MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Strange Sounds - The Story Begins - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: CLASSICAL Strange Sounds - The Story Begins (/temat-classical-strange-sounds-the-story-begins)



Strange Sounds - The Story Begins - Recoil83 - 23.08.2019

To miał być prolog, pierwszy utwór, ale powstał później, wszystko gra sampler Independence, brzmienia sam zrobiłem.






RE: Strange Sounds - The Story Begins - suds - 24.08.2019

bardzo ładne, pasuje jako introdukcja. dam 5


RE: Strange Sounds - The Story Begins - musiclabs - 24.08.2019

jak dla mnie super! masz talent przypomina mi troche niektore kompozycje Michala Cielckiego wkleje link mam nadzieje ze nie dostane bana https://www.michalcielecki.com/


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Recoil83 - 24.08.2019

Dzięki, każdy taki utwór zabiera cząstkę siebie, i trzeba mieć naprawdę zdrowie do tego, Michala Cielckiego już słyszałem, za to zawsze podziwiałem Michała Lorenca za "Psy" na których się wychowałem.
Pewien Amerykanin zapytał mnie skąd biorę te tapety podałem mu DeviantArt, a on podał mi swoje źródło i prawie wszystko co tam było dotyczyło Avengersów lub innych super bohaterów, oni są tak oderwani od rzeczywistości że sami zaczynają w te bzdury wierzyć, trailery i inne są na jedno kopyto trzeba tylko odtwarzać kolejno efekty nie widzę w tym sztuki, i każdy następny jest podobny do poprzedniego, żadnych innowacji. Dlatego samemu wklepują brzmienia do samplera żeby to było coś innego niż cała kupa reszty. Sam nie widzę w tym większego sensu dlatego już nie będę tu publikować kompozycji, są inne fora.


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Mocade - 25.08.2019

Wcześniej czy później raczej nie ma znaczenia, intro do albumu w sam raz. Może to kompresja ale wersja SC jakoś brzmi lepiej. Synth blade runner'owy? Całkiem podobny nawet jeśli nie. Za brzmienie 5/5, sam teraz próbuję wykręcić odrobinę lepsze, a taka fucha w rękach nooba to istna katorga.

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - The Story Begins - slav35 - 26.08.2019

Kompozycja ładna chociaż cholernie krótka i w sumie nijaka. Powinieneś to jakoś rozbudować i kilka rzeczy mógłbyś jednak poprawić. ^D Całe perkusjonalia nie mają odpowiedniej mocy, a w takim trailerowym utworze to wielki minus. Większośc dźwięków w całości są trochę zlane i przydałoby się im lepsze eq. Końcówka niespodziewana i psująca odbiór. Brzmienia sam wykręcasz - fajnie ale pamiętaj także o takich bajerach jak saturatory, kompresja i limitery itd itp. ;)


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Fantasmagorian - 27.08.2019

Kłaniam się w pas za brzmienia i za stworzony klimat. Bardzo majestatyczne i wyniosłe. Jak dla mnie to perełka. Uwielbiam takie kompozycje. I raz jeszcze szacun za brzmienia. W pełni zasłużone (5)


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Voel - 28.08.2019

Witam
TO już brzmi blisko półki pro, i zdumiewa fakt, że to wszystko to Twoje dźwięki. Uwaga koleżki o kompresorach itp. jest chybiona, słychać że tu wszystko gra. Klimat jest podniosły, w sam raz do jakiejś gierki. Więcej nie potrafię napisać o tak kompletnej produkcji. Daję 5, pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - The Story Begins - slav35 - 28.08.2019

'Uwaga o kompresorach itp. jest chybiona' ? 'Koleżko'??
Voel – nie będe Cię pouczał bo to nie moja rola. Ale - co Ty masz za słuch? Co do PRO 'koleżko' – bo to Twój język - to posłuchaj sobie jak coś brzmi PRO. Specjalnie znalazłem coś wolniejszego, progresywnego z impactami:

[sc]
https://soundcloud.com/sonsofpythagoras/xxl009-04-one-mans-thunderwav[/sc]

I resztę z grupy Epic Music DX z SC też możesz sobie posłuchać.

A teraz włącz to:

[sc]
https://soundcloud.com/user-571987599/01the-story-begins[/sc]

I nie bądź śmieszny z tymi swoimi uwagami bo tak to robią tylko dzieci. Nie znasz się na PRO to nie pisz. Nie mam nic do usera Recoila – ambitny facet ale powtórzę: eq, kompresja, panorama i głośność nie tracąca dynamiki to daleko stoi od tego kawałka.


I na koniec. Mam takie pytanie: jesteście tutaj jakąś grupą nietykalnych? Nie można napisać swojej – innej kontropinii od postów panującej tutaj GARSTKI piszacych??? Dzisiaj dokładnie jeszcze sprawdziłem - ciągle przewijają się te same osoby – nie wiem 4-5. Forum jak na taką ilość członków właściwie jest martwe. Ale nie o tym chce mówić.
Voel poczytałem kilka Twoich opinii - podlizujesz się równo i wychodzi na to, że żadnego, nawet najmniejszego złego słowa nie można napisać o 'dziełach' tutejszych producentów bo zaraz znajdzie się obrońca uciśnionych. Zresztą swoją droga posiedziałem też chwile w necie i na innym forum i już chyba mam ogląd całej sytuacji o trochę dziwnej by nie powiedzieć chorej atmosferze jaka tutaj panuje.
Postanowiłem spróbować wejśc w Wasze forum. Przeglądałem działy, czytałem, dużo słuchałem. Zacząłem pisać i dzisiaj także chciałem pooceniać niektóre kawałki – bo nie urwałem się z choinki i co nieco wiem o komponowaniu i produkcji. Siedze w tym już jakiś czas. Ale tak jak napisałem – nie wszystko mi się tu podoba. I zgadzam się z tymi głosami o hejcie, słabym komentowaniu i niskiej frekwencji. Szkoda – dzisiaj chciałem zapodać swój kawałek – no bo napisąłem wymaganych 10 postów ale dzięki - jednak nie skorzystam. Chyba Wam nie dorównuję! Bawcie się dalej w tej swojej piaskownicy. Dla mnie podnoszenie poprzeczki sobie i innym to fajna sprawa. Tutaj tylko odchodzi wspólna wazelina. Żegnam!


