MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mike Ost - Nie Wiem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mike Ost - Nie Wiem (/temat-electronica-mike-ost-nie-wiem)



Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 2.09.2019

Cześć! Oto mój nowy eksperyment w nieznanym mi gatunku.
Przerwa od klimatów retro. Inspirowany twórczością Krzysztofa Gonciarza, Wojtka Urbańskiego, Dawida Podsiadło.
Technicznie jestem zadowolony i pewnie jeszcze zbyt głupi aby usłyszeć to co co jest nie tak. Pewnie za rok usłyszę hehe
Mastering z pewnością mógłby być lepszy ale zrobiłem go sam więc jest jak jest.



Jeśli ktoś ma jakieś pytania albo chce pogadać to najlepiej na Instagramie:
https://www.instagram.com/michalostafin.music/


RE: Mike Ost - Nie Wiem - suds - 2.09.2019

nie czaję inspiracji Gonciarzem :E

świetny jest ten wysoki dźwięk na początku - coś pomiędzy fortepianem i synthem

ładna analogowa barwa basu, podobają mi się późniejsze wariacje chociaż bardziej bym się nimi osobiście pobawił; za to bas ładnie wprowadza perkusję (która jednak wydaje mi się ciut przesterowana, szczególnie stopa)

podobają mi się bardzo wszystkie tła, brzmią interesująco i nietuzinkowo, chociaż mogłyby zyskać trochę więcej miejsca w miksie na rzecz basu który mocno dominuje. jeśli chodzi o pozostałe kwestie technicznie to imho jest dobrze, perkusja gra raczej z prawej i brzmi jak potraktowana stereo enhancerem - mnie to nie przeszkadza (nawet mi się podoba, bo oddziela w miksie przestrzeń dla stopy od przestrzeni dla basu), ale mogą być problemy z fazą przy odtwarzaniu w mono jeśli korzystasz z tej wtyczki

aranżacyjnie chciałbym żeby to było troszkę bardziej rozbudowane, ale podobało mi się, fajnie buja. 4


RE: Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 2.09.2019

Gość mnie inspiruje, robi świetne rzeczy. Zawsze coś do głowy wpadnie po jego filmach.
Tak stopa jest na przesterze i to dość mocnym. Znalazłem ją w paczce sampli techno i mówię why not ?
Bass dominuje i miał dominować, czy dobrze to nie wiem, mi się podoba tak.
Perka jest surowa, prawie w mono, robotę zrobił reverb i panorama. W sumie tyle. Żadnych enhancerów, bardziej naturalnie to poszło na boki.
Sprawdzałem w mono i jest ok. Mam taką opcję w interfejsie to sprawdzania w mono, przydaje się.
W sumie to wszystko co powiedziałeś było zamierzone, teraz pytania czy moje zamierzenia były dobre hehe

Dzięki !


RE: Mike Ost - Nie Wiem - suds - 2.09.2019

to dobrze, zamierzone działanie jest lepsze niż nieświadoma wpadka :D

chociaż dalej nie czaję jakim cudem perkusję masz w mono a ja ewidentnie słyszę ją po bokach :D


RE: Mike Ost - Nie Wiem - Mocade - 2.09.2019

Tobie akurat nic wskazywać nie trzeba, wiesz dokładnie co robić, nawet jak nie wiesz, także 5/5. Brzmi jak typowa muzyka dla vloggerów, podróżników, i to nie podsugestia od wypisanego wyżej Gonciarza ale fakt, takiej muzyki w ich filmach jest masę, przeważnie gra ona w tle przy pokazie pojedyńczych shotów/skrótów z danego odcinka. Myślałeś kiedyś o podsyłaniu kawałków tutaj? https://www.youtube.com/channel/UCEickjZj99-JJIU8_IJ7J-Q Wygląda jak dobry sposób na rozgłos, zarówno w środowisku muzyków jak i youtuberów. Albo wal bezpośrednio do Gonciarza, napisz żeś fan i muzyk który chce dołożyć swoją cegiełkę do jego fenomelnalnej twórczości. Będziesz kupiony jak nic. xD

Pozdrawiam.


RE: Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 3.09.2019

(2.09.2019, 21:40)suds napisał(a): to dobrze, zamierzone działanie jest lepsze niż nieświadoma wpadka :D

chociaż dalej nie czaję jakim cudem perkusję masz w mono a ja ewidentnie słyszę ją po bokach :D

Może. Nie lubię schematów, każdy projekt musi być od nowa, całkiem inny . Chociaż widzę wiele minusów tego.

