MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Strange Sounds - The Plan - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: CLASSICAL Strange Sounds - The Plan (/temat-classical-strange-sounds-the-plan)



Strange Sounds - The Plan - Recoil83 - 9.09.2019

Witam, ten utwór powstał według planu który sobie założyłem miesiąc temu, powstanie jeszcze 6, wszystkie brzmienia są nowe, sam robiłem, całość gra sampler Independence tylko.
Na SC jest gorsza jakość dźwięku niż na YT to również zamieszczam.






RE: Strange Sounds - The Plan - Voel - 9.09.2019

Witam
Mi się to intro nie podoba, chociaż rozumiem zamysł. Ogólnie ciekawie wszystko brzmi, jednak nie potrafię sobie w umyśle wyekstrahować myśli przewodniej na ten utwór- w sensie co Autor miał na myśli. Technicznie oraz brzmieniowo mi się podoba ten track, no ale jakoś nie potrafię się wkręcić emocjonalnie w to wszystko. Te bębny przykuły moją uwagę, brzmią świetnie. Nie dodaję oceny, bo szczerze to nie wiem jak ocenić tego typu utwór.
Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - The Plan - Recoil83 - 9.09.2019

@Voel to będzie drugi utwór na moim albumie, ten zegar zawsze chciałem umieścić w jakiejś kompozycji, symbolizuje przygotowanie do akcji, mogłem tam jeszcze umieścić na początku dialog miedzy bandziorami, ale postawiłem na samą
muzykę bez dialogów. Jak skończę ten album to wszystko nabierze sensu. Bębny mam z Sample Tank 3 Max to bardzo dobry sampler, ale za bardzo obciąża procesor, nie mógł bym sobie pozwolić na 30 instancji samplera z efektami, to implementuję te dźwięki do mojego wbudowanego w DAW samplera Independence który jest lekki i spokojnie mogę sobie pozwolić nawet na te 40 instancji z efektami. Jak nazbieram na Kontakt albo Omnisphere 2 to przestanę się bawić w sound design, ale póki co trzeba sobie radzić, bo mam straszne opory żeby wydać 5000 zł na oprogramowanie KOMPLETE 12 ULTIMATE, na Polskie warunki to masa pieniędzy, a dotychczas nie zarobiłem grosza na tej muzyce, jak by ta muzyka na siebie zarabiała to wtedy zainwestował bym te pieniądze, ale tak nie jest to trzeba robić wszystko samemu.


RE: Strange Sounds - The Plan - hudson462 - 10.09.2019

Cześć ;) Nie są to moje klimaty, więc nie będę się tutaj jakoś bardzo rozpisywał. Według mnie bass z intra mógłby skorzystać gdyby mu dać chorus, albo phaser. Główna część gdzie- gra perkusja i cała masa instrumentów- wchodzi według mnie zbyt szybko przez co słuchacz może odnieść wrażenie, że ta część różni się za bardzo względem intra. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - The Plan - Niflheim - 10.09.2019

Witam.
Początek jak i koniec niezbyt do mnie przemawiają. Środek natomiast jest fenomenalny!
Track przywodzi mi na myśl Dark Cabaret pokroju Jugosławskiego Bojlera(htttps://youtu.be/Wf3UUEneROg).
Wykreowaleś świetny steampunkowy świat. Świat osobliwy wypełniony po brzegi swoimi dziwactwami... sekretami...
Pozdrawiam.

Ps. Nie chciałbyś "przygarnąć" mojego Something jako utwór "gościnny" na albumie? :v


RE: Strange Sounds - The Plan - tks21 - 13.09.2019

Fajne wstawki instrumentu na początku, trochę kilka sekund w melodii od 0:41 do około minuty przywiodło mi na myśl muzykę arabską a potem zrobiło się nieco inaczej. Motywowo jest bardzo rozbudowanie, ale zrobiłbym z tego dwa oddzielne utwory. Pozdrawiam 4


RE: Strange Sounds - The Plan - Fantasmagorian - 16.09.2019

No powiem Ci, że od 0:47 kawałek bardzo fajnie się rozkręcił. Szufladkuję ją jako typowa muzyka akcji o średniej dynamice. Nie jestem fanem gier, też i w żadne nie pogrywam ale jakoś bardzo pasuje mi do jakiejś. daję (3)


RE: Strange Sounds - The Plan - Mocade - 29.09.2019

Do momentu zagrania pierwszego pada byłem przekonany że vibe będzie radosny i poranny a tu bum. Słychać że ulepszyłeś brzmienie, część orkiestralna wyjątkowo mocno tłucze w głośnik. Podoba mi się, bas trochę sztuczny ale to nic.

Pzodrawiam.