MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Przebudowa forum, ciąg dalszy (/temat-przebudowa-forum-ciag-dalszy)

Strony: 1 2 3


Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 18.09.2019

Dziś zakończył się pierwszy etap przebudowy forum - zostało ono zaktualizowane do najnowszej wersji silnika MyBB 1.8.21. Ponadto wdrożony został nowy motyw graficzny, który jak z resztą możecie dostrzec, nie jest jeszcze ukończony. Aktualnie forum nie posiada jeszcze wszystkich poprzednich funkcjonalności. Zarówno stare jak i nowe będę wgrywał w piątek oraz w niedzielę. Na bieżąco będę też przeprowadzał poprawki stylu. Drobna przebudowa działów będzie jako ostatnia. Z rzeczy ważniejszych:

- górna belka będzie miała jeszcze kilka innych funkcji, zostanie zapełniona
- panel boczny będzie wypełniony treścią jak poprzednio
- naturalnie powróci dolny panel z ostatnimi postami oraz użytkownikami online
- to samo dotyczy przyznanej reputacji wyświetlanej pod postem
- profil użytkownika na pewno zmieni wygląd, na ten moment jest on domyślny
- to samo dotyczy okna tworzenia tematu / pisania posta
- nie, nie będzie reputacji neutralnej i negatywnej, tej karty również jeszcze nie edytowałem (przyznawać można tylko pozytywną)

Pomijając wyżej wymienione rzeczy - kolorystyka, wygląd strony głównej, działów, tematów oraz postów jest finalny. Jedyna rzecz nad jaką się tu zastanawiam to czy powiększyć avatar do 80px czy umieścić pod nim ikonę z DAWem użytkownika.

Na razie tyle. Pełny raport w przyszłym tygodniu.  :D


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Mocade - 18.09.2019

Lista przyznanych punktów jest trochę oczojebna, ale poza tym wszystko git, dobra robota.


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 18.09.2019

(18.09.2019, 19:14)Mocade napisał(a): Lista przyznanych punktów jest trochę oczojebna, ale poza tym wszystko git, dobra robota.

Przecież napisałem, że tego jeszcze nie ruszyłem. xD


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - MonoMike - 19.09.2019

Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy   :)


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wasp - 19.09.2019

można by przy okazji zrobić linki automatycznie podkreślone


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 19.09.2019

(19.09.2019, 9:47)WaspXT napisał(a): można by przy okazji  zrobić linki automatycznie podkreślone

Były, ale wyłączyłem, bo nie lubię. Kojarzą mi się z początkami Internetu. :D


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Sajtrus - 19.09.2019

Trudno się tu dodaje utwory, było wcześniej łatwiej, a teraz same linki. I ręcznie trzeba wpisywać te z sc :(


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wasp - 19.09.2019

może to tylko przejściowe? może nie będzie gorzej niż wcześniej


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 19.09.2019

(19.09.2019, 15:58)Sajtrus napisał(a): Trudno się tu dodaje utwory, było wcześniej łatwiej, a teraz same linki. I ręcznie trzeba wpisywać te z sc :(

Matko bosko. Gdzie napisałem, że wszystko zostało ukończone? Czytacie w ogóle te moje wpisy?


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Fantasmagorian - 19.09.2019

Kurcze, ale te punkty reputacji takie malutkie i brakuje masę rzeczy....

Oczywiście to był żarcik :D - BEZ URAZY :D


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wasp - 20.09.2019

(19.09.2019, 11:29)K napisał(a):
(19.09.2019, 9:47)WaspXT napisał(a): można by przy okazji  zrobić linki automatycznie podkreślone

Były, ale wyłączyłem, bo nie lubię. Kojarzą mi się z początkami Internetu. :D

to może chociaż niech link ma inny kolor żeby był widoczny


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 20.09.2019

(20.09.2019, 18:04)WaspXT napisał(a): to może chociaż niech link ma inny kolor żeby był widoczny

Przecież najważniejsze mają. Jakie linki życzyłbyś sobie bardziej widoczne?


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Fantasmagorian - 22.09.2019

Są przewidziane sygnaturki?                                                                                                                                                                              
[Obrazek: 76537b5fbd84.png]



RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 23.09.2019

(22.09.2019, 19:56)Fantasmagorian napisał(a): Są przewidziane sygnaturki?

Tylko w profilach, ale za to będą większe. W postach rezygnuję z nich razem z dużymi avatarami ze względu na wspomnianą już wcześniej czytelność. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. :D


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wasp - 23.09.2019

pisałem na czacie - czy będzie opcja "pokaż posty od ostatniej wizyty"?


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - K - 23.09.2019

(23.09.2019, 18:16)WaspXT napisał(a): pisałem na czacie - czy będzie opcja "pokaż posty od ostatniej wizyty"?

Nie sądzę. :)


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Mocade - 23.09.2019

Ta opcja tez ujdzie http://musicproducers.pl/search.php?action=results&sid=c970bc2cccdd88922e5ae645d037ce5e


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - DelianoCarl - 25.09.2019

Według mnie sygnatury to przydatna rzecz. Ja bym to zostawił, ale tylko w bardzo ograniczonej formie tekstowej.
Np dwie linijki, mniejszym rozmiarem czcionki niż ta główna na forum (ściśle określony rozmiar i font, żadnych linków do stron).
Przydatne według mnie dlatego, że w swojej sygnaturze miałem wypisany sprzęt którego używam - dzięki czemu kilka osób to zobaczyło i zadało mi pytania w wiadomości prywatnej na temat np virusa i interfejsu. Ja również przeglądając inne fora np gearslutz zwracam uwagę na podpisy pod postem. Łatwiej jest do kogoś "zagadać", a nie zakładać kolejny niepotrzebny temat ;)

Aaaaaa no i jeszcze jasny motyw forum by się przydał. Zawsze korzystałem z jasnego, bo ciemny kojarzy mi się z pirackimi, warezowymi portalami :D


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Wasp - 29.09.2019

nie macie wrażenia że po upadacie na forum jest jakby mniejszy ruch?


RE: Przebudowa forum, ciąg dalszy - Sajtrus - 29.09.2019

Zauważalne obwąchiwanie i ostrożność. Ale będzie ok, mam nadzieje.