MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Największa aktualizacja wszech czasów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Największa aktualizacja wszech czasów (/temat-najwieksza-aktualizacja-wszech-czasow)

Strony: 1 2 3


Największa aktualizacja wszech czasów - K - 9.10.2019

[Obrazek: najwieksza-aktualizacja-wszech-czasow.png]


TL;DR
nowy silnik forum
nowy wygląd
nowy shoutbox
automatyczne odtwarzacze w postach
system powiadomień
system wzmianek
system nagród
szybkie przyznanie reputacji
media społecznościowe w profilu
przemeblowania w działach

______________________________________________________________________________


Absolutnie nie skończyłem. Śmiem jednak twierdzić, że od początku istnienia forum nie zrobiłem aż tak wiele, a przypominam, że niedługo stuknie nam już 8 lat! Nad forum pracowałem przez ostatnie kilka tygodni i naprawdę nie sądziłem, że zajmie to aż tyle, ale drobne poprawki potrafią pochłonąć naprawdę sporo czasu. Jeśli mam szacować, myślę że zrobiłem około 90% tego, co zrobić chciałem. Pozostałe rzeczy nie są aż tak istotne i będę je zmieniał w bliższej lub dalszej przyszłości. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, najpierw pracowałem na kopii forum gdzie przez kilka dni testowałem najważniejsze zmiany, które miałem zamiar wprowadzić. Prosta wbrew pozorom aktualizacja mogła okazać się drastyczna w skutkach, więc wolałem temu zapobiec. Więc co tu się w zasadzie podziało? Oto podsumowanie prac.

  1. Silnik forum został zaktualizowany z wersji 1.6.18 do 1.8.21. Wersja silnika była tak stara, że musiało się to odbyć w dwóch fazach z aktualizacją do wersji pośredniej. W sumie więc dokonałem dwóch zmian silnika forum. Mimo wcześniejszych przygotowań nie obyło się bez sporych problemów. Kilkukrotnie powątpiewałem w sukces całej operacji, a pod nogi rzucanych mi było wiele kłód w postaci błędów bazy danych. Finalnie jednak, udało się. Forum działa teraz szybciej, jest pod każdym względem sprawniejsze i bardziej funkcjonalne niż było wcześniej.

  2. Nowy styl. Wreszcie wyglądamy bardziej na czasie i nie odstraszamy motywem graficznym. Nowe menu, spójne ikony i szata kolorystyczna, nowy wygląd prefiksów oraz posta, odświeżony wygląd tematu i profilów, wiele innych usprawnień graficznych. Forum jest teraz o wiele bardziej czytelne i nie męczy naszych oczu. Motyw jest responsywny na skalowanie okna i jednocześnie mobilny. Większość ikon jest również w wyższych rozdzielczościach, więc mobilnie skalują się one o wiele lepiej, pozostają ostre i wyraźne.

  3. Wstawiane linki automatycznie konwertują się na odtwarzacze lub pokazują podgląd ich zawartości. Możecie zamieszczać materiały z dowolnych stron, a odtwarzacz zawsze pojawi się na forum. W związku z tym nie ma konieczności używania tagów do umieszczenia odtwarzacza YouTube lub SoundClouda w temacie. Wklejacie link i robi się samo.

  4. Powiadomienia. Ktoś odpowie w Twoim temacie, zacytuje Twój post, przyzna Ci reputację – dostaniesz powiadomienie. Tak, zgadza się, to nie żart. To działa. Konfigurację powiadomień znajdziesz w swoich ustawieniach.

  5. Nowy, szybszy i ładniejszy Shoutbox, który uwaga – wyświetla wpisy w poprawnej kolejności!

  6. Wzmianki. Jeśli kiedyś myślałeś, że pisząc posta możesz po prostu oznaczyć kogoś przy pomocy @, to myślałeś źle. Czegoś takiego nie było, ale teraz już jest. Działa w postach, ale i w Shoutboksie. Co więcej, osoba którą oznaczysz dostanie powiadomienie.

