MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Paul van Perllo - Sail Avay - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Paul van Perllo - Sail Avay (/temat-trance-paul-van-perllo-sail-avay)



Paul van Perllo - Sail Avay - Paul van Perllo - 19.02.2012

Witam :) oto kolejny kawałek z mojej głowy =). Komenatrze oczywiscie mile widziane =) oraz wskazowki :) Dziekuje i pozdrawiam :).




Prefix wybieramy z menu obok nazwy tematu
sowa



RE: [TRANCE]Paul van Perllo- Sail Avay - GROOVEMASH - 19.02.2012

Motyw przyjemny, zdecydowanie za duzo dolu. Miks do poprawy, a motyw daje rade:)
propsy


RE: Paul van Perllo- Sail Avay - ZOOn'r - 19.02.2012

To nie jest Trance Pawciu :P. Tamburynka bym zmienił na jakiegoś open hihata. Dodaj może troche jakiś "przeszkadzajek", bo brakuje tła. Mix też kwalifikuje się do poprawy. Jak na moje ucho, to nawet w porządku jest.


RE: Paul van Perllo- Sail Avay - sowa - 19.02.2012

melo bardzo mi się podoba jest świetne i mimo tego, ze faktycznie dołu za dużo to traczek zdecydowanie na plus


RE: Paul van Perllo- Sail Avay - Patioo - 19.02.2012

Na "tamburynku" za duży reverb"
kick niewyraźny :) mix jako taki dobry - ale za bardzo "Zbity"


RE: Paul van Perllo- Sail Avay - Tommy Reid - 19.02.2012

ładnie pluck gra od początku chłopcze :D, za bardzo na boki jest, mogłeś go dać więcej na środek :)
przejscie w main ładne jest podoba mi się ;-). Za dużo suba jest, przez co dół okropnie kopci mi w uszach, przejscia ładne a po nich dodawane kolejne elementy tak jak w trance (perkusja, hoovery itp.).
Musisz jeszce popracować żeby to dobrze zmiksować, bo pomysł masz naprawde dobry,
np. od 46 sekundy ten pad/lead co gra na sidechainie gra jakby w jakosci 60 kb/s xD. nie słychać mu dobrze hz powyzej 2,5 k a fajnie by było skoro to jest na pompie, dawał by wiecej energii.
Do poprawy miks:
- poziomy głośnosci odpowiednich kanałów
- przestery w niektórych miejscach (kłócenie się ściezek)
- przekombinowana troche panorama jak dla mnie.

ps. nie od razu kraków zbudowano! pozdro


RE: Paul van Perllo- Sail Avay - Andy Elliass - 19.02.2012

Z początku bardzo fajny pluck ;) później już nie co gorzej, nie które fx'y są zbyt głośne no i dół strasznie zmulony ;) i czy ja wiem czy to do końca Trance mi to tak hmmmmmmmmm Trouse? :D nie wiem sam ;D


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - SilverNight - 25.02.2012

Więc tak pluck i motyw ciekawe brakuje mi wiecęj efektów , energii i klimatu jeżeli dopracujesz nutkę będzie elegancka ...


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - BlueHawkins - 25.02.2012

hmm no ładnie sie zaczyna przyjemna melodia :)
fajny padzik :)
ten fragment od 1.15 to troszeczke nie zrozumialy dla mnie jest ale ok :)
2.15 o tak od tego momentu zaczyna mi sie podobac ;)
3.05 fajnie :)
generalnie to wszystko jest tak srednio sklejone
pomysl miales ale wykonanie takie sobie :)
tak 4/5 na 10 wg mnie ;)


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - SecretRank - 26.02.2012

Mix do poprawy, melodia z początku mogłaby być nieco żywsza, potem za dużo dołu, nie gra to ze sobą dobrze.


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - shadowfinder - 28.02.2012

tamburynka jak dla mnie ok, nie ma za dużo reverbu. Doceniam to, że starasz się coś innego niż ten wieczny open hihat wprowadzić. Faktycznie trochę za dużo dołu, słychać to bardzo wyraźnie pod koniec, kiedy przestaje kick i zamykasz kawałek crash'em - kiedy nie ma niskich tonów które tłumią wysokich, to nagle wolumen zwiększa się drastycznie - to najwyraźniejszy znak, że masz za dużo dołu.

ogólnie kawałek jest fajny


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - Airva7 - 28.02.2012

Zdecydowanie za dużo dołu, zabiera on przestrzeń wysokim, co w efekcie daje wyciszenia...
podoba mi się bass, pluck tez całkiem całkiem ;D dodał bym jeszcze kilka efektów dla urozmaicenia.
Taki spokojny lajtowy kawałek, moja ocena 3/5, pracuj dalej a będzie co raz lepiej ;]


RE: Paul van Perllo - Sail Avay - Andy Darren - 28.02.2012

Wszystko napisali Koledzy wyżej :D
Ja tylko dodam Ćwicz i jeszcze raz ćwicz :)



RE: Paul van Perllo - Sail Avay - piotrawm - 3.03.2012

Miks do poprawy. Za duzo basu, obetnij troche na nim niskie czestotliwosci. Melodia na tym plucku calkiem fajna, ale ogolnie troche malo sie jeszcze dzieje, ale nie jest zle :)