MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Największa aktualizacja wszech czasów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Największa aktualizacja wszech czasów (/temat-najwieksza-aktualizacja-wszech-czasow)

Strony: 1 2 3


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 12.10.2019

(12.10.2019, 11:39)WaspXT napisał(a): chodzi oto że w "nie czytanie posty" ja nie widzę swoim własnych tematów
a w "Ostatnio aktywne tematy" widzę

To są dwie różne rzeczy. Ostatnie aktywne tematy to te, w których ktoś ostatnio pisał. Tabela wyświetla się niezależnie od tego czy je przeczytałeś. Posty nieprzeczytane to posty, których jeszcze nie widziałeś. Jeśli zajrzałeś do tematu, w którym znajdował się nowy post, nie będzie go już na tej liście. Sprawdź listę, gdy dostaniesz powiadomienie o komentarzu w Twoim temacie, zanim go odczytasz.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 12.10.2019

aha
bo się przyzwyczaiłem bo kiedyś była też opcja
"tematy z ostaniach 24 godzin" - te czytane i nie czytane były wtedy widoczne


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - FELIX G - 12.10.2019

Super wygląda teraz wszystko. Bardzo czytelnie i nowocześnie.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - sowa - 12.10.2019

o takie forum nic nie robiłem ;)


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 14.10.2019

szkoda tylko że te avatary są takie małe i ciachają napisy w nich zawarte
teraz ludzie nie patrzą mi na avatar , tylko na nick i zwracają się do mnie Wasp-XT.. zamiast Wasp :/
mam konto Wasp-XT, bo Wasp było zajęte , to chyba jakieś martwe konto


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 14.10.2019

(14.10.2019, 14:58)WaspXT napisał(a): szkoda tylko  że te avatary są takie małe i ciachają napisy w nich zawarte
teraz ludzie nie patrzą mi na avatar i tylko na nick i zwracają się do mnie Wasp-XT.. zamiast Wasp :/
mam konto Wasp-XT, bo Wasp było zajęte , to chyba jakieś martwe konto

Użytkownik Wasp wygląda jak konto, które również było zarejestrowane przez Ciebie (publikowałeś raz utwór ze swojego SC). Jeśli chcesz mogę usunąć tamto konto i zmienić Twój aktualny nick.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 14.10.2019

jeżeli to mi nie usunie postów, to bym poprosił o to
tylko bądź ostrożny bo boję się że mi wszystko pójdzie :)


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Mat.Mor.Raw - 15.10.2019

Generalnie mi się podoba i nie mam uwag. Kawał bardzo dobrej roboty :)

Pomysł: Może warto by jeszcze w tematach z utworami dać możliwość oznaczania licencji utworu "Creative Commons" / "Royalty Free". Mogłoby to zwiększyć zainteresowanie osób spoza kręgu producentów, np. youtuberów / vlogerów, którzy poszukują soundtracku do filmików.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Nandaken - 15.10.2019

(15.10.2019, 16:01)Mat.Mor.Raw napisał(a): Pomysł: Może warto by jeszcze w tematach z utworami dać możliwość oznaczania licencji utworu "Creative Commons" / "Royalty Free". Mogłoby to zwiększyć zainteresowanie osób spoza kręgu producentów, np. youtuberów / vlogerów, którzy poszukują soundtracku do filmików.

Większość ludzi wrzuca tutaj utwory z SC / YT, a te serwisy już mają odpowiednie oznaczenia licencji uploadowanej treści, więc byłoby to redundantne.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Mat.Mor.Raw - 15.10.2019

(15.10.2019, 16:24)Nandaken napisał(a):
(15.10.2019, 16:01)Mat.Mor.Raw napisał(a): Pomysł: Może warto by jeszcze w tematach z utworami dać możliwość oznaczania licencji utworu "Creative Commons" / "Royalty Free". Mogłoby to zwiększyć zainteresowanie osób spoza kręgu producentów, np. youtuberów / vlogerów, którzy poszukują soundtracku do filmików.

Większość ludzi wrzuca tutaj utwory z SC / YT, a te serwisy już mają odpowiednie oznaczenia licencji uploadowanej treści, więc byłoby to redundantne.

Ale z poziomu forum tego nie widać i nie można przeszukać po wszystkich utworach, żeby znaleźć tylko te, które są na licencji Creative Commons.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 15.10.2019

(15.10.2019, 16:01)Mat.Mor.Raw napisał(a): Pomysł: Może warto by jeszcze w tematach z utworami dać możliwość oznaczania licencji utworu "Creative Commons" / "Royalty Free".