  7. Szybkie polubienie posta. Dawno temu był pewien plugin, dzięki któremu błyskawicznie mogliście przyznawać podziękowania pod postem. Potem coś się zepsuło i był problem, bo wszystko tak jakby przepadło. Teraz opcja ta działa znów, ale w lepszej formie, bo jest połączona z domyślnym systemem reputacji silnika forum, więc nawet jeśli wtyczka padnie, punkty pozostaną. Opcja szybkiego polubienia oznaczona jety tradycyjną ikoną "like" i znajduje się w dolnym lewym rogu posta. Dzięki niej możecie przyznać 1 punkt reputacji jednym kliknięciem. Jeśli ranga pozwala, możecie przyznać więcej punktów dotychczasową metodą i użyciem ikony plusa, która znajduje się po przeciwległej stronie ikony "like".

  8. Media społecznościowe w profilu. W poście też, ale tam już były wcześniej. Teraz są tu i tu. Twój FB, Insta, SC i YT. Linki edytujecie w swoich ustawieniach.

  9. System nagród. Byłeś w topce? Może i nikt o tym nie pamięta, ale to się właśnie zmieniło. Każdy osoba, która zwyciężyła, zajęła drugie i trzecie miejscie oraz znalazła się w finałowej siódemce otrzymuje specjalne odznaczenie widoczne w profilu. Nagrody będą też przyznawane za inne osiągnięcia, ale nad tym dopiero pracuję. Zignorujcie dotychczasowe powiadomienia - kwestie tego dodatku rozwiążę w najbliższych tygodniach.

  10. Przemeblowania w działach. W celu rozluźnienia "Elektroniki" część produkcji została z niej wydzielona do nowego działu gatunkowego. Proszę też o jej nieprzeładowywanie – starajcie się umieszczać swoje utwory w odpowiednich działach i nienadużywanie prefiksu "Other". Przemeblowanie dotknęło też dział poradników i pomocy - nastąpiło tu znaczne uszczuplenie. Pomoc jest jedna, a poradniki są 3. W pomocy tematy rozróżniamy po nowych tagach, a poradniki zostały podzielone wedle swojej formy. Dodam też, że na forum regularnie pojawiać się będą jakościowe materiały, które zostaną podzielone na specjalne sekcje dedykowane poszczególnym zagadnieniom produkcji. Poza tym doszło także do drobnych zmian w dolnych tabelach forum, w związku z czym liczba postów wszystkich użytkowników mogła ulec nieznacznej zmianie.

Mam nadzieję, że docenicie te kilkadziesiąt godzin spędzonych przez mnie w kodzie strony. Jeśli komukolwiek wyświetla się coś w nie taki sposób jak powinno, proszę o użycie CTRL+F5. W przypadku, gdy to nie pomoże – proszę o zrzuty ekranu.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - defol - 9.10.2019

Dawno mnie tutaj nie było. Zmiany mega. Moim zdaniem sam w sobie serwis szybciej śmiga.
Graficznie lepiej niż było. Zdecydowanie na +

Jeszcze przydałaby się opcja przełączania z czarnego do białe tło. W pracy na ekranie ta strona się zbytnio wyróżnia :D :D :D


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - IzydorBer - 9.10.2019

Gratuluje, bycie ambitnym kosztuje poswiecenia ale placi sie pomyslami. Swietne zmiany !


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - In-Tegral - 9.10.2019

Nie spodziewałem się, że doczekam tych czasów, kiedy Kay się jeszcze zmotywuje do tchnienia życia w te forum na nowo, wow :D


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Fantasmagorian - 9.10.2019

Masa roboty społecznościowej. Ogrom pracy i przede wszystkim chęci do odnowy tego forum. Ja osobiście jestem Ci ogromnie wdzięczny, bo szczerze powiedziawszy już myślałem, że administracja gdzieś tam się zatraciła... :)


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Revnotes - 10.10.2019

Mam wrażenie, że wróciłem w najbardziej odpowiednim momencie. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - tks21 - 10.10.2019

Teraz jest o niebo lepiej :) Co tu dużo mówić. Gratki! :)


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - agro - 10.10.2019

Super, gratulacje :D i pozdrowienia


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Voel - 10.10.2019

Razem ku świetlanej przyszłości :>
Widać, dużo włożyłeś pracy w modernizację forum, ale opłaciło się wszystko działa super. Odświeżenie wyglądu też dużo dało- forum teraz wygląda nowocześnie i jest po prostu miłe dla oka.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Sajtrus - 10.10.2019

Dołączam do gratulacji. Teraz jest przyjemniej.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Mocade - 11.10.2019

Szansa na przeżycie kilku kolejnych lat znacząco wzrosła, zasłużone gratulacje. Stara szkoła wie co robi, jeśli @Herman jeszcze wdroży swoje pomysły to i może aktywność się odrodzi.

