i głównie opanowanie instrumentu , klawiszy, gitary, vokalu ( najlepszy instrument na świecie) i innych, pozostaje to co chyba najważniejsze w muzyce home recording-czy ludzie chcą tego słuchać. Bez tego to to hobby nie ma sensu


RE: Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 17.06.2019

Ok przepraszam ze nie podalem w/w informacji.

1. Projekt jest tworzony w REASON (wersja 5. Bardzo ale to bardzo stara) Lepsze to niz nic ;)
2. 192Khz / 32 BIT
3. Nie uzywam VST , korzystam poki co z wbudowanych narzedzi dostepnych w programie. Nie wykorzystuje rowniez zadnych dodatkowych narzedzi procz standardowych.
4. Wykorzystuje klawiature.
5. Sprzet na ktorym pracuje to marnej jakosci laptop i 5 roznych par sluchawekj z grupy niskobudzetowej + glosnik maly na BT.

Ze wzgledu na ograniczenia poki co pracuje na tym co mam.
Jestem cholernie zmotywowany i otwarty na kazda krytyke.

Jesli cos mi jeszcze przyjdzie do glowy to odrazu napisze to tutaj.

Dzieki za reakcje !


RE: Izydor Ber - Projekt - Sajtrus - 18.06.2019

Od dawna uważałem Reasona za b trudny DAW. Szacun dla ludzi , którzy to opanowują.I do tego jeszcze nagrać to demo bez keyboarda? Hehe, no proszę. dźwięki są świetne, chyba tak właśnie brzmi Reason. Ale jakiś interfejs Audio chyba jest, bo Autor zaznaczył , że ma cytuje "2. 192Khz / 32 BIT". Ok . Jak na tak niski budżetowo hardware i rzekomo stary DAW , wg mnie jest świetnie. Kompozycja - to raczej radość improwizacji, każdy dźwięk inspiruje i jeśli Autorowi pasuje taki styl przypadkowości to czemu nie. Ważna jest radość tworzenia, a zawsze coś z tego wyjdzie, nie teraz , to kiedyś. Zwłaszcza jak się ma talent jak Autor tego dema. Podsumowując, pomimo , że dem się nie ocenia , dam 5/5. I życzę powodzenia. Pozdrawiam. Sajtrus


RE: Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 18.06.2019

Tak jest interfejs oczyswicie.
Focusrite Scarlett 2/2 dopiero co kupiony.
Wczesniej uzywalem Maya 44+.

Jest mi niezmiernie milo za te slowa.
To dla mnie olbrzymia motywacja.


Wszystkiego dobrego ! :P)


RE: Izydor Ber - Projekt - Sajtrus - 18.06.2019

Spoko, już jakiś hejter wstawił negatywa, bo ocena spadła. Olać. Ale tak. Sciągnąłem tego Reason 10 demo i baaardzo mi się podoba. Wygląda na to , że to rzetelna firma. Szwedzi ? Kto wie czy ja tego nie zakupie:) Dzięki za taki przypadek, a z tego się zrobiła fajna sprawa. Również najlepszego . Pozdro i działaj:)


RE: Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 18.06.2019

Wiesz co ja sie przyzwyczailem do krytyki w zasadzie to obiektywej ale dostawalem w sposob agresywny :) Wiec dlatego jestem mile zaskoczony.

Malo tego, wszystkie utworu, ktore zrobilem od pewnego momentu, wrzucam upubliczniam, z bledami w wielu aspektach. One stanowia obraz pewnego powolnego rozwoju !

W ramach tego rozwoju sa bardzo ubogie utwory, monotonne, ale ... to czesc mnie o ktorej nie chce nigdy zapomniec i nie powinienem.

Zarzucam wersje 10 wiec tez ;) Reason to fajna sprawa, ale jest duzo rzeczy o, ktorych nie wiem.

Malymi kroczkami poznaje go. Na dodatek mam jakies takie dziwne zboczenie muzyczne, ze mimo tych kawalkow ktore maja bledy, celowo wrzucis jakas czesc utworu z razacym bledem by pozniej to naprostowac ;)

Pozdrawiam serdecznie ;)


RE: Izydor Ber - Projekt - Sajtrus - 19.06.2019

I bardzo dobrze. Tak trzymać. Kiedyś przeczytałem taką poradę od gościa z Abletona. Nagrywać każdy moment muzyczny, który raptem pojawił ci się w głowie. To jak fotografia danego dnia, momentu. Potem się wrócisz i pomyślisz - ja to nagrałem??? Jak album ze zdjęciami...kto nie lubi oglądać .
P.S. Próbuje Reasona 10 , jednak inna filozofia, sporo nauki - muszę tutoriale poczytać , ale niektóre sprawy są świetne.
Tylko dziwne, że parę ścieżek i są charczenia - zrywa, może to demo tak robi? Komp w miarę - intel i7 16 gb Ram- powinno hulać
Pozdro :)


RE: Izydor Ber - Projekt - Nandaken - 19.06.2019

(18.06.2019, 19:01)IzydorBer napisał(a): Malo tego, wszystkie utworu, ktore zrobilem od pewnego momentu, wrzucam upubliczniam, z bledami w wielu aspektach. One stanowia obraz pewnego powolnego rozwoju !

