MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Jafero - Meloawe64 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Jafero - Meloawe64 (/temat-other-jafero-meloawe64)



Jafero - Meloawe64 - jaf - 20.07.2019

Gdy zaczynałem przygodę z muzyką, tworzyłem melodyjki na komputerze i zapisywałem jako projekty midi. Tak powstało wiele melodyjek. Ostatnio wziąłem dwie z dwóch różnych projektów, dopisałem trzecią jako przejście między nimi i zrobiłem aranżację. I wyszło takie coś:




RE: Jafero - Meloawe64 - aqmoolator - 20.07.2019

Najsłabszą stroną tej kompozycji są barwy. Plastikowe, bez dynamiki i niestety jak z midi melodyujek jakich pełno było w sieci kilkanaście lat temu, albo jak demko ze starego keyboarda.
Brak temu utworowi oddechu. Przestrzeni. Lekkości. Wszystko zagrane na jednym poziomie głośności. Sztywno.
Ale
to bardzo przyjemna kompozycja. Fajnie się "opowiada" i poza mankamentami technicznymi ma ogromy potencjał. Ja bardzo lubię takie "historyjki" Lubię kiedy melodia odgrywa na się na kilku barwach. A przede wszystkim wchodzi w uszy :) Tu tak właśnie jest. I przy lepszych presetach byłaby bardzo interesującą propozycją.
Styl lat 90 jak dla mnie na plus! dam 3 za słabe barwy i fajną melodię.


RE: Jafero - Meloawe64 - Voel - 21.07.2019

Witam
Dla mnie melodie są bardzo fajne, ale reszta tracka kuleje. Aranżacja jest tu raczej powściągliwa, chociaż wszystko gra jak należy, to nie ma całość odpowiednio dużo treści i grubości. Brakuje mi też jakichś nieoczekiwanych elementów tu. Za całość daję 4. Pozdrawiam


RE: Jafero - Meloawe64 - Mocade - 25.07.2019

Prawda barwy leżą, może poza saksofonem który na swój sposób spoko brzmi. Ciekawi mnie tylko z jakiego one programu. Tak czy owak mimo słabego zaplecza dźwiękowego słychać zarówno Tryhard jak i pasję, a za to chętnie zawyżę ocenę. Również czwórka.

Pozdrawiam.


RE: Jafero - Meloawe64 - jaf - 31.07.2019

Dzięki za opinie. Moja odpowiedź jest taka: robione to jest na słuchawkach, wprawdzie monitorowych, ale słabych. Dlatego brzmienia ogólnego nie jestem w stanie zagwarantować, że będzie grało dopuszczalnie wszędzie. Dla mnie to hobby, zabawa. Najważniejsze, jeśli podobają się moje melodie. Będę wrzucał od czasu do czasu pomysły, a jeśli ktoś uważa, że ma pomysł na lepszy aranż i brzmienie, niech tworzy dla tych melodii lepsze tło i wrzuca - o ile na tyle melodie się spodobają. Wszelkie podobieństwo moich melodii jest niezamierzone. Powiem wam tyle, co po latach wywnioskowałem: sztuka aranżu i brzmienia to wielka sztuka. Ja akurat mam talent do melodii, a w pozostałych rzeczach jestem słabszy.

Mocade, poza perkusją i basem brzmienia pochodzą chyba wszystkie z Motifa XF (nie chce mi się już tego szczegółowo sprawdzać), tyle że bez dużego pogłosu. Zauważyłem, że lubicie dużo pogłosu i ścianę dźwięku.


RE: Jafero - Meloawe64 - Sajtrus - 1.08.2019

Faktycznie Autor ma zamiłowanie do melodii, a nie do FLowskiego ciężkiego sidechaina. Dla tych koneserów tu na tym forum te barwy mogą rozśmieszać. Mnie się podoba prosty riff gitarowy.Ten z lewej strony. Mógłby być głośniej. A ten niby saksofon ciszej. Itd itp. Ale ogólnie przyjemna wstawka. Taka na 4. Pozdro


RE: Jafero - Meloawe64 - jaf - 2.08.2019

Sajtrus. Gitara ma przewagę nad wszystkim poza głosem ludzkim. Dlaczego? Bo to gitara.