MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE Tommy Herrero - Tomorrow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE Tommy Herrero - Tomorrow (/temat-reggae-tommy-herrero-tomorrow)



Tommy Herrero - Tomorrow - tks21 - 23.06.2019

Witam, skończyłem traczek :) Trochę eksperymentowałem, ten kawałek jest chyba troszkę gorszy od poprzedniego ale zastosowałem inny typ dembow (rytm) Więc cały czas się uczę :) Nie biorę ocen na poważnie :P W 95 % Syntezator, tylko dzwonki Nexusowskie.
Nie ma praktycznie przejść , miało być w miarę spokojnie. Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy oraz ocen :)




PS.Zepsułem mastering :( Chyba starsznie to płasko brzmi na słuchawkach ale mam już poprawione :)

Wersja poprawiona wstawiona :)


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - Wappa - 23.06.2019

Brzmi to trochę jak by się zaczynała jakaś bajka. :D Te dzwonki tylko podbijają ten bajkowy klimat. Nie znam sie na reageetonie czy jak to sie zwie, ale brzmi fajnie (bajkowo) :)
Na Bayerach 770 pro 250 brzmi dobrze ;)


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - tks21 - 23.06.2019

Dzięki Wappa za komentarz i za to, że się podobało niestety wychodzą mi dość bajkowe dźwięki, sam nie wiem dlaczego... :P Pozdrawiam


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - aqmoolator - 25.06.2019

(23.06.2019, 19:35)tks21 napisał(a): Dzięki Wappa za komentarz i za to, że się podobało niestety wychodzą mi dość bajkowe dźwięki, sam nie wiem dlaczego... :P Pozdrawiam

A co w tym złego, że tak wychodzi? :) Graj i twórz tak jak czujesz. To o wiele ważniejsze niż mody i trendy. Zwłaszcza kiedy twórcy starają się sprostać im "na siłę". Co do utworu. Ma w sobie ładunek bardzo pozytywnej energii. Osobiście widziałbym go w jakiejś grze albo animacji. Nadawałby się jako aranżacja pod tekst i pewnie zgrabne słowa i lekki śpiew sporo by tu wniosły. A gdyby miał być utworem instrumentalnym, to warto dograć jakiś instrument prowadzący, który melodią opowie jakąś lekką i letnią historię :) Perkusyjne barwy brzmią trochę ... sztucznie. Jeśli taki był zamysł, to lepiej było skupić się na takich właśnie; analogowych jak ze starych automatów i mięsistej stopie 808 - ta by na pewno nieco napompowała doły. Ale i tak uczciwie przyznam, że potupałem sobie do rytmu, choć nie porwało mnie to jakoś mocno. Sympatyczne i z dużym potencjałem.


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - tks21 - 25.06.2019

Aqmoolator dzięki za komentarz. W sumie Reggaeton jest z lekka gatunkiem bajkowym, przynajmniej nie które beaty w tym stylu stylu, znajdź sobie Carlitos Rossy - duele czy Kelmitt - Igual Que Yo. Dla mnie te dwa beaty są dość bajkowe :) Dzięki też za dobry odbiór kawałka, raczej nie spodziewałem się, że dostanę tak obszerny komentarz :) Reggaeton to zawsze był gatunek w którym się odnajdywałem. Może w poprzednim wcieleniu byłem latynosem? :P :P Dzięki raz jeszcze, w sumie cieszę się, że tak pozytywnie odebrałeś mój kawałek :) Pozdrawiam


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - Voel - 25.06.2019

Cz
No te dzwonki skądś kojarzę, jeśli to Nexus, to wyjaśniałoby sprawę. A tak sounddesign daję radę, barwy wszystkich 'instrumentów', pasują do siebie. Jeśli większość tego wykręciłeś, to wiedz iż podążasz dobrą drogą, nie wiodącą na zatracenie(żart). Również lubię się babrać w tworzeniu swoich dźwięków.

Co do samego utworu, to nie pasuje mi tylko fragment od 2:40 do 3:40, bo gra tam to samo ciągle. Ogólnie rzecz biorąc utwór brzmi przyzwoicie :)
W kwestii bajkowych klimatów, może to przez skalę? Zmień sobie w Fl'owskim piano-rollu na inną- kliknij w helpers> scale highlighting> i zaznacz coś innego. Ciekawe co by ci wyszło na jakiejś innej skali.

Podsumowując, tamten traczek 'kubański', który wcześniej wrzuciłeś na forum siadł mi jak złoto, a tutaj jest dobrze, wszystko się w miarę dynamicznie zmienia, również motywowo, ale wykreowany tutaj klimat(nazbyt słodki), nie przypadł mi do gustu, bo tego typu content, nie należy do moich ulubionych klimatów muzycznych. Daję 4, pozdrawiam


RE: Tommy Herrero - Tomorrow - tks21 - 25.06.2019

Dzięki Voel! Fajnie, że skomentowałeś mój post. Robię dźwięki akurat pod dane akordy :) Spróbuję zrobić inaczej przy następnym kawałku. Pozdro :)