MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Radek Dobke - Kryształy rześkości - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Radek Dobke - Kryształy rześkości (/temat-other-radek-dobke-krysztaly-rzeskosci)



Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mandalar - 12.10.2019

Zapraszam do słuchania i komentowania mojego najnowszego utworu. Jest to muzyka medytacyjna. Gitara nagrana na żywo, reszta na klawiaturze instrumentami wirtualnymi.

https://soundcloud.com/radekdobke/muzykamedytacyjna-krysztalyrzeskosci

https://youtu.be/YM7jz9HAwzk

Dzięki i pozdarawiam :)


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Recoil83 - 13.10.2019

Ciekawa, spokojna, kompozycja, tak sobie przesłuchałem czytając wiadomości, jak chciałbyś uzyskać efekt "kryształków" taki magiczny dźwięk to wiem jak to zrobić, świetna kompozycja.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mandalar - 13.10.2019

(13.10.2019, 15:34)Recoil83 napisał(a): jak chciałbyś uzyskać efekt "kryształków" taki magiczny dźwięk to wiem jak to zrobić
zdradź proszę, jak?


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Recoil83 - 13.10.2019

https://www.youtube.com/watch?v=7j-p8xyoLlI


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mandalar - 13.10.2019

W tej chwili nie mam wolnych środków na taką zabaweczkę ;) ale dzięki za inspirację, pobawię się modulacją tego co wychodzi z delaya i może uda mi się podobne efekty uzyskać.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Recoil83 - 13.10.2019

Też nie miałem, kupiłem od nich parę wtyczek i sami do mnie napisali z propozycją zakupu całego pakietu Soundtoys 5 za niecałe 95$, oni robią czasami indywidualne wyceny dla swoich stałych klientów, także trzeba mieć też trochę szczęścia, jak to sobie przeliczysz na złotówki taką sumę palacz przepali albo wyda na alkohol przez miesiąc, nie mam nałogów więc inwestuję w produkcję muzyczną.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mandalar - 13.10.2019

Też nie mam nałogów i inwestuję :D Po prostu jestem po inwestycji i mam w planach już inne. Z drugiej strony wtyczki same muzyki nie zrobią, a efekty można uzyskiwać różnymi