Pozdrawiam.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - DelianoCarl - 11.10.2019

Jeśli mogę coś dodać, to trochę nieodpowiada mi wrzucenie "Techno" do ogólnej elektroniki ;) (tak, wiem - zawsze tak było.) House i Trance mają swoje działy... Myślę, że odseparowanie Techno byłoby dobrym pomysłem... Dzisiaj ten gatunek jest już bardzo popularny, ma mnóstwo swoich podgatunków - Acid, Melodic, Hard itd itd.

Jasny motyw, zdecydowanie by się przydał. Pisałem o tym już wcześniej ;)

Sygnatury pod postem. Ograniczona liczba znaków, mniejsza czcionka, żadnej grafiki.

pozdrawiam


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 11.10.2019

@DelianoCarl, chętnie zrobiłbym osobny dział Techno, gdyby tylko ilość publikowanych utworów w tym gatunku to uzasadniała. Na ten moment wygląda to tak, że w ciągu ponad 3 miesięcy na forum wrzucone zostały 4 takie utwory.

Jasny motyw to w zasadzie kwestia godziny roboty, może dwóch, ale pojawia się zupełnie inny problem. Podczas pisania posta do wyboru jest kolor czcionki. Ponadto do postów można wklejać tekst zawierający formatowanie (w tym właśnie i kolor). W związku z tym praktycznie niemożliwe jest, aby posty miały kolor edytowalny i jednocześnie czytelny dla wersji ciemnej i jasnej. Żeby nie było żadnych problemów, musiałbym całkowicie wyłączyć formatowanie tekstu na obu motywach.

Co do sygnatur to nadal jestem na nie, nawet jeśli mają być bardzo małe. Takie rzeczy zostają w profilu.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 11.10.2019

mam pytanie
dlaczego odtwarzacze SC są wielkie jak YT i nie mają regulacji głośności?


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 11.10.2019

(11.10.2019, 13:20)WaspXT napisał(a): mam pytanie
dlaczego odtwarzacze SC  są wielkie jak YT i nie mają regulacji głośności?

Wszystkie media z linków są wstawiane automatycznie i nie mam żadnej możliwości manipulacji ich wielkością.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - DelianoCarl - 11.10.2019

Szkoda, że nie zdecydujesz się na małe sygnatury ;) To było całkiem fajne i przydatne.

Co do działu techno, fakt. Mało jest publikowanych utworów w tym gatunku, ale niestety szybko giną w dziale z elektroniką i lądują po kilku dniach na drugiej, trzeciej stronie. Jest to jednak jeden z nurtowych gatunków i myślę, że ilość publikowanych utworów nie powinna mieć tutaj większego znaczenia. Ale to już Twoja decyzja oczywiście :)

Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie - jasny motyw jest po prostu czytelniejszy i przyjemniejszy w odbiorze. Jak już wcześniej pisałem, ciemny kojarzy mi się z warezowymi stronami :D

pozdr


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 11.10.2019

a czy można cofnąć ukrywanie w wynikach wyszukiwania własnych kawałków ? bo widzę że są ukryte
to kiedyś dawało punkt odniesienia, wiedziałem kto jest przede mną w nowych kawałkach
tak rozpoznawałem najnowsze kawałki


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - BiggySee - 11.10.2019

Bardzo fajna zmiana, jak coś się pojawi co nie działa jak należy będę informował! Fajnie, że forum dostało kopa!


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 11.10.2019

(11.10.2019, 14:49)WaspXT napisał(a): a czy można cofnąć ukrywanie w wynikach wyszukiwania własnych kawałków ? bo widzę że są ukryte
to kiedyś dawało punkt odniesienia, wiedziałem kto jest przede mną w nowych kawałkach
tak rozpoznawałem najnowsze kawałki

Nie bardzo wiem o co dokładnie pytasz. Ogólnie wyniki wyszukiwania na forum? Nic nie ukrywałem, wszystko powinno być po staremu jeśli chodzi o wyświetlanie tematów, postów oraz ich kolejność.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 12.10.2019

chodzi oto że w "nie czytanie posty" ja nie widzę swoim własnych tematów
a w "Ostatnio aktywne tematy" widzę