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Recoil83 - 28.08.2019

@slav35 link na SC który podałeś to muzyka epicka w tym jedynym celu tworzona, i to nie tworzy jedna osoba a cały zespół "Pls Read: requests for using our music on your projects" co to ma wspólnego z moim albumem nad którym pracuję? Wyrwane z kontekstu wszystko jest bez sensu. Poza tym oni używają profesjonalnych gotowych do produkcji banków brzmień dla Kontakt, które sporo kosztują. Ja nie posiadam kontakt a jedynie pojedyncze sample C3 które muszę sobie najpierw przygotować i wprowadzić do samplera, jak myślisz ile oktaw można uzyskać z jednego sampla? 2 w górę i 2 w dół, teraz porównaj to sobie do banku brzmień Kontakt gdzie do dyspozycji 88 sampli czyli całą klawiaturę zsamplowaną, taki instrument całkowicie inaczej brzmi w porównaniu do pojedynczego sampla rozciągniętego na parę oktaw. Co do saturatorów to na każdym instrumencie jest Neutron 2 to mi wystarczy posiadam też wszystkie efekty od Soundtoys 5 ale ich nie nadużywam bo te sample same w sobie brzmią ciepło.

Także wkurza mnie że muszę się tutaj z czegokolwiek tłumaczyć i coś komuś udowadniać, ja swoje wiem to mi wystarczy.

[Obrazek: oiYpChw.png]


RE: Strange Sounds - The Story Begins - suds - 28.08.2019

slav35, pomijam fakt że decydujesz się wygłosić opinię podsumowującą całe forum po kilku dniach bycia na nim, tak jakbyś przejrzał wszystkich i wszystko na wylot. I gdybyś jeszcze miał rację to bym Ci ją przyznał, ale nie - użytkownicy (mimo że faktycznie dużo aktywnych tu nie ma) zazwyczaj komentują twórczość innych szczerze i oferują konstruktywną krytykę. Nie wiem jakie tematy czytałeś i gdzie widziałeś "obrońców uciśnionych" czy brak "kontropinii"; ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że często dostaję komentarze krytyczne, wytykające niedociągnięcia, i nikt mnie nie broni - bo też po co? Od tego chyba jest to forum, żeby zasięgnąć porady od koleżanek i kolegów po fachu, a krytyka pozwala ludziom się uczyć i wyciągać wnioski z błędów/niedociągnięć. Sam nie bywam na forum zbyt często, ale wydaje mi się że daleko nam do kółka wzajemnej adoracji. Obronię tutaj Voela, którego zaatakowałeś - szukać nie muszę daleko, napisał mi słuszną uwagę pod jednym z moich kawałków, bez podlizywania się. Może to, że ktoś ubiera krytykę w trochę miłej brzmiące słowa typu "jeżeli pozwolisz, że zwrócę uwagę na błąd w miksie" etc., to świadczy to raczej o tym, że osoba ta próbuje być zwyczajnie miła.

Zresztą, nie czaję po co cała ta spina; nie będę komentował faktu, że do napisania rantu striggerowało Cię to, że ktoś napisał o Tobie "koleżka", mogę Ci tylko powiedzieć żebyś trochę wyluzował. Zapraszamy do wrzucenia swojej twórczości na forum - ja na pewno odsłucham.


RE: Strange Sounds - The Story Begins - hudson462 - 28.08.2019

Cześć ;) Podoba mi się to w jaki sposób żonglujesz klimatami... Najpierw jest podniosła atmosfera, a za chwilę dominuje niepokój, który wkradł się niezauważalnie. Mówisz, że to intro... No w sumie z łatwością mogę sobie wyobraźić ten utwór jako podkład do wprowadzenia do gry/ filmu czy serialu- na wstępie kiedy jest ta "podniosła atmosfera" lektor gadałby o jakiejś krainie miodem i mlekiem płynącej, a przy niepokoju mówi o księciu ciemności, który przyszedł na świat aby ową krainę pogrążyć w mroku... Takie moje fantazje :D Podoba mi się, daję 5. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Recoil83 - 28.08.2019

Ja nie mam nic do @slav35 z jego perspektywy po trochu ma rację, piszę ogólnie że ten system gwiazdek nie działa i irytuje prawdopodobnie wszystkich co produkują. Nie można podzielić ocen na pozytywne i negatywne i przede wszystkim jawne, ile by to problemów rozwiązało. Dziękuję wszystkim za odsłuch i opinię moich wypocin.


RE: Strange Sounds - The Story Begins - Plague - 1.09.2019

Aż strach pomysleć jakby Ci dać do dyspozycji całą orkiestrę ( kurde podlizałem się ) :)
Wkładasz w utwory 2 a może 3 razy więcej pracy przez przygotowanie sobie brzmień i za to Ci chwała.
Utwór brzmi świetnie, najbardziej cenię w takiej muzyce klimat i mam gdzieś czy zostały użyte zwykłe sample, soundfonty czy najlepsze banki próbek. Zawsze broni Cię pasja, talent, wyobraźnie i pracowitość.
Jak dla mnie ładnie wszystko płynie.

Slav proponowałbym ochłonąć, bo nikt nic złego Ci nie napisał, nie unoś się tak.