MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Umbracrypt - Ordeal - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Umbracrypt - Ordeal (/temat-ambient-umbracrypt-ordeal)



Umbracrypt - Ordeal - Mocade - 26.06.2019

Minimalistyczny dark ambient bez gęstej ilości fx'ów i podefektów, złożony w 90% z samych pad'ów. Miłego słuchania.





RE: Umbracrypt - Ordeal - agro - 26.06.2019

początek jednolity przesłuchując rozkojarzyłem się i ogólnie tak się rozmyśliłem że zapomniałem że słucham, po chwili wjeżdża, ten większy motyw słucham, słucham, nie jestem częstym słuchaczem takiego gatunku/motywów ale wiedz że czaje założenia i w Twoim klimacie brakuje mi punktu, elementu który by zakotwiczył moją uwagę. Pomimo moich najlepszych chęci i nastawienia że teraz odsłucham ten dark ambient co wiem że wkręca i jeszcze w dobrym momencie słuchane i że powiem ...o ja____le! co to było? ale kosmos! lecz niestety, niestety z wielkim przejęciem muszę napisać iż w moim odczuciu ten klimat to dla mnie za mało :/


RE: Umbracrypt - Ordeal - Fantasmagorian - 27.06.2019

Odsłuchałem od samego początku do ostatniej ciszy. Bardzo dobrze znam ten klimat i ten gatunek. Ciężki do zrobienia (dobrego zrobienia) i ciężki do odsłuchu. Jeśli utwór jest dobrze zagrany to i wiadomo, bardzo przyjemnie się słucha, nawet jeśli przytłacza swoim klimatem. Twoje wykonanie - projekt jest zrobiony interesująco. Minimalistyczne podejście do tematu jest w większości bardzo dobrym rozwiązaniem. Ty skorzystałeś z tego umiejętnie. Udał Ci się ten utwór. odsłuchałem go z wielką przyjemnością. Zadziałał na moją wyobraźnię przenosząc mnie tym samym w cząstkę Twojego świata. Bardzo się cieszę, że jest tu ktoś kto tworzy ten gatunek. (4)


RE: Umbracrypt - Ordeal - Recoil83 - 27.06.2019

Od początku obserwowałem twoją twórczość, i zawsze zastanawiało mnie dlaczego w twoich kompozycjach nie ma agresywnych częstotliwości których było mnogo w każdych innych produkcjach, wtedy zrozumiałem że każdy prawdziwy producent posiada taki niepowtarzalny styl, dlatego już nie pytam po co i dlaczego, bo wiem że mogę się spodziewać po tobie produkcji na poziomie. Pozdrawiam


RE: Umbracrypt - Ordeal - Mocade - 28.06.2019

(26.06.2019, 23:52)agro napisał(a): początek jednolity przesłuchując rozkojarzyłem się i ogólnie tak się rozmyśliłem że zapomniałem że słucham, po chwili wjeżdża, ten większy motyw słucham, słucham, nie jestem częstym słuchaczem takiego gatunku/motywów ale wiedz że czaje założenia i w Twoim klimacie brakuje mi punktu, elementu który by zakotwiczył moją uwagę. Pomimo moich najlepszych chęci i nastawienia że teraz odsłucham ten dark ambient co wiem że wkręca i jeszcze w dobrym momencie słuchane i że powiem ...o ja____le! co to było? ale kosmos! lecz niestety, niestety z wielkim przejęciem muszę napisać iż w moim odczuciu ten klimat to dla mnie za mało :/

No na taką reakcję to się nie nastawiaj, zwłaszcza przy moich pracach. xD ale początkowa reakcja jak najbardziej poprawna, ścieżka się wtopiła w tło także swoją rolę spełniła, co prawda jej jakość mogła być lepsza, ale na razie testuję kontent i jego odbiór co zresztą jest decyzją właściwą sądząc z twej końcowej opinii. Dzięki za nią, na pewno się przyda.

(27.06.2019, 21:41)Fantasmagorian napisał(a): Odsłuchałem od samego początku do ostatniej ciszy. Bardzo dobrze znam ten klimat i ten gatunek. Ciężki do zrobienia (dobrego zrobienia) i ciężki do odsłuchu. Jeśli utwór jest dobrze zagrany to i wiadomo, bardzo przyjemnie się słucha, nawet jeśli przytłacza swoim klimatem. Twoje wykonanie - projekt jest zrobiony interesująco. Minimalistyczne podejście do tematu jest w większości bardzo dobrym rozwiązaniem. Ty skorzystałeś z tego umiejętnie. Udał Ci się ten utwór. odsłuchałem go z wielką przyjemnością. Zadziałał na moją wyobraźnię przenosząc mnie tym samym w cząstkę Twojego świata. Bardzo się cieszę, że jest tu ktoś kto tworzy ten gatunek. (4)

