MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Marcin Mann - Silence - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Marcin Mann - Silence (/temat-trance-marcin-mann-silence)



Marcin Mann - Silence - M. Mann - 12.10.2019

Witam
Poniżej prezentuję mój pierwszy Trancowy utwór zrobiony po 8 latach przerwy od  muzyki .
Wcześniej głównie siedziałem w Hardstyle pod pseudonimem „Rotation”
Sam utwór już wstawiłem na forum ale jest on w dziale” software” bo miałem problemy z jego masteringiem. W sumie utwór był nauką programu Presonus Studio One 3.5 na którym obecnie pracuję. Wyszło nienajgorzej więc chętnie usłyszę wasze opinie.


https://soundcloud.com/marcin-mann-557064048/silence


RE: Marcin Mann - Silence - Mocade - 12.10.2019

Syn Wojciecha Manna zawitał na forum. Vox z 2:30 ma paskudną barwę + lead jest dziwnie poukładany (chyba że to taki arp) ++ w 6:18 zgubiłeś takt, brzmienie jednak nie najgorsze, czyli dokładnie tak jak oceniłeś sobie sam. Czy słuchałbym na co dzień? raczej nie bo nie mój gatunek, ale jeśli zdarzy ci się mieć solidnych fanów to pewnie to polubią.

Pozdrawiam.


RE: Marcin Mann - Silence - Sajtrus - 12.10.2019

Tak geny "artystyczne" przenoszą się z Ojca na Syna. Ale głównie podobno z Dziadka, który katorgi doznawał, z tego co słyszałem. Miło usłyszeć dzieło Syna słynnego Wojciecha. Jestem trochę zdziwiony gatunkiem w takim razie. Ale cóż. Mnie tam nic nie przeszkadza w tym wałku, technicznie na ucho ok, martwi mnie mnie tylko brak jakiejś melodii przewodniej, która by zostawała w pamięci. Bo poza walką z warsztatem nazwijmy to technicznym ( miks master) pozostaje jednak sfera muzyczna. I po opanowaniu warsztatu , co tu już dobrze rokuje, ja osobiście czekam na utwór, który zapamiętam. Pozdrawiam. Sajtrus


RE: Marcin Mann - Silence - Mocade - 12.10.2019

(12.10.2019, 15:23)Sajtrus napisał(a): Tak geny "artystyczne" przenoszą się z Ojca na Syna. Ale głównie podobno z Dziadka, który katorgi doznawał, z tego co słyszałem. Miło usłyszeć dzieło Syna słynnego Wojciecha. Jestem trochę zdziwiony gatunkiem w takim razie. Ale cóż. Mnie tam nic nie przeszkadza w tym wałku, technicznie na ucho ok, martwi mnie mnie tylko brak jakiejś melodii przewodniej, która by zostawała w pamięci. Bo poza walką z warsztatem nazwijmy to technicznym ( miks master) pozostaje jednak sfera muzyczna. I po opanowaniu warsztatu , co tu już dobrze rokuje, ja osobiście czekam na utwór, który zapamiętam. Pozdrawiam. Sajtrus

ale to nie on, wiek się nie zgadza, to tylko ktoś kto widział lekcję rzutu marynarką, stąd pseudonim.


RE: Marcin Mann - Silence - Sajtrus - 12.10.2019

(12.10.2019, 20:04)Mocade napisał(a):
(12.10.2019, 15:23)Sajtrus napisał(a): Tak geny "artystyczne" przenoszą się z Ojca na Syna. Ale głównie podobno z Dziadka, który katorgi doznawał, z tego co słyszałem. Miło usłyszeć dzieło Syna słynnego Wojciecha. Jestem trochę zdziwiony gatunkiem w takim razie. Ale cóż.  Mnie tam nic nie przeszkadza w tym wałku, technicznie na ucho ok, martwi mnie mnie tylko brak jakiejś melodii przewodniej, która by zostawała w pamięci. Bo poza walką z warsztatem nazwijmy to technicznym ( miks master) pozostaje jednak sfera muzyczna. I po opanowaniu warsztatu , co tu już  dobrze rokuje, ja osobiście czekam na utwór, który zapamiętam. Pozdrawiam. Sajtrus

ale to nie on, wiek się nie zgadza, to tylko ktoś kto widział lekcję rzutu marynarką, stąd pseudonim.
Czyli gdyby to była ściema, to albo ban, albo aport, aport , szukaj, szukaj.


