MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Moments Of Life - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Moments Of Life (/temat-uplifting-kbk-moments-of-life)



KBK - Moments Of Life - KBK - 3.09.2019

Hej,
przedstawiam Wam moje kolejne wydanie w Sundance Recordings.
Teledysk w pełni mojego autorstwa, jest to sklejka moich krótkich filmików z wakacji w Grecji oraz Turcji.


https://www.youtube.com/watch?v=1k4Uql8SJQE




RE: KBK - Moments Of Life - suds - 3.09.2019

nie słucham takiej muzyki więc ciężko mi będzie się odnieść do stylu, mogę tylko powiedzieć że na moje ucho brzmi dość standardowo

miks jest bardzo ładny, stopa i bas dobrze współgrają, wszystko ładnie jest rozłożone w panoramie. wydaje mi się tylko, że synth ze wstępu ma trochę za dużo dołu, obciąłbym to delikatnym filtrem HP

we wstępie jakoś mało budowania klimatu, za to w breaku wręcz przeciwnie, ładny buildup (jedyne z czym bym się tam bardziej pobawił to modulacja obwiedni filtra basu). potem znowu trochę nudno, przydałaby się jakaś wariacja, bo w kółko leci ta sama progresja akordów

dam 4


RE: KBK - Moments Of Life - tks21 - 8.09.2019

Dla mnie najważniejsze w Trance jest ciekawa porywająca melodia, bardzo lubię ten gatunek w szczególności Uplifting Trance. Melodia jest w sam raz na jakiś parkiet klubowy. Myślę, że w tym gatunku aranżacja brzmi bardzo podobnie u wszystkich tych którzy umieją zrobić coś w tym stylu.Taki już ten styl. KBK szkoda, że jakoś krótko, widziałbym tu zdecydowanie 6 minutowy kawałek. Co do technicznej strony jest czysto i klarownie. Co do sounddesignu/ budowy utworów Trance, to to że we wszystkich Trance'ach jest mało dźwięków natomiast one są "wypełnione" dobrym czystym miksem i tak jest w tym utworze :) Pewnie się mylę ale jak co KBK naprowadź mnie na właściwe tory :) Pozdrawiam 5/5 Bardzo dobra produkcja, sorry że mało napisałem o technicznych aspektach tego kawałka ale Twój utwór skłonił mnie do pewnych refleksji na temat tego gatunku.


RE: KBK - Moments Of Life - qnebra - 2.10.2019

Ciężko mi napisać coś więcej. Sam utwór bardzo dobry jako taki, pozostawiający z pragnieniem by było jeszcze trochę. Lecz przy tym przedłużanie mogłoby zaszkodzić utworowi. Produkcja solidna, wręcz bardzo dobra. Genialna nie do końca, lecz nie wymagajmy by każdy utwór był genialny.


RE: KBK - Moments Of Life - defol - 8.10.2019

O matko KBK.... To ten sam człowiek?
Pamiętam jakie utwory wrzucałeś wcześniej. Bardzo duży postęp! Ciekawy utworek. Podoba mi się pierwsza minuta. Bardzo fajny klimat. Potem ten chop vocal...hmmm jakoś tam mi nie wchodzi. Może za mało reverbów, może taki za prosty ciut lub nie bardzo w klimacie trance. Potem drop - taki ten lead trochę klasyczny.

Ale całość na prawdę spoko. Super progres zrobiłeś. 5/5

Mix ok, przynajmniej na moich pchełkach, żeby coś więcej się wypowiedzieć i przyczepić :) to musiałbym w domu posłuchać.


RE: KBK - Moments Of Life - KBK - 13.10.2019

(8.10.2019, 13:20)defol napisał(a): O matko KBK.... To ten sam człowiek?
Pamiętam jakie utwory wrzucałeś wcześniej. Bardzo duży postęp! Ciekawy utworek. Podoba mi się pierwsza minuta. Bardzo fajny klimat. Potem ten chop vocal...hmmm jakoś tam mi nie wchodzi. Może za mało reverbów, może taki za prosty ciut lub nie bardzo w klimacie trance. Potem drop - taki ten lead trochę klasyczny.

Ale całość na prawdę spoko. Super progres zrobiłeś. 5/5

Mix ok, przynajmniej na moich pchełkach, żeby coś więcej się wypowiedzieć i przyczepić :) to musiałbym w domu posłuchać.

Hej :D dzięki, nie będę zaprzeczał - w ciągu tych 2-3 lat czegoś tam się chyba nauczyłem i czuję, że progress poszedł do przodu :) 
Wszystkim pozostałym bardzo dziękuję za odsluch i komentarze :) 
Zostawiam jeszcze link do Spotify jeśli ktoś chciałby dodać go do playlista:
https://open.spotify.com/track/75omjsHlDJEAqtMvMAVXYT?si=Q3vOC4nSSYOOyCpArSYQaw


a tutaj oficjalny remix mojego utworu:

https://www.youtube.com/watch?v=DLL2jKwDI68


RE: KBK - Moments Of Life - tks21 - 14.10.2019

Coś nie widzę tego remixu, chyba nie dodałeś utworu albo coś jest skopane z playerem


RE: KBK - Moments Of Life - KBK - 14.10.2019

(14.10.2019, 8:43)tks21 napisał(a): Coś nie widzę tego remixu, chyba nie dodałeś utworu albo coś jest skopane z playerem

Teraz powinno być ok :)


