MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Bad Trip - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Bad Trip (/temat-ambient-niflheim-bad-trip)



Niflheim - Bad Trip - Niflheim - 8.07.2019

Witam.
Po 6 miesiącach spędzonych w piwnicy powracam na forum z nowym utworem :). Bez zbędnego przedłużania zapraszam do słuchania.




RE: Niflheim - Bad Trip - IzydorBer - 9.07.2019

DObry utwór, skradam się przy nim po papierosa z paczki ;) idzie mi coraz lepiej !!!!


RE: Niflheim - Bad Trip - Mocade - 9.07.2019

Twoja wena coś podupadła z czasem, wcześniej kręciłeś kawałki nawet po kilka minut. No ale nic, zdarza się. Fajne bitopodobne coś z lekką domieszką ambientowego pada. Podoba mi się końcówka, trochę mniej początek, generalnie jest trochę kontrast między siłą bitu a lekkością pada ale to małe piwo. Krótko ale od czego jest replay. Zostawię czwórkę. I nie pal tyle, życie prostuje się samo, odłóż trochę zdrowia staremu Tobie cobyś za 40 lat nie pluł sobie w brodę.

Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Bad Trip - IzydorBer - 11.07.2019

Mocade ;) tyle ze to ja pale i sie skradalem przy tej nucie, NIfl-heim chyba nie pali ;) choc nie mam pojecia !!!! Dodam jeszcze, ze jesli chodzi o ten utwor, ktorego przesluchalem i po 20 odtworzeniach odnajduje w nim wewnetrzny spokoj.

To niesamowite, ze wiekszosc utworow tu wrzucanych jest na prawde dobra ! Mozna im zarzucac i mi tez rzecz jasna ze to gra z lewej, z prawej a powinno na srodku lub nie, ale cholera kazdy utwor ma dusze !!!!

Takie zroznicowanie swiadczy o tym, ze pomysly sa niesamowite ! Czerpie z tego duza nauka.

Przez ostatni okres zrezygnowalem ze sluchania czegokolwiek procz tego co tworze by cos porpawic lub zrobic to lepiej, albo tez nie powielac bledow w kolejnych utworach, jednak czesc wrzucanych tu utworow na prawde zachowuje poziom.

Ten poziom jest na tym forum wysoki :)

Chwala chorej duszy ;)

Pozdrawiam serdecznie ! Ber I

Ps. Tytul Bad trip zupelnie tutaj nie pasuje ! Utwor ten pretenduje do swietnego bitu w, ktorym odnalazl by sie nie jeden raper ;) Z tym utworem na prawde mozna swietnie sie zabawic ;) ma wiele zastosowan :) Katuje nim sasiadow od rana bo dzis mam wolne ;) Jak ida z psami na spacer to delikatnie im nozka chodzi bo to nie jest agresywne, dyskotekowe, pospolite tylko konkretne i na koniec dodam ze moj bas bardzo wyraznie podkresla swoje miejsce w tym utworze :)

Muzyke trzeba rozdzielac na male kawalki ;) Ja tak robie, czasem jednak mam problem zeby swoja z powrotem skleic ;) ale co tam !!!!

Niech zyje muzyka !!! :)


RE: Niflheim - Bad Trip - tks21 - 11.07.2019

Szkoda, że krótko, zdecydowanie za krótko ale w całości mi się podobało. Najlepsze z tego wszystkiego są pady, to one kreują magię tego "urywka" Zgodzę się z przedmówcami, że to trochę takie beatowe, ale mi całkiem podeszło. 4/5 bo za krótkie, gdybyś to rozwinął to byłby wspaniały utwór. Pozdro


RE: Niflheim - Bad Trip - Sajtrus - 12.07.2019

Za krótkie- żeby ogarnąć zamysł Autora


RE: Niflheim - Bad Trip - PureInstinct - 14.07.2019

Sławku.
Ambient jest mega przyjemny, trochę gorzej wypada jego połączenie z bitem. Szczególnie, gdy udział bierze ten agresywny bas. Jest on jakby z innej bajki i ciężko ogarnąć - o co tutaj tak na prawdę chodzi.
Co do długości - nie przeszkadza mi to nigdy, gdy pewna idea jest w tak krótkim czasie w pełni wyrażona. Niestety tutaj tego brakuje i dlatego wszyscy chcą przedłużenia - bo w tym momencie to tylko zlepek kilku loopów z basem od czapy. Sam tytuł też sugeruje coś innego. Jeżeli chodzi ci o bad tripa na haju, to zupełnie tego nie czuć.
A sam bad trip, jeżeli go kiedyś przeżyłeś - wiesz, że potrafi trwać w twojej głowie wieczność, a nie minutkę :)


RE: Niflheim - Bad Trip - Recoil83 - 17.07.2019

Bardzo fajny utwór i ten revers na końcu, ale strasznie krótkie to musiałem z 3 razy przesłuchać bo ciekawe jest, jakbyś z tego zrobił z 3 minuty to już całkiem inaczej by się słuchało utworu.


RE: Niflheim - Bad Trip - Voel - 22.07.2019

Witam
Ambient mi się podoba, ale sam 'wałek' brzmi trochę ubogo, jeśli chodzi o brzmienia.Bass fajny, no ale raczej mało się dzieje w tym utworze, a raczej demku. Clap brzmi jakby nie był skompresowany, sam nie jestem zwolennikiem kompresowania czego się tylko da, no ale ten element się wybija z miksu, stosuj do takich zabiegów(komprecha na klapka/sznere) raczej jakiś dobry limiter, bo jest 'szybszy' niż kompresor. Okładka jak pisałem wcześniej na sb także fajna. Jak dla mnie za mało tu szatanizmu i zdrowego wp****olu dla słuchacza, chociaż słychać co 'chciałeś' uzyskać w tym tracku, to jednak to jeszcze za mało, czuję niedosyt. Bez oceny bo to demo. No i jak wspomniał Mocade nie jaraj tyle bo fajki to podstępne gówno.
btw Ano i dawaj jakieś swoje dark-ambienty nowe, bo mało w dziale ;P
Pozdrawiam ;)