Pomysł mi się podoba, aczkolwiek nie wiem czy jestem w stanie to wprowadzić. Na ten moment najsensowniejszym rozwiązaniem byłaby opcja wyboru ikony tematu. Niemniej będę o tym pamiętał i być może za jakiś czas zrealizuję.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Mat.Mor.Raw - 15.10.2019

(15.10.2019, 16:56)K napisał(a):
(15.10.2019, 16:01)Mat.Mor.Raw napisał(a): Pomysł: Może warto by jeszcze w tematach z utworami dać możliwość oznaczania licencji utworu "Creative Commons" / "Royalty Free".

Pomysł mi się podoba, aczkolwiek nie wiem czy jestem w stanie to wprowadzić. Na ten moment najsensowniejszym rozwiązaniem byłaby opcja wyboru ikony tematu. Niemniej będę o tym pamiętał i być może za jakiś czas zrealizuję. :)

To super, fajnie by było, jakby można to uwzględnić przy wyszukiwaniu zaawansowanym jakoś...


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Wasp - 15.10.2019

czym różni się "lubisz to" od "punktów reputacji"?


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Fantasmagorian - 15.10.2019

@Wasp, patrz pkt 7. pierwszy post założyciela tematu :D


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - djso4 - 15.10.2019

Zmiana zdecydowanie na plus. Szybko śmiga. Jest przejrzyście. Miód malina


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Knifeman - 16.10.2019

(15.10.2019, 18:05)Wasp napisał(a): czym różni się "lubisz to" od "punktów reputacji"?

@Wasp

Lubisz to daje zawsze jeden punkt, można dawać więcej punktami reputacji jeśli masz taką możliwość


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - chafer - 16.10.2019

Jest super! Dzięki za wprowadzenie wszystkich zmian!


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Revnotes - 16.10.2019

Możliwe, że wina leży po stronie mojej przeglądarki, ale na wszelki wypadek opiszę problem. Chodzi o odświeżanie po napisaniu posta. Ikona tematu jest pokolorowana na szaro, ponieważ odczytałem posty, które zawiera. Spoko. Problem pojawia się, gdy ja napiszę post, bo wtedy okazuje się, że rzeczona ikona zmienia swój kolor na niebieski i muszę odczytać własny post, żeby ponownie ikona została pokolorowana na szaro. Nie wydaje mi się, żeby to miał być zaplanowany efekt, bo strasznie mnie irytuje.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - Zirds - 16.10.2019

(16.10.2019, 7:58)Revnotes napisał(a): Możliwe, że wina leży po stronie mojej przeglądarki, ale na wszelki wypadek opiszę problem. Chodzi o odświeżanie po napisaniu posta. Ikona tematu jest pokolorowana na szaro, ponieważ odczytałem posty, które zawiera. Spoko. Problem pojawia się, gdy ja napiszę post, bo wtedy okazuje się, że rzeczona ikona zmienia swój kolor na niebieski i muszę odczytać własny post, żeby ponownie ikona została pokolorowana na szaro. Nie wydaje mi się, żeby to miał być zaplanowany efekt, bo strasznie mnie irytuje.

Ikona powiadomień się podświetla również jak się siebie samego zawoła na Shoutbox.

Ogólnie uważam, że system powiadomień jest w pytkę, ale żeby znikły trzeba z osobna wejść w każdy odnośnik, do którego dane powiadomienie było przypisane, więc myślę, że gdy otwierasz sobie okno powiadomień i czytasz, że dostałeś plusika, czy ktoś odpowiedział w twoim temacie albo cię zawołał na Shoutboxie to z automatu po podświetleniu danego tematu powiadomienie z czerwoną cyferką czy co tam jest powinny zniknąć bez konieczności wchodzenia w dany odnośnik.
I tak za każdym razem gdy masz tych powiadomień z 30 za dnia to zamiast męczyć się z tym to mogłoby to znikać po najechaniu na to myszką lub jeśli chodzi o komórkomanie po wyświetleniu powiadomień one z automatu znikały.


RE: Największa aktualizacja wszech czasów - K - 16.10.2019

(16.10.2019, 7:58)Revnotes napisał(a): Możliwe, że wina leży po stronie mojej przeglądarki, ale na wszelki wypadek opiszę problem. Chodzi o odświeżanie po napisaniu posta. Ikona tematu jest pokolorowana na szaro, ponieważ odczytałem posty, które zawiera. Spoko. Problem pojawia się, gdy ja napiszę post, bo wtedy okazuje się, że rzeczona ikona zmienia swój kolor na niebieski i muszę odczytać własny post, żeby ponownie ikona została pokolorowana na szaro. Nie wydaje mi się, żeby to miał być zaplanowany efekt, bo strasznie mnie irytuje.

Jak rozumiem chodzi Ci o ikonę tematu w widoku działu? Mimo szczegółowego opisu ciężko mi to sobie zobrazować. Najlepiej jakbyś założył jakiś testowy temat w dziale ekipy. Odpiszę coś, zrobisz screena, odpiszesz Ty i zrobisz drugiego. Może wtedy zrozumiem o co dokładnie chodzi.