MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
STUDIO ONE Wtyczki VST same resetują ustawienia [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: STUDIO ONE Wtyczki VST same resetują ustawienia [Rozwiązany] (/temat-presonus-studio-one-wtyczki-vst-same-resetuja-ustawienia-rozwiazany)



Wtyczki VST same resetują ustawienia [Rozwiązany] - M. Mann - 10.08.2019

Witam po przerwie
Powiedzmy, że poprzedni temat chrupania StudioOne zostawiłem na kiedy indziej. Mam znów problem w Studio One. Na początku myślałem, że to kwestia jednej wtyczki ale widzę , że jednak nie.
Już wyjaśniam o co biega.
Chodzi o wtyczki vst a konkretnie często używany przeze mnie DUNE 3. Problem ma z gotowymi bankami. Tzn gdy wybiorę z listy bank z presetami który ma więcej niżeli 55 pozycji ( np. 68 różnych dźwięków typu LEAD ) to do momentu kiedy sobie zapętlę jakąś melodie i ta pętla sobie leci to mogę spokojnie zmieniać za pomocą strzałem we wtyczce DUNE 3 rodzaje presetów np. typu Lead i np. powiedzmy pozycja 63 mi się podoba ( brzmienie ). Naciskam stop odtwarzania dźwięku i… wtyczka SAMA WRACA MI DO INNEGO PRESETA ! zawsze tego samego jest to 55 dźwięk na danej liście. Jest to o tyle wkur..ze nie mogę korzystać z wtyczki bo po naciśnięciu sto resetuje mi ustawienie wtyczki . Nawet jak pozmieniam za pomocą wirtualnych potencjometrów dany dźwięk to w momencie kiedy zatrzymam pętle i nacisnę play ..wtyczka powraca do ustawień „fabrycznych „ i tak jak pisałem do 55 presetu. Zauważyłem ,ze nie robi się to tak gdy np. mam paczkę dźwięków która ma mniej niż 55 dźwięków w bibliotece….Do teraz myślałem, że to wtyczka DUNE 3 jest spier… zainstalowałem wersje starszą i to samo.. a dziś to samo się dziej z wtyczka Gladiator firmy Tone 2. Po naciśnięciu STOP wtyczka ustawia mi pierwszy preset z listy banku.
Zaznaczę, że do sprawdzenia problemu używam gotowych plików MIDI ( z melodią ) by sprawdzać jak dany dźwięk prezentuje się na określonej melodii. Czy może być to , że ścieżka MIDI ma cos zaprogramowane ?
Pozdrawiam


RE: wtyczki VST same resetują ustawienia - Nandaken - 11.08.2019

Jeśli brałeś ścieżkę MIDI z gotowego pliku, to faktycznie może mieć tam jakieś ustawienia, które wpływają na parametry wtyczek. Sam miałem kiedyś taki problem i znalazłem rozwiązanie. Spróbuj zrobić nową ścieżkę, na niej daj VST, i skopiuj jedynie nuty z ścieżki, do której zaimportowałeś MIDI (bardzo ważne, byś nie kopiował całej ścieżki MIDI, a jedynie nuty). Ew. możesz spróbować odfiltrować z zaimportowanej ścieżki MIDI wszystkie eventy poza tymi oznaczającymi nuty i po prostu je usunąć (ale wydaje mi się, że opcja z kopiowaniem nut będzie prostsza).


RE: wtyczki VST same resetują ustawienia - M. Mann - 13.08.2019

Jak na ten moment działa :)
tzn chyba faktycznie ścieżka MIDI ma coś ustawione. Po skopiowaniu tylko nut wtyczki zachowują parametry.