RE: KBK - Moments Of Life - meatBall - 18.10.2019

podsłuchałem dopiero w topce... i nie ładnie z mojej strony :] zagłosowałem na Ciebie, to naprawdę ładny, profesjonalnie brzmiący kawałek. Szukając dziury, pianino w breaku, można by ładniejszą barwę opędzlować, ale to tak, żeby nie było, że się nie czepiam :] popływałem sobie troszeczkę... :D gratuluję wydania i życzę topki orderu :] pzdr


RE: KBK - Moments Of Life - Wasp - 18.10.2019

taki motoryczny rytm instrumentów pasuje do jazdy samochodem i chodzenia pieszo , więc teledysk się wpasował
na czym leady były robione? brzmienia pro.... ścieżki ładnie ze sobą harmonizują
ogólnie jest git :)


RE: KBK - Moments Of Life - musiclabs - 19.10.2019

Klasycznie i na poziomie trzeba przyznac !


RE: KBK - Moments Of Life - calldetenes - 12.11.2019

A czy zdradzisz jakich instrumentów używasz w swoich utworach? Czy to są wtyczki VST?


RE: KBK - Moments Of Life - KBK - 21.11.2019

Dziękuję za oceny i komentarze :)

@calldetenes, Jeśli chodzi o instrumenty to ze sprzętu do gitar, pianina i chórków uzywam Rolanda Fantom X, Leady i Acid to Access Virus B, pozostałe leady, basy pady itp to w większości AU z Logic Pro X a dokładnie ES2, czasami uzywam tez Sylentha, ponieważ jest prosty w budowaniu brzmień od zera np. basów. Ale jeśli chodzi o basy i leady to zazwyczaj są to warstwy typu Virus/ES2 i czasami Roland.


RE: KBK - Moments Of Life - calldetenes - 21.11.2019

Dzięki @KBK za odpowiedź. Czyli trzeba kupić jakiś porządny instrument, bo na samych VST daleko się nie zajedzie. Wiem, że trochę zawracam Ci głowę ale ciekawi mnie jak ty to zrobiłeś, że twoje nagrania znalazły się na Spotify? Czy to Sundance Recordings je tam wstawia czy ty sam? Jaka jest kolejność? A może jest gdzieś na forum taki temat a ja nie wiem. Jeśli jest to proszę o podpowiedź.


RE: KBK - Moments Of Life - Zirds - 21.11.2019

(21.11.2019, 19:01)calldetenes napisał(a): Dzięki @KBK za odpowiedź. Czyli trzeba kupić jakiś porządny instrument, bo na samych VST daleko się nie zajedzie. Wiem, że trochę zawracam Ci głowę ale ciekawi mnie jak ty to zrobiłeś, że twoje nagrania znalazły się na Spotify? Czy to Sundance Recordings je tam wstawia czy ty sam? Jaka jest kolejność? A może jest gdzieś na forum taki temat a ja nie wiem. Jeśli jest to proszę o podpowiedź.

Offtopując:

Na spotify można za darmo wrzucać swoje utwory za pomocą Tunecore albo RouteNote.. Choć jest obecnie więcej takich serwisów. Warto poszperać w necie ;)


RE: KBK - Moments Of Life - KBK - 22.11.2019

@calldetenes, To już wytwórnia zajmuje sie tzw. dystrybucją utworów :) Wydając utwór w wytwórni pojawia sie on na około kilkudziesięciu różnego rodzaju platformach streamingowych, o większości których często nawet nie słyszelismy :)
Tak jak napisał @Zirds, sa obejścia systemu, typu wrzucanie swoich utworów "na własną rękę", lecz z patrząc z perspektywy swoich dotychczasowych wydań uważam, że jest to działąnie pozbawione sensu, bowiem poza wrzuceniem tam utworu musi być jeszcze odpowiednia promocja, by ludzie go tam znaleźli, wytwórnie sie zajmują również i promocją bo zalezy im na korzyściach majątkowych z Twojego utworu, a wydaje mi się, że wrzucając na samo Spotify wój utwór za wiele nie zyskamy, ale z ciekawości może @Zirds podzieli się swoją opinią, bo z tego co pamiętam on chyba wrzucał własnie utwoy na własną rękę bez wywórni :)


RE: KBK - Moments Of Life - Zirds - 22.11.2019

(22.11.2019, 18:37)KBK napisał(a): @calldetenes, To już wytwórnia zajmuje sie tzw. dystrybucją utworów :) Wydając utwór w wytwórni pojawia sie on na około kilkudziesięciu różnego rodzaju platformach streamingowych, o większości których często nawet nie słyszelismy :)
Tak jak napisał @Zirds, sa obejścia systemu, typu wrzucanie swoich utworów "na własną rękę", lecz z patrząc z perspektywy swoich dotychczasowych wydań uważam, że jest to działąnie pozbawione sensu, bowiem poza wrzuceniem tam utworu musi być jeszcze odpowiednia promocja, by ludzie go tam znaleźli, wytwórnie sie zajmują również i promocją bo zalezy im na korzyściach majątkowych z Twojego utworu, a wydaje mi się, że wrzucając na samo Spotify wój utwór za wiele nie zyskamy, ale z ciekawości może @Zirds podzieli się swoją opinią, bo z tego co pamiętam on chyba wrzucał własnie utwoy na własną rękę bez wywórni :)

Mówiąc w skrócie: jak słucham swojej muzyki na Spotify to nie płacę Spotify za słuchanie swojej muzyki ;)