Bo ja wiem czy ciężki do zrobienia, na początku na pewno, zwłaszcza gdy cały czas siedzi się w innych gatunkach ale po czasie wszystko da się jakoś rozpracować, każdy nowy utwór zawsze podnosi w jakiś sposób umiejętności. A czy umiejętnie skorzystałem to tak nie do końca, po prostu usunąłem fxy bo mam tendencję przesadzać z ich ilością, "Fields" i "Synthia" są idealnym przykładem na to jak nimi popsuć obiecujący motyw. Dzięki również za koment i ocenę, mnie z kolei cieszą takie posty jak twój bo to oznacza że praca jednak nie idzie na marne.

(27.06.2019, 23:04)Recoil83 napisał(a): Od początku obserwowałem twoją twórczość, i zawsze zastanawiało mnie dlaczego w twoich kompozycjach nie ma agresywnych częstotliwości których było mnogo w każdych innych produkcjach, wtedy zrozumiałem że każdy prawdziwy producent posiada taki niepowtarzalny styl, dlatego już nie pytam po co i dlaczego, bo wiem że mogę się spodziewać po tobie produkcji na poziomie. Pozdrawiam

Producentem jeszcze nie jestem, może kiedyś jak skręcę coś lepszego i mi się przyfarci. Być może nie ma agresywnych częstotliwości bo zwyczajnie nie umiem ich wykręcić plus nie mam do tego zaplecza, działam prawie na samych nativach. No ale dzięki mimo wszystko za opinię, miło poczytać że ścieżki jakoś się wyrabiają, jedyny poziom jaki chyba mogę reprezentować to aranżacyjny, a i nawet nie w tym przypadku. xD


RE: Umbracrypt - Ordeal - Plague - 30.06.2019

A to już jest extremalne dla moich uszu. Od 2:00 zaczyna się akcja :) Twoje utwory nadawałyby się do short horrorów, które można obejrzeć na youtubie. Bardzo gęsty klimat. Zastanawia mnie ile tutaj brzmień padów użyłeś?


RE: Umbracrypt - Ordeal - Sajtrus - 30.06.2019

Z szacunku do Autora zmusiłem się do odsłuchania. Nie moje takie śmiertelne klimaty. A poza tym jest lato w pełni. Jeśli chodzi o kompozycje, to cóż, klawisz w lewo , klawisz w prawo , pady same grają, się autor nie natrudził. Jednym słowem gniot totalny. A dodawanie do tego jakiejś ideologii? Dwója.


RE: Umbracrypt - Ordeal - IzydorBer - 30.06.2019

Ciekawy utwor, swietnie nadawalby sie w medytacji i samodoskonaleniu.. Ja bym go widzial w tej formie ! Jakies Hemy-Sync czy cos takiego,

Pozdrawiam serdecznie


RE: Umbracrypt - Ordeal - Mocade - 1.07.2019

(30.06.2019, 12:10)Plague napisał(a): A to już jest extremalne dla moich uszu. Od 2:00 zaczyna się akcja :) Twoje utwory nadawałyby się do short horrorów, które można obejrzeć na youtubie. Bardzo gęsty klimat. Zastanawia mnie ile tutaj brzmień padów użyłeś?
Przyznam że niewiele, około trzech-czterech ile dokładnie to nie powiem bo spakowałem już projekt ale nawet przy ambitniejszych tytułach nie jest to wielka liczba. Short horrory, pewnie, bardzo bym chciał ale póki co z zewnątrz cisza także trzeba pracować dalej. Dzięki za koment.

(30.06.2019, 16:33)kadziel napisał(a): Z szacunku do Autora zmusiłem się do odsłuchania. Nie moje takie śmiertelne klimaty. A poza tym jest lato w pełni. Jeśli chodzi o kompozycje, to cóż, klawisz w lewo , klawisz w prawo , pady same grają, się autor nie natrudził. Jednym słowem gniot totalny. A dodawanie do tego jakiejś ideologii? Dwója.

Dzięki za szacunek, nawet jeśli ścieżka ci nie podchodzi. Fakt, bardziej się natrudziłem przy samym kręceniu padów niż przy wymyślaniu aranżu. Taki jednak miałem plan, a pory roku tak po prawdzie to nie brałem pod uwagę. Dzięki także za komentarz.

(30.06.2019, 23:25)IzydorBer napisał(a): Ciekawy utwor, swietnie nadawalby sie w medytacji i samodoskonaleniu.. Ja bym go widzial w tej formie ! Jakies Hemy-Sync czy cos takiego,

Pozdrawiam serdecznie

Takie użycie również się nada, można, jak najbardziej. jeszcze░jak(位ド竹)
Dzięki, pozdrawiam również.


