MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: CLASSICAL Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts (/temat-classical-voel-solxic-land-of-windy-ghosts)



Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Voel - 20.08.2019

Witam, dokończyłem kolejny traczek, bo okazjonalnie mam wolne teraz.
Dzisiaj trochę temat lżejszy, bo za dużo słońca wokoło. Nie chciało mi się robić jakichś mrocznych klimatów. Idea jaką chciałem zobrazować tym utworem, to kraina wietrznych duchów, jako lokacja w jakiejś gierce. Miks i master porównywałem to utworów Jeremiego Soulsa, bo lubię jego muzykę. Jeszcze coś dzisiaj u Was po komentuję jeśli czas pozwoli :E. Pozdrawiam




RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Recoil83 - 20.08.2019

Ciekawy motyw z tą harfą na początku na wszystko nałożone dużo reverbu, przez to brzmi jak w oddali, ale sam popełniłem cos takiego, dlatego jestem za.


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - hudson462 - 20.08.2019

Cześć ;) Zbudowałeś bardzo ciekawy klimat- w pewnym momencie poczułem się jakbym spacerował po Białej Grani w Skyrim. Miks według mnie trochę kuleje- głównie z powodu za dużej ilości pogłosu w całym utworze. Słuchałem tylko raz, więc mogę się mylić, ale zdaje mi sie, że w tym tracku przeważają długo wybrzmiewające instrumenty, a one mają to do siebie, że jak się przesadzi z pogłosem to wszystko się rozmywa. Ten pogłos w intro jest szczególnie paskudny, po prostu nie podoba mi się jego brzmienie. Tak jak wspomniałem- aranżacyjnie jest bardzo dobrze, wykreowałeś solidny klimat. Gdyby okiełznać te pogłosy to byłaby prawdziwa perełka. Zostawiam 4. Pozdrawiam


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Fantasmagorian - 20.08.2019

Wykreowałeś bardzo baśniowy klimat. Przypominają mi się filmy z rodem Hobbit. Uwielbiam takie klimaty. Niestety całość jest strasznie zlana. za dużo pogłosu. Miks wybrzmiewa jakby z odległego zakątka jakiejś ogromnej jaskini. Sam pogłos - rodzaj również jest rażący bardzo on nie pasuje. Spróbuj użyć Tall Reverb 3 (Jest darmowy i bardzo solidny. Jeśli lubujesz się w długich pogłosach to on bardzo dobrze je tworzy) Ale też musisz używać go z umiarem. Na wysokie częstotliwości nałóż go troszkę więcej, na niskich uważaj bo można łatwo zamulić i rozmazać mix.

PS: Właśnie przeczytałem opinie kolegów - czyli wszystko się zgadza :) (4)


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Mocade - 20.08.2019

Trochę cichsze intro wzmocniłoby wejście stringsów. Teoretycznie rewerbu nie powinno się używać do opisania otwartych krajobrazów bo ten sam w sobie jest odbiciem dźwięku od przestrzeni zamkniętej (może poza naturalnym echem), a jak już go wstawić to tak aby był solidnie zakamuflowany w aranżu, no ale praktyka mówi sama za siebie. xD Całokształt ładny, wietrzny, Skandynawski jakby opisać górnolotnie. Mimo drobnych skaz kupuję pomysł, niech będzie piątka. Będziesz miał co słuchać przy TES6.

Pozdrawiam.


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Voel - 21.08.2019

Recoil- Dziękuję za odsłuch i komentarz. No tak, coś tam próbowałem wykreować, ale przesadziłem z środkami wyrazu jak się wydaję, czytając powyższe komentarze.

Hudson- o to fajnie że klimat jest ok. A co do tego rewerba, no faktycznie przegiąłem pałę, no ale też chciałem go tak naprawdę użyć w takiej ilości, chociażby dla nauki. No i idee sobie taką a nie inną na celownik wziąłem, ale wcale się nie bronię, że nie przesadziłem, bo jednak przesadziłem :E dzięki za komentarz.

Fantasmagorian- no tak to prawda z tą jaskinią xd, no ale też taki miałem zamiar, z tymi pogłosami.
Oprócz tych nieszczęsnych reverbów, dałem też pady i one też robią tutaj niezłą robotę, przybliżając miks do efektu jaskini. Dziękuję za komentarz :)

Mocade- może się nie powinno- to prawda, ale to prawda, a można stworzyć tyle prawd ile się chce. Ważniejsza jest to jak to zafunkcjonuje w rzeczywistości, no a jeśli riverbp mi wchodzi na resztę, to ewidentnie mój błąd :E Ah TESVI, ciekawe kiedy to wyjdzie, pewnie nie prędko. Pamiętam jak Bethesda zarzekała się, że oni nie będą robić żadnych internetówek, bo to nie ich style, a teraz klepią same interneto-gówno produkcje xd zamiast zająć się ich jedną z głównych marek. Dzięki za komentarz :>


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - tks21 - 22.08.2019

Faktycznie bardzo to baśniowe i fakt przypomina muzykę ze Skyrima :). Wspaniała podróż dźwiękowa jak dla mnie ten reeverb za bardzo mi nie przeszkadza(choć jest za dużo reeverba ale tylko troszeczkę), dobór instrumentów na serio bardzo dobry. Bardzo mi się podobało 5/5


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - suds - 22.08.2019

sporo z Was robi taką filmową muzykę (jestem w sumie mile zaskoczony bo wydaje mi się to dosyć nietuzinkowe i w sumie niełatwe), więc mam porównanie do Twojego utworu - w tej kategorii najlepszy jaki tutaj słyszałem. fantastyczny miks - idealny balans pomiędzy wyrazistością i rozmyciem, ładne melodie i dobrze brzmiące instrumenty. podobają mi się nieoczywiste ambientowe dźwięki. jedyne nad czym bym tu popracował to dynamika i aranżacja - żeby bardziej skupić się na opowiedzeniu muzyką pewnej historii, z bardziej wyraźnymi wzlotami i upadkami, zarówno w nutach jak i w poziomie głośności. co mogę powiedzieć? wincyj! 5

zapraszam do komentowania zatem :V


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - slav35 - 27.08.2019

Zgadzam się że pogłosy są przesadzone ale z drugiej strony jeśli miałaby to być kompozycja do jakieś sceny z gry to to rozmazanie pasuje, chodzi o kontekst danej sekwencji gry i można sobie spokojnie wyobrazić właśnie taki hall rewerb na całości. Chociaż nie wiem czy do końca nie będzie taki efekt męczyć. :| Melodia nawet fajna ale też jakaś taka niejasna i chyba za bardzo z tyłu tej jaskini o której piszesz. ^P Troche mi tutaj brakuje tych wietrznych duchów. I tu poprę kolegę wyżej trzeba popracowąć jeszcze nad dynamika i aranżacją.


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - Plague - 1.09.2019

W takich produkcjach ( gatunku ) dźwięki maja otaczać, świetnie wypełniać przestrzeń, ale tutaj za dużo pogłosu - wielka szkoda. Gdyby zmniejszyć pogłos na brzmieniach pewnie i klimat byłby lepszy, a tak słuchając tego utworu mam wrażenie, jakbym widział rozmazany obraz, za mgłą.


RE: Voel Solxic - Land Of Windy Ghosts - musiclabs - 19.10.2019

Jestem ciekaw jak brzmi utwor bez reverbu ?:)