MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Niflheim - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Niflheim (/temat-ambient-niflheim-niflheim)



Niflheim - Niflheim - Niflheim - 1.09.2019

Witam.
Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam jeden z moich starszych utworów. Bez zbędnego przedłużania zapraszam do słuchania.



RE: Niflheim - Niflheim (Noise) - Wasp - 1.09.2019

nie wiem dlaczego pisze "Noise" jak to fajny stonowany ambient
według mnie ambient to muzyka nocy i najlepiej jest słuchać go nocą.. to rozbudza wyobraźnie
mi się to kojarzy z dźwiękami jakie wydaje stacja kolonistów na marsie - te dźwięki systemu podtrzymywania życia itp
bo bez ambientu nie da się żyć.. 5/5


RE: Niflheim - Niflheim - IzydorBer - 2.09.2019

4ka.

Ten utwor idealnie nadaje w dazeniu do osiagniecia OOBE. JEst dobry rowniez do medytacji. Podziwiam osoby, ktore tworza tego typu projekty bo trzeba miec umiejetnosc i chyba duzo spokoju zeby zagrac jak wlasciciel tego utworu :)


RE: Niflheim - Niflheim - tommbeat@95 - 2.09.2019

Klimat nawet udany ale technika lezy - musisz popracować nad panoramą i eq. :P Kawałek warty dopracowania. Dzwięki na razie za bardzo przymuloone. Takie bez wyrazu. Działaj dalej!! Beer


RE: Niflheim - Niflheim - suds - 2.09.2019

idealna muzyka do gry w klimatach post apo

nie spodziewałem się akordów wyłaniających się w trzeciej minucie (nie po Tobie :D), bardzo ładne są, melancholijne

tbh nie wiem co technicznie bym tu zmienił, wydaje mi się że to wycofane brzmienie pasuje, to nie ma napierdalać po uszach szumem tylko malować taką delikatną scenę, jak obraz Moneta

końcówka tylko jakaś taka nijaka, może faktycznie poszedłbym tutaj w ten noise i zbudował narastającą ścianę białego szumu i innych nieokreślonych dźwięków osaczających słuchacza tylko po to, żeby nagle się urwać (coś jak w God Is An Astronaut - Lateral Noise)

podoba mi się też to że tytuł to Twój alias :D

4.5^5


RE: Niflheim - Niflheim - Mocade - 2.09.2019

O ile pamiętam wrzucałeś już utwór z takim tytułem jako demo, brzmiało ono zupełnie inaczej. W każdym badź razie jest to miła retrospekcja do czasów Twojego "Ragnarok". Mam do dziś ten album w kolekcji i lubię do niego wracać, ten gem dodatkowo zasili jego klimat. Nie wiem czy to mocno wytłumione eq traktować jako minus czy plus bo bez wątpienia dodaje to cegiełkę do klimatu. Niech będzie 5/5. Osobiście polecałbym darować sobie depresyjne króciaki których ostatnimi czasy był u ciebie wysyp, bo obecne dźwięki + nawiązanie do mitologii to definitywnie Twój unikalny i warty rozwinięcia styl.

Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Niflheim - Recoil83 - 9.09.2019

Twój utwór pasował by w sam raz do Fallout Tactics, jak dziś pamiętam ten klimat, fajna post-apokaliptyczna kompozycja.


RE: Niflheim - Niflheim - Voel - 9.09.2019

Klimat mi odpowiada, czuć też już niższe rejestry w kawałku. Natomiast to co mnie trochę mierzi, to tak stanowcze 'rozszerzenie' niektórych tekstur, stereo shaperami, tak że otaczają wręcz słuchacza. Jednakże z drugiej strony gdy się na to nie zwraca uwagi, to nie przeszkadza to jakoś bardzo. Nie mam nic przeciwko takiemu obrabianiu poszczególnych ścieżek, ale jednak odnoszę wrażenie, że rozszerzone zostało niemal wszystko(w niektórych momentach utworu). Lepiej zachować umiar.

Jako obserwator Twojej twórczości pragnę zauważyć iż b.podobają mi się twoje ambientowe melodie.
Jak np. w 'Heill Óðinn', mógłbyś śmiało dodawać ich więcej, bo np. w środku kawałka(po 2:30) masz taki trochę nijaki fragment. A już w końcówce, gdy wchodzi 'melo', następuje skok jakości o level.

Co do klimatu, to tenże satysfakcjonuje mnie w pełni, może ta nazwa mi tylko nie pasuje, bo mam dysonans poznawczy, gdyż Niflheim, to przecież 'kraina ciemności'. A tutaj ten mrok ma za mało mroku. Uzyskałeś klimatycznie coś na kształt wypaczonej świętości, ale nie esencji mroku.
Co do mojej oceny, mimo moich zastrzeżeń daję 5, ja wręcz uwielbiam ten gatunek i mam do niego słabość, a te uwagi które poczyniłem są jedynie uwagami zewnętrznego obserwatora, żebyś się szybciej rozwijał. Pozdrawiam 5/5