RE: Umbracrypt - Ordeal - Voel - 3.07.2019

Cześć
Muszę przyznać, że te pady robią wrażenie, brzmieniowo prezentują się super, natomiast przez swą masę i statyczność, uzyskałeś w tracku coś na kształt ciężkiej nieporuszonej bryły(jako figury stylistycznej). Gdyby ten track miał opisać jakąś lokacje w gierce, to byłby idealny do zobrazowania jakichś masywnych zamkniętych drzwi(symbol czegoś stałego i nie-do-poruszenia), bramy skrywającej zepsucie lub też gwieździstego firmamentu. Słyszę jakieś dzwony w tle, fajnie współgrają z tym samplem burzy, chyba że mi się wydaje, iż któryś z tych elementów tam występuje.

Co do samego traczka, to wydaje mi się, że można by coś tu jeszcze dodać, ale w sumie cały 'urok' tu i klimat zawiera się w minimalistycznej formie, z której to sączy się nieśpiesznie do uszu słuchacza. Gdy słuchałem twego utworu, to zacząłem się czuć inaczej, jakby z lekka stan świadomości mi się zmienił na inny, fajno.
Widzę, po komentarzach, że nie wszystkim się ten track podoba, ale mi pasuje, moje klimaty.
Daję 5. Pozdrawiam


RE: Umbracrypt - Ordeal - Mocade - 8.07.2019

(3.07.2019, 23:28)Voel napisał(a): Cześć
Muszę przyznać, że te pady robią wrażenie, brzmieniowo prezentują się super, natomiast przez swą masę i statyczność, uzyskałeś w tracku coś na kształt ciężkiej nieporuszonej bryły(jako figury stylistycznej). Gdyby ten track miał opisać jakąś lokacje w gierce, to byłby idealny do zobrazowania jakichś masywnych zamkniętych drzwi(symbol czegoś stałego i nie-do-poruszenia), bramy skrywającej zepsucie lub też gwieździstego firmamentu. Słyszę jakieś dzwony w tle, fajnie współgrają z tym samplem burzy, chyba że mi się wydaje, iż któryś z tych elementów tam występuje.

Co do samego traczka, to wydaje mi się, że można by coś tu jeszcze dodać, ale w sumie cały 'urok' tu i klimat zawiera się w minimalistycznej formie, z której to sączy się nieśpiesznie do uszu słuchacza. Gdy słuchałem twego utworu, to zacząłem się czuć inaczej, jakby z lekka stan świadomości mi się zmienił na inny, fajno.
Widzę, po komentarzach, że nie wszystkim się ten track podoba, ale mi pasuje, moje klimaty.
Daję 5. Pozdrawiam

Akurat tu nie ma ani dzwonów ani burzy, to fx'y zrobione w harmorze ale na pierwszy odsłuch mogą tak brzmieć. Ano niestety nie każdy taką muzykę lubi ale fajnie że gatunkowym wyjadaczom jak ty się podoba. Dzięki za koment i ocenę.


RE: Umbracrypt - Ordeal - zet_ka - 8.07.2019

Hmm... ciekawy utwór, dobry do wyciszenia umysłu. Mała ilość wysokich dźwięków sprawia, że ma ciemne brzmienie, co wprowadza w senny nastrój. Odsłuchałem go trzy razy, za każdym razem myślałem o czymś innym, coś innego przykuwało moją uwagę.
Świetne, 5/5.

Pozdrawiam.


RE: Umbracrypt - Ordeal - hudson462 - 26.08.2019

Cześć ;) Niewiele jestem w stanie napisać o takiej "spokojnej" produkcji. Mało się dzieje, ale od samego początku czuć napięcie- utwór idealnie nadałby się jako ambient do postapokaliptycznego pustkowia. Generalnie to ambient jako gatunek kojarzy mi się z nieprzyjemnymi rezonansami (do końca to sam nie wiem dlaczego)- tutaj ich nie ma za co jestem Ci bardzo wdzięczny :D Klimat jest bardzo dobrze wyczuwalny. Zostawiam 5, tylko napraw odtwarzacz :P . Pozdrawiam


RE: Umbracrypt - Ordeal - slav35 - 26.08.2019

Klimat niezły, ale za mało tutaj tego Dark i Ambientem także bym tego nie nazwał.. :P Wyszedł Ci ten drone - w najbardziej minimalistycznym wydaniu. Gatunek dla koneserów takich monotonnych ujęć. ^P Brakuje niestety techniki, bo nawet w dronie musi być odpowiednia ilość dolnych rejestrów a góra musi czasem zadzwięczeć. Poza tym całość jednak się zlewa. Dla mnie ten numer jest za stateczny. Zgodzę się z jednym z kolegów - za mało. :\