MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT TSM - Hellävarainen - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT TSM - Hellävarainen (/temat-ambient-tsm-hell%C3%A4varainen)



TSM - Hellävarainen - qnebra - 30.09.2019

https://soundcloud.com/tesoma/hellavarainen


RE: TSM - Hellävarainen - Recoil83 - 30.09.2019

Witam bardzo fajna kompozycja, ale co mi się rzuciło to przy tym pipnięciu respiratora no końcu sampla jest kliknięcie, wystarczyło by użyć fade-out na zakończeniu tego sampla, albo Declickera i było by po sprawie, a reszta utworu jest świetna i jestem na tak, sorry że się czepiam takich pierdół.


RE: TSM - Hellävarainen - Sajtrus - 1.10.2019

Ale przedmówca ma słuch :) faktycznie w tym respiratorze jest klik.Od basu ok 2 sek, od respiratora ok 1 sek. Ale niuanse, wszystko tu wychwycą :). A sam wałek jest jakiś monotonny. Średnio mi podszedł. Pozdro


RE: TSM - Hellävarainen - Voel - 2.10.2019

Cześć Qn. Widzę dokończyłeś swe dzieło, które jako ostatnio miałeś 'na tapecie'. To dobrze, sam się nie potrafię zmusić żeby coś dokończyć. Jednak przejdźmy już do utworu.
Sam początek, mógłby mieć więcej dopchane czegoś, żeby była bogatsza harmonia. Jakiś jeszcze jeden instrument, albo coś elektronicznego, pasowałoby to wtedy do bassu. Ale dalej jest ok. Przyjemnie się słucha całości, dobre by było to do jakiegoś filmu. Klimatycznie kojarzy mi się całość z jakimś budynkiem zbudowanym blisko szczytu góry. Fajne by to było zobrazowanie przechodzenia zimowych chmur przez kadr w filmie. Właśnie całość przywodzi mi na myśl chłód, zimowe chłodne światło/zmierz chłodnego dnia.
Co do technikaliów- ten bass chyba bardziej ogarnąłeś, mówię z pamięci, bo Instaudio padło i nie mogę porównać.
Ocena 5, mi tam siadło, mimo minimalizmu, stworzyłeś b.obrazowe dzieło- na poziomie ideowym. Do następnego(tracka).


RE: TSM - Hellävarainen - agro - 3.10.2019

Szkoda jednak że ten początkowy nazwijmy go cymbał tak metrycznie jest odgrywany,  mógł by czasem odskoczyć od swojego podyktowanego/przytwierdzonego tempa i uwolnić się na chwile :).
CO prawda bardzo wolny kawałek ale czym dalej tym skrzypce łapią fajniejszego uroku :) sama końcówka zaś jednak trochę mnie wybiła spodziewałem się czegoś innego ale to szczegół.

Pozdrawiam.

edit: można posłuchać :D ładne!


RE: TSM - Hellävarainen - Fantasmagorian - 6.10.2019

Bardzo urokliwa kompozycja - wręcz uchwyciłeś jakiś bliżej mi nie znany klimat filmowy. Bardzo stonowane i dystyngowane. Bardzo przyjemne smyki. Szacun :)


RE: TSM - Hellävarainen - Mocade - 7.10.2019

No wreszcie to skończyłeś, lepiej pochwal się która to wersja. xD Ale patrząc po finalej pracy raczej warto było czekać. Jeśli 100% imms, no to Godtier warty szacunku.
Pozdrawiam.


RE: TSM - Hellävarainen - qnebra - 7.10.2019

(7.10.2019, 19:13)Mocade napisał(a): No wreszcie to skończyłeś, lepiej pochwal się która to wersja. xD Ale patrząc po finalej pracy raczej warto było czekać. Jeśli 100% imms, no to Godtier warty szacunku.
Pozdrawiam.

Będzie gdzieś około 40-sta, mniej więcej. 100% lmms


RE: TSM - Hellävarainen - qnebra - 7.10.2019

(30.09.2019, 23:15)Recoil83 napisał(a): Witam bardzo fajna kompozycja, ale co mi się rzuciło to przy tym pipnięciu respiratora no końcu sampla jest kliknięcie, wystarczyło by użyć fade-out na zakończeniu tego sampla, albo Declickera i było by po sprawie, a reszta utworu jest świetna i jestem na tak, sorry że się czepiam takich pierdół.

Fakt, niejednokrotnie zwracano na to uwagę podczas prac. Szczerze mówiąc, jakoś mi to w ogóle nie przeszkadzało i nawet tego sampla nie ruszałem podczas tworzenia utworu. Zasadniczo, to jedyny element który przetrwał od samego początku prac w marcu.


RE: TSM - Hellävarainen - qnebra - 7.10.2019

(3.10.2019, 2:29)agro napisał(a): Szkoda jednak że ten początkowy nazwijmy go cymbał tak metrycznie jest odgrywany,  mógł by czasem odskoczyć od swojego podyktowanego/przytwierdzonego tempa i uwolnić się na chwile :).
CO prawda bardzo wolny kawałek ale czym dalej tym skrzypce łapią fajniejszego uroku :) sama końcówka zaś jednak trochę mnie wybiła spodziewałem się czegoś innego ale to szczegół.

Pozdrawiam.

edit: można posłuchać :D ładne!

- Fakt, może dlatego, że lubię taką bezlitosną i mechaniczną rytmikę rodem z jakichś fabryk. Jednolity, mocny, niemal industrialny w swym charakterze rytm.
- końcówka to był ogólnie bolesna do zrobienia, była zmieniana najwięcej razy w ciągu całego procesu twórczego, chyba z pięć razy od zera. Chciałem głównie, by była zarazem satysfakcjonująca, delikatna, epicka jak i elegancka. Taką łagodną lecz zarazem mocną kulminację sześciominutowej podróży.


RE: TSM - Hellävarainen - Wasp - 18.10.2019

fajne
jak ścieżka dźwiękowa do śmierci klinicznej :)
trochę ciche ale fajnie się tego słucha, a może to lepiej ze ciche