MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Nandaken - Generic but happy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Nandaken - Generic but happy (/temat-other-nandaken-generic-but-happy)



Nandaken - Generic but happy - Nandaken - 22.06.2019

Po dłuższym czasie tworzenia "do szuflady" wrzucam coś do oceny. Tym razem próbowałem celować w happy hardcore (taguję jako UK hardcore, bo jest to chyba najbardziej zbliżony tag spośród dostępnych). Komentarze i uwagi jak zwykle mile widziane. Dalej intensywnie się uczę, więc to i owo pewnie wyszło mi średnio, także będę wdzięczny za wskazówki, co i jak ewentualnie można by poprawić, żebym w kolejnych kawałkach było już lepiej.



Edit: Ech, wydaje mi się, że SC zbił jakość dźwięku bardziej, niż zwykle.;/ I jeszcze boty spamujące mi skrzynkę odbiorczą, że wypromują mi utwór na szczyt listy przebojów, no tak jasne.
Jeśli nie będzie Wam to przeszkadzało, może lepiej ściągnijcie przez bezpośredni download i dopiero przesłuchajcie. Dzięki!


RE: Nandaken - Generic but happy - RaNi/Works - 24.06.2019

Cóż mogę powiedzieć:
Całościowo jest... początkująco.
Jeżeli chodzi o utwór sam w sobie: brakuje leadów z charakterem, w akordach i "basslajnie" jest zabieg który nie do końca mi pasuje. (Przeciągnięcie ostatniej nutki z taktu do kolejnego taktu).

Miks: Bardzo początkujący, Brakuje tu naprawdę Dużo(!) mocy, bassline "jest" ale brakuje mu tego co najważniejsze
Tak samo z kickiem i resztą perki. Z instrumentami właściwie identyko. Ale mogę dać jednak pochwałę za nawet dobre użyte synthów.


RE: Nandaken - Generic but happy - Voel - 25.06.2019

Witam
Ogólnie to mało happy hardcore słuchałem(wolę zwykłe hardcory albo frenchcory), no ale kilka setów przesłuchałem. I dla odświeżenia sobie coś-tam posłuchałem na yt przed komentem u Ciebie.
Po pierwsze kick, brzmi jakby nie był w ogóle zdistowany, brzmi raczej jak jakiś dance'owy. Nawet w happy harcorach, które słuchałem uprzednio na yt , niektóre kicki były mocno zdistowane.
Przy tworzeniu kicków, to najważniejszy efekt, nie zapominaj o nim, w przyszłości.

Dalej melodie są ok. momentami nawet nieźle śmigają, czasem trochę gorzej(na zakończeniach niektórych taktów). Leadom przydałoby się dodać grubości, chociaż jeśli poprowadziłeś traczek w takiej konwecji, to może nie aż tak dużo- chodzi mi o sposób prowadzenia melodii. Przy leadach nie zapominaj o 'detune' i distortionie, jak również kompresji. Obwiednią ADSR też się można pobawić, bo twoje leady są 'krótkie', można by wydłużyć trochę release, chociaż, co kto lubi. No i jakiś layer z sawa nigdy nie zawadzi.
Aranżacja jest ok, to najmocniejszy element Twojego utworu. Moim zdaniem potrzebujesz czasu i tyle.
btw. to twój rysunek? też coś tam amatorsko bazgram, chociaż cos w mangowych tematach narysowałem tylko raz. Co do oceny to daję 4, chociaż może na wyrost, ale lubię hardcory(słuchać/tworzyć). Pozdrawiam


RE: Nandaken - Generic but happy - Nandaken - 25.06.2019

Rysunek mojej dziewczyny, miałem już trochę dość własnoręcznego bazgroła w MS Paincie.

Also, dzięki za komentarz. Co prawda większość warstw w leadzie detunowałem, jedną nawet dość mocno, ale to chyba faktycznie jeszcze za mało. No i jest jeden layer z czystego (jednogłosowego i niedetunowanego) sawa - może jest za cicho?
Kick rzeczywiście wyszedł mi za słabo, mam nadzieję, że kolejne będą miały więcej mocy. Co prawda stawiałem na bardziej "lightowe" brzmienia happy-hardcorowe, ale najwidoczniej przegiąłem.

Jeszcze raz dzięki, za Twój komentarz również, Ravel. :3


RE: Nandaken - Generic but happy - Plague - 30.06.2019

Szczerze powiem, że nie cierpię utworów w takich klimatach. Co tutaj mamy...Całość kojarzy mi się jak nagrane ze zwykłych klawiszy dla dzieci. Trochę to przypomina disco polo. Takie to wesołe, rzekłbym nawet pocieszne :)
Brzmienia strasznie męczą uszy i trudno mi tego słuchać, jakby za dużo wysokich częstotliwości. Za mało zbasowany ten utwór.


RE: Nandaken - Generic but happy - Sajtrus - 30.06.2019

Czy to nagrał pięciolatek?


RE: Nandaken - Generic but happy - Nandaken - 30.06.2019

(30.06.2019, 16:40)kadziel napisał(a): Czy to nagrał pięciolatek?

A coś więcej? Byłbym wdzięczny za bardziej rzeczowy komentarz.


RE: Nandaken - Generic but happy - Mocade - 7.07.2019

Powtarzalność prawie tego samego leada przez kolejne sekcje zaczyna być szczerze męcząca. Pomysł na kawałek jakiś jest ale wszystko złożone tak jakby z grubsza, jakbyś skręcał materiał pospiesznie, a to źle bo w szczegółach tkwi diabeł. Możnaby tu np. dać odpocząć od głównego grania tworząc kilka podsekcji, jakichś przejść rozstawionych w różnych miejscach projektu i złożonych tylko z kicka, bassline'u i opcjonalnych dopełniaczy. (fx'y, voxy, inne synthy stworzone tylko na potrzeby danej sekcji) Ogółem więcej zróżnicowania. Zostawię trójkę ale nie zniechęcaj się, powodzenia z kolejnymi kawałkami.

Pozdrawiam.