RE: Marcin Mann - Silence - KBK - 13.10.2019

Trochę brakuje składu w tym utworze, aranżacja jest bardzo chaotyczna i nie klei się. Pianino, które gra solo jest bardzo suche, momentami no wokal jest nierówno osadzony. Całość jako brzmienia i aranżacja nawiazuje do utworów Dance/Trance z początku lat 2000 :) Dużo pracy przed Tobą, ale pracuje dalej, a będzie coraz lepiej bo masz potencjał :)


RE: Marcin Mann - Silence - M. Mann - 13.10.2019

O co wam biega z tym Wojciechem Mann :P
Nazwisko te samo pokrewieństwa raczej brak :P
A wracając do utworu. Wielkie dzięki za szczere słowa. Nie z każdym punktem się zgadza bo co innego ja to widzę ale pewnie sporo cześć się zgadza.

@ Macade
- „Vox z 2:30 ma paskudną barwę” – hmm mi się tam podoba :) pewnie chodzi Ci o jej koniec jak dziwnie wyciąga przez co trochę łamie barwę + arp – tak to jest arp ale już na końcu gdy filtr cutoff już jest ma maxa
- „6:18 zgubiłeś takt” – hmmmm nie zauważyłem dlaczego tak uważasz? Słucham to miejsce pare razy i nie słyszę tego.
Wielkie dzięki za opinie

@ Sajtrus
ja tam Wojciecha Mann zawsze lubiłem nie tylko ze względu na nazwisko choć od zawsze pamiętam ludzie słysząc moje nazwisko mówią „ooo jak ten Wojciech Mann” :)
„ martwi mnie tylko brak jakiejś melodii przewodniej, która by zostawała w pamięci „ – myślałem ,że melo jest najpierw kawałek na piano a potem od 4:13…w sumie pomysłów na utworki i melo miałem więcej po 8 latach w głowie trochę się tego kotłuje ale nie chciałem zbytnio nawalić tam urozmaiceń bo tak jak wspomniał „KBK” bałem się żeby nie był to zlepek różnych pomysłów… i chyba już teraz jest zbyt pomieszane.
Wielkie dzięki za słowa nadziei ;)

@ KBK
- „Trochę brakuje składu w tym utworze, aranżacja jest bardzo chaotyczna i nie klei się” tutaj się nie do końca zgadzam bo zarówno początek główne melo i piano to ta sama melo tylko jedna przerobiona na arp a konkretnie na dwóch różnych ale zmiana tonacji jest identyczna. Chamowałem się bo na początku pomysłów było więcej i początek był inny i chciałem uniknąć by nie brzmiał to jak zlepek pomysłów. Sporo właśnie siedziałem by utworek miał sens i dlatego zarówno początkowe arp 1:20 łączyło się z melo i wybrzmiewało tak samo na końcu. Środkowa cześc piano – ambient to naleciałości z zamiłowania do takich utworów gdzie jest moment solo piano …skrzypi itp.
- „Pianino, które gra solo jest bardzo suche” chodzi o solówke od 2:16 ? bo potem od 2:50 i dalej na wysokich tonach 3:02 jest sporo pogłos i delay oraz melo jest zgrana na 3 osobnych ścieżkach niskie średnie i wysokie tony…ja lubię wyraźne uderzenia piano nie lubię wersji kinowych gdzie piano jest rozmazane w tle.
- „momentami no wokal jest nierówno osadzony” tutaj mogę się zgodzić nie było reguły gdzie jest vocal ..ale to może dlatego ze nie traktowałem go jako typowy vocal tylko bardziej jako efekt FX ;)
- „Całość jako brzmienia i aranżacja nawiazuje do utworów Dance/Trance z początku lat 2000”
Dance’m to byś mnie obraził ..co do trance może dlatego ze ja już stary jestem i wychowany na Blank&Jones, Cosmic Gate, ATB, Rank1 itp. ;).

Nie zmienia to faktu że i tak dziękuje za szczere komentarze uwagi bez zbędnej wazeliny. Tak jak zaznaczyłem ten utworek był takim testem przypomnieniem podstaw i nauką programu. Kiedyś i mam nadzieje ze nadal zajmowałem się Hardstyle’m . Mam nadzieję za jakiś czas i tego stylu znów spróbuję


RE: Marcin Mann - Silence - Mocade - 13.10.2019

@Rotation Dodatkowo nie pomaga fakt że jego syn też ma na imię marcin. xD

Miałem na myśli to zagranie w aranżu, kick>snare> kick>kick> snare>kick, jak dla mnie taka zamiana brzmi trochę dziwnie, no ale niech ci będzie.


RE: Marcin Mann - Silence - tks21 - 13.10.2019

Co do technicznej strony czyli miks jest jak najbardziej w porządku, ale mam wrażenie, że motywowo jest nieco chaos. Ale te wszystkie sekwencje mają potencjał na różne utwory. Dziwny też jest snare w pewnej sekwencji ala trapowy w utworze i moim zdaniem nie do końca mi pasuje ale wszystkim nie dogodzisz :) Pozdrawiam


RE: Marcin Mann - Silence - KBK - 13.10.2019

Dlaczego byś się obraził o Dance granego na przęłomie wieku? :) Według mnie jest to gatunek, który również miał wtedy sporo ciekawych produkcji. Jeśli chodzi o pianino, miałem na myśli to od 2:50, ale to już kwestia indywidualna. Natomiast mówiąc o chaotycznej aranżacji miałem na myśli, że nie praktykuje się tego typu aranżacji w gatunku Trance, co nie znaczy, że jest ona zła ;) Trochę po prostu źle mi się słucha, gdy utwór w miejscu brakedowne'a ma jakby "wklejony" zupełnie inny utwór, normalnie powinno w punkcie 2:50 być tzw. build-up, a u Ciebie go nie ma, jest po prostu inny groove wraz ze stopą :) Uważam, że spokojnie możnaby zrobić z tego dwa odmienne utwory.


RE: Marcin Mann - Silence - Sajtrus - 13.10.2019

Ban i tyle


RE: Marcin Mann - Silence - M. Mann - 13.10.2019

a za co ban ?.. za nazwisko :P ?


RE: Marcin Mann - Silence - Sajtrus - 13.10.2019

Za podszywanie się, i wprowadzanie porządnych ludzi w błąd. Wstyd Panie jakiś tam. Tfuuu,,,


RE: Marcin Mann - Silence - M. Mann - 13.10.2019

No tak wyszło ...Nazwisko Mann ,rodzice dali mi na imię Marcin... inaczej nie da sie tego poskładać jak Marcin Mann...brat ma na imię Tomasz to także podszywanie sie pod słynnego pisarza :P


RE: Marcin Mann - Silence - Sajtrus - 14.10.2019

Ok, sorki za moje emocje-przyjmiesz browara? :)


RE: Marcin Mann - Silence - M. Mann - 14.10.2019

Ja to odebrałem jako żart ;)


RE: Marcin Mann - Silence - StellarOutcast - 29.10.2019

Troszkę chaotyczny kawałek, w 6:14 zgubiony takcik, no i sounddesign nie powala. 5/10