W ramach tego rozwoju sa bardzo ubogie utwory, monotonne, ale ... to czesc mnie o ktorej nie chce nigdy zapomniec i nie powinienem.

Szanuję. Sam jestem zdania, że usuwanie swoich nieudanych kawałków bądź ich odpublicznianie to swego rodzaju próba oszukania świata, że nigdy nie robiło się słabej muzyki. Sam co prawda wrzucam niewiele co, bo wiem, że moje tworzone "do szuflady" kawałki są jakie są i sam jestem w stanie zauważyć, co robię w nich źle - nie muszę ich od razu pokazywać wszystkim. Ale to, co się pokazało, to już się moim zdaniem nie odpokaże.

Względem Twojego utworu. Sam ostatnio nieczęsto oceniam (bo wydaje mi się, że ludzie wolą słuchać komentarzy bardziej doświadczonych użytkowników), ale po napisaniu tego co wyżej stwierdziłem, że wypadałoby coś powiedzieć o samym kawałku. Początkowo bardzo uderzyło mnie tak skrajne panoramowanie dźwięków, i szczerze mówiąc mi się to nie spodobało. Osobiście bardzo nie lubię, jak jedno ucho słyszy coś całkiem innego, niż drugie. Ale brzmieniowo jest naprawdę super. Niesamowita różnorodność dźwięków. Momentami wydawały się nieco, hm, zaszumione, miejscami za bardzo brzęczące? Zwłaszcza wysokie tony w lewym kanale. Ale mimo wszystko całość robi wrażenie. Bardzo fajnie przemyślane i poprowadzone, na pewno nie wyszło monotonnie, co chwila rozbrzmiewa jakiś nowy dźwięk. Może pod koniec dawało się zauważyć, że pewne motywy konsekwentnie się powtarzają, ale na szczęście utwór nie jest na tyle długi, by to przeszkadzało. Ode mnie cztery.


RE: Izydor Ber - Projekt - Recoil83 - 19.06.2019

Dobry utwór, te brzmienia których tutaj użyłeś już słyszałem, teraz wiem że to z Reasona.


RE: Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 19.06.2019

Bardzo dziękuje za te komentarze.

Nie spodziewalem sie ze choc jednego komentarza pozytywnego a tutaj az 3 :))))

To jest wlasnie to co stanowi najwieksza wartosc i korzysc dla mnie z bawienia sie dzwiekami - pozytywna opinia i zadowolone uszy :))))

Wiem jedno i tego jestem pewien - Nigdy z niej nie zrezygnuje i To z nia pojde do grobu....

Wszystkiego dobrego


RE: Izydor Ber - Projekt - Mocade - 22.06.2019

Fajne to, takie zróżnicowane. Prawda, kontent mógłby grać równo po obu stronach ale to w końcu demo. Nie wiem ile z tych dźwięków jest własnych ale rozwój tej linii utworów byłby.. ciekawy. To coś w sobie ma że wciąż chce się tego słuchać.

Pozdrawiam.


RE: Izydor Ber - Projekt - Voel - 22.06.2019

Witam
Dźwięki masz b.dobre, no ale miks trzeba bardziej wyczyścić. Największy mankament utworu to ta końcówka, która wjeżdża po 4:30, ora to słuch panie kolego. Tyle minusów.
Aranżacja mi się podoba, a sam utwór pod względem bogactwa treści i różnej maści motywów melodycznych, prezentuje się całkiem przyzwoicie. Czuć tutaj z lekka, taki 'psycho'-klimat. Break też fajny. Daję 4. Pozdrawiam


RE: Izydor Ber - Projekt - IzydorBer - 22.06.2019

Dzieki, te opinie sa dla mnie bardzo wazne. Tworze w bardzo ograniczonych warunkach zarowno jesli chodzi o o posiadany sprzet, oprogramowaniem, odsluch. Swiadczy to jednak ze to dobry kierunek. Mowiac wprost ograniczaja mnie finanse.

Dzis postaram sie popracowac nad tym.

Jeszcze raz dziekuje. Muzyka jest dla mnie tak wazna w zyciu, ze poswiecam dla niej zycie, zdrowie, bycie.

Opinie na tym forum sa dla mnie bardzo cenne. Pierwszy raz otrzymalem w miare pozytywne oceny.

Wszystkiego dobrego !!!!