MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT MAB - Byakhee - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT MAB - Byakhee (/temat-ambient-mab-byakhee)



MAB - Byakhee - MAB - 19.07.2019


Muzyczny powrót do dłubania w FLu. Ambient. Drony. Kosmos. Horror. Ktulu.
Polecam słuchawki na uszy.
Pozdrawiam


RE: MAB - Byakhee - Kaper - 20.07.2019

Link nie działa a jestem bardzo ciekaw Twojej produkcji. Pamiętając czasy kiedy się świetnie rozwijałeś (pamiętam to z innego forum), to aż doczekać się nie mogę aby posłuchać Twój nowy kawałek! :)


RE: MAB - Byakhee - damnscrth - 20.07.2019

Slabe to jest – zero energii. To jest demo??? Cieżkiego klimatu ja tutaj nie wyczuwam ani horroru – za mało się dzieje chłopie. Miks miernota – eq do poprawy. xD Moim zdaniem masz dopiero bazę do ambientu - działaj!!! Beer ^D


RE: MAB - Byakhee - MAB - 20.07.2019

Wybornie dziękuję za komentarz:D


RE: MAB - Byakhee - aqmoolator - 20.07.2019

Jak dla mnie to imć damnscrth trochę odjechał. Sorry kolego ale Twojego komentarza nie można traktować serio. Masz prawo do krytyki, ale niechże ma ona jakieś uzasadnione podstawy. :P
Akurat miks jest bardzo dobry. Mięsisty. Odpowiednio ciężki. To, że nie ma w nim barw z piekła rodem nie znaczy, że kompozytor nie ma pojęcia co robi. Choć przyznaję rację, że nie do takiego ambientu przyzwyczaili nas tutejsi autorzy.
Dla mnie to świetna muzyka ilustracyjna. Bardzo "fantastyczna". Do gry osadzonej w świecie S-F pasowała by wyśmienicie i chyba lepiej niż do klasycznego RPGa choć do takiego Arcanum i owszem :)
Barwy dobrane świetnie. Wszelkie przeszkadzajki, szumy i plucki bardzo delikatne i to ich siła. Bas monotonny ale nie nudny. Ładny lead. Dla mnie bomba!
Wystawiam piątkę bynajmniej nie z przekory wobec zdania kolegi wyżej.
Moim zdaniem to bardzo dobra, elmuzyczna wręcz, kompozycja.


RE: MAB - Byakhee - Kaper - 20.07.2019

1. Gwizdek co na początku jest nieco ma za dużo średnich bo idzie lekko po uszach.
2. Intro ciekawie wkręca w klimat.
3. Wydaje mi się, że rozumiem przekaz utwory, idealny do gier, lecąca muzyka w tle w głównym menu.

Jak dla mnie miks działa tu bardzo dobrze, synteza też ciekawa. Trochę eq by się przydało dopracować na tym gwizdku, który pojawia się też i pod koniec.
ode mnie masz 5/5 za bardzo dobry powrót.


RE: MAB - Byakhee - Voel - 21.07.2019

Witam
Rzeczywiście mało tutaj piekielnych dźwięków nad czym szczerze ubolewam, ale całość, jako kompozycja składa się w solidny utwór. Niedawno grałem w taką gierkę Borderlands 2 i tam właśnie były bardzo podobne ambienty do Twojego. Mnie osobiście uwiera ten bass trochę, trzeba mu poprawić eq i będzie dobrze. Twój muzyczny obraz bardzo pasuje mi do klimatów jakiejś baśni lub czegoś podobnego, ale również, ta ścieżka mogłaby posłużyć za ost do jakiejś gierki w klimatach lekkiego futuryzmu o luźnej narracji. Daję 4. Pozdrawiam


RE: MAB - Byakhee - MAB - 21.07.2019

Kompozycja nie miała należeć do tych ciężkich. Zamiast psychodelicznego kręcenia wiertarką chciałem pobawić się czymś lżejszym, nie przeładowanym w mnogość dźwięków i instrumentów. Dzięki za komentarze


RE: MAB - Byakhee - Recoil83 - 21.07.2019

Jako kompozycja, to podoba mi się taki klimat jak z gry fantasy, ten synth i ten kick co się pojawia co jakiś czas nakładają się i trzeba było by przyciąć trochę w okolicy 60Hz i 120Hz.


RE: MAB - Byakhee - Mocade - 25.07.2019

Ma to w sobie coś co spodobało mi się już od pierwszych sekund, także oszczędzę ci opisów co dobrze a co źle. Trafiłeś w nastrój. Piątka.

Pozdrawiam.