Sample były mono, a ja przez kilka zabiegów zrobiłem ją w stereo :) i to dość mocno szeroko.


RE: Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 3.09.2019

(2.09.2019, 23:42)Mocade napisał(a): Tobie akurat nic wskazywać nie trzeba, wiesz dokładnie co robić, nawet jak nie wiesz, także 5/5. Brzmi jak typowa muzyka dla vloggerów, podróżników, i to nie podsugestia od wypisanego wyżej Gonciarza ale fakt, takiej muzyki w ich filmach jest masę, przeważnie gra ona w tle przy pokazie pojedyńczych shotów/skrótów z danego odcinka. Myślałeś kiedyś o podsyłaniu kawałków tutaj? https://www.youtube.com/channel/UCEickjZj99-JJIU8_IJ7J-Q Wygląda jak dobry sposób na rozgłos, zarówno w środowisku muzyków jak i youtuberów. Albo wal bezpośrednio do Gonciarza, napisz żeś fan i muzyk który chce dołożyć swoją cegiełkę do jego fenomelnalnej twórczości. Będziesz kupiony jak nic. xD

Pozdrawiam.

Dziękuję bardzo. Trochę oglądam vlogów i sam podróżuję dlatego stąd taka muza. Co do Gonciarza to moja muza tam lata dość często, w sumie zawsze chciałem żeby tak było bo jestem jego wielbicielem. Nie łączyłem tego z rozgłosem ale od tamtej pory faktycznie fanów przybyło i 90% ludzi z Polski co mnie ogromnie cieszy :)


RE: Mike Ost - Nie Wiem - Voel - 3.09.2019

Mnie ogólnie youtuberzy mocno wkurwiają swoim bezwartościowym paplaniem o dupie maryny. Nie znoszę ich, po za paroma wyjątkami takimi jak Gonciarz, z jego filmików płynie jakaś wartość chociaż. No kilka razy go oglądałem jak robił jakieś wywiady z jakimiś chińczykami o Azji czy też nawet o Japonii, spoko. I mówili oni tam że lubią Chopina i go często słuchają, i wtedy doznałem szoku aż sam do siebie powiedziałem- ej ale ja też lubię Chopina, i tak ich polubiłem, a ich nie lubiłem, a to wszystko przez Gonciarza. Jakby co to trolluję.
Wałek fajny, technikalia masz ogarnięte, słyszałem kilka twoich tracków u wyżej wymienionego i chyba także u tych co w te gierki ciągle grają(tvgry), również spoko.
Sam track jest niestety bezideowy, nie wyraża nic wyższego, żadnej wyższej idei, myśli, nie mógłbym takich utworów słuchać za dużo dziennie, bo mnie nie rajcują, ale za to ten traczek jest funkcjonalny i ktoś taki jak Gonciarz może go fajnie wykorzystać. No nic życzę sukcesów, ale tego to już Tobie nie trzeba życzyć. Ode mnie łapaj 4. Pozdrawiam


RE: Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 4.09.2019

(3.09.2019, 22:02)Voel napisał(a): Mnie ogólnie youtuberzy mocno ***** swoim bezwartościowym paplaniem o dupie maryny. Nie znoszę ich, po za paroma wyjątkami takimi jak Gonciarz, z jego filmików płynie jakaś wartość chociaż. No kilka razy go oglądałem jak robił jakieś wywiady z jakimiś chińczykami o Azji czy też nawet o Japonii, spoko. I mówili oni tam że lubią Chopina i go często słuchają, i wtedy doznałem szoku aż sam do siebie powiedziałem- ej ale ja też lubię Chopina, i tak ich polubiłem, a ich nie lubiłem, a to wszystko przez Gonciarza. Jakby co to trolluję.
Wałek fajny, technikalia masz ogarnięte, słyszałem kilka twoich tracków u wyżej wymienionego i chyba także u tych co w te gierki ciągle grają(tvgry), również spoko.
Sam track jest niestety bezideowy, nie wyraża nic wyższego, żadnej wyższej idei, myśli, nie mógłbym takich utworów słuchać za dużo dziennie, bo mnie nie rajcują, ale za to ten traczek jest funkcjonalny i ktoś taki jak Gonciarz może go fajnie wykorzystać. No nic życzę sukcesów, ale tego to już Tobie nie trzeba życzyć. Ode mnie łapaj 4. Pozdrawiam

Nie no wiesz. YouTube to syf, tym bardziej jak się odwiedzi kartę na czasie :D
Gonciarz jest dla mnie inspiracją bo jest osobą kreatywną, ogarnięty biznesowo i mi pokazał że da się to połączyć. Zdarza się u niego "pusty" film ale generalnie dużo się od niego uczę i wynoszę życiowe wskazówki. W tvgry mogło się zdarzyć bo Hed montuje dla Krzyśka i ma moje utwory.
No i co, rozgryzłeś mnie. To miało być funkcjonalne, nie ma tam przekazu ( czytaj tytuł )
miałem ochotę zrobić coś dla "zabawy" i dobrze, że to widać!
Niektóre moje utwory były zbyt trudne, mam wrażenie.

Dzięki ! Fajnie się pisało


RE: Mike Ost - Nie Wiem - hudson462 - 6.09.2019

Cześć ;) Przyjemny kawałek, rzeczywiście Gonciarz czasem używa (albo używał bo dawno go nie oglądałem) takich utworów w swoich vlogach. Rytm perkusji mi się podoba, aranżacja nie nudzi. Co do kwesti technicznych to tak:
1. Pojawiają się kliknięcia- już na samym starcie bo w 0:03- i zdaje się, że dodałeś je celowo. Rozumiem zamysł- pewnie chciałeś dodac utworowi naturalności, ale tutaj słabo to wypadło bo clicki są- według mnie- zbyt słyszalne.
2. Można odnieść wrażenie, że pokręteł odpowiedzialnych za panoramę w ogóle nie tknąłeś- wszystko siedzi mniej więcej na środku. Owszem, jest parę dźwięków, które są "szerokie" ale one nie sprawią, że utwór zabrzmi przestrzennie. Przestrzeń stereo buduje się najlepiej przy użyciu panoramowania, a nie "szerokich" dźwięków. Słyszałbym też tutaj ping pong delay'e.
3. Stopa jest dosyć szeroka- wydaje mi się, że gdybyś dał ją wężej albo całkiem zmonofonizował to wyszło by to lepiej.
4. Bass mi się podoba- przyjemny, chrupiący, analogowy. Miejscami jest za głośny co w połączeniu z jego suchością (jest na nim pogłos ale tylko przy przejściach, swoją fajny zabieg) sprawia, że nazbyt wybija się ponad resztę.
Powyższe spostrzeżenia traktuj raczej jako wskazówki na przyszłość, a nie wytykanie błędów bo mimo tych mankamentów utworu przyjemnie się słucha. Daję 4. Pozdrawiam


RE: Mike Ost - Nie Wiem - damnscrth - 7.09.2019

Kolega hudson dobrze podsumował twój numer. Beer Dla mnie kliki kasują kawałek od razu - zwłąszcza że podobno masz już jakiś dorobek i pojęcie o muzie. Takich wpadek nie powinno być!!! Klimat spoko ale aranżacyjnie bardzo słąbo. :| Gonciarza lubie i oglądam. ^D ^D


RE: Mike Ost - Nie Wiem - Fantasmagorian - 8.09.2019

Nie będę powtarzał kolegów z wcześniejszych wypowiedzi dlatego napiszę tylko że sam kawałek w odsłuchu jest bardzo przyjemny. Aranżacja uboga ale to właśnie taka pasuje idealnie do całego projektu. Jak dla mnie kawałek bardzo udany i daję Ci (4)


RE: Mike Ost - Nie Wiem - Ulubieniec - 9.09.2019

Genialnie w niemal każdym tonie. Charyzmatyczny początek. O ile charyzma to umiejętny wpływ. Nie chce wdrażać się w wątki waszych sporów, z tymi czy innymi.. wątki.-)_

Jeśli miałbym coś zmodyfikować to usunął bym bass klawiszowy i zmienił kick.


RE: Mike Ost - Nie Wiem - Recoil83 - 9.09.2019

Chilloutowy utwór, słychać że ci zależy żeby się pojawić u Gonciarza bo ja już nie mam idoli, fajne brzmienie lini basowej, by mi ktoś proponował użycie takiego utworu w swoim filmie brał bym w ciemno, kawał dobrej roboty.


RE: Mike Ost - Nie Wiem - MikeOst - 9.09.2019

(6.09.2019, 14:54)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Przyjemny kawałek, rzeczywiście Gonciarz czasem używa (albo używał bo dawno go nie oglądałem) takich utworów w swoich vlogach. Rytm perkusji mi się podoba, aranżacja nie nudzi. Co do kwesti technicznych to tak:
1. Pojawiają się kliknięcia- już na samym starcie bo w 0:03- i zdaje się, że dodałeś je celowo. Rozumiem zamysł- pewnie chciałeś dodac utworowi naturalności, ale tutaj słabo to wypadło bo clicki są- według mnie- zbyt słyszalne.
2. Można odnieść wrażenie, że pokręteł odpowiedzialnych za panoramę w ogóle nie tknąłeś- wszystko siedzi mniej więcej na środku. Owszem, jest parę dźwięków, które są "szerokie" ale one nie sprawią, że utwór zabrzmi przestrzennie. Przestrzeń stereo buduje się najlepiej przy użyciu panoramowania, a nie "szerokich" dźwięków. Słyszałbym też tutaj ping pong delay'e.
3. Stopa jest dosyć szeroka- wydaje mi się, że gdybyś dał ją wężej albo całkiem zmonofonizował to wyszło by to lepiej.
4. Bass mi się podoba- przyjemny, chrupiący, analogowy. Miejscami jest za głośny co w połączeniu z jego suchością (jest na nim pogłos ale tylko przy przejściach, swoją fajny zabieg) sprawia, że nazbyt wybija się ponad resztę.
Powyższe spostrzeżenia traktuj raczej jako wskazówki na przyszłość, a nie wytykanie błędów bo mimo tych mankamentów utworu przyjemnie się słucha. Daję 4. Pozdrawiam

Z całym szacunkiem ale po sprawdzeniu twojego SoundCloud nie umiem traktować twoich rad poważnie. Reprezentujemy dwa inne światy muzyczne.

Cytat:Kolega hudson dobrze podsumował twój numer. Beer Dla mnie kliki kasują kawałek od razu - zwłąszcza że podobno masz już jakiś dorobek i pojęcie o muzie. Takich wpadek nie powinno być!!! Klimat spoko ale aranżacyjnie bardzo słąbo. :| Gonciarza lubie i oglądam. ^D ^D

Klik pochodzą z filtra taśmowego. Fakt, mogłem zrobić mała korektę. Cieszę, się że dobrnęłaś do końca mimo to.

Cytat:Nie będę powtarzał kolegów z wcześniejszych wypowiedzi dlatego napiszę tylko że sam kawałek w odsłuchu jest bardzo przyjemny. Aranżacja uboga ale to właśnie taka pasuje idealnie do całego projektu. Jak dla mnie kawałek bardzo udany i daję Ci (4)

Dzięki!

Cytat:Genialnie w niemal każdym tonie. Charyzmatyczny początek. O ile charyzma to umiejętny wpływ. Nie chce wdrażać się w wątki waszych sporów, z tymi czy innymi.. wątki.-)_

Jeśli miałbym coś zmodyfikować to usunął bym bass klawiszowy i zmienił kick.

Kick rozwala schematy i zostanie na dłużej :D Spostrzeżenie biorę do siebie, dzięki !

Cytat:Chilloutowy utwór, słychać że ci zależy żeby się pojawić u Gonciarza bo ja już nie mam idoli, fajne brzmienie lini basowej, by mi ktoś proponował użycie takiego utworu w swoim filmie brał bym w ciemno, kawał dobrej roboty.

Dzięki! Co prawda nie ten ale inne utwory były w poprzednim vlogu. Zapraszam, ładny odcinek :)


RE: Mike Ost - Nie Wiem - jambski - 26.11.2019

Bardzo zgrabny utwór, w którym można poprawić masę drobiazgów, ale "i tak jest dobrze". Klik w 1:37, w 1:39 można dociągnąć cutoff do końca, klik w 1:55,
Co do aranżacji to nie ma nudy, ale jest coś niespotykanego - drugi drop ma mniej elementów niż pierwszy. Słuchałem kilka razy i za każdym razem to zaskakuje... szczególnie patrząc na to, że kierunek cutoffa wskazuje na coś innego.

A co do samej kompozycji to gdy rytm zostaje ten sam bez trudu można zmienić melodię i harmonię, aby uniknąć monotonii. No ale robić tego nie trzeba jeśli tak często zmienia się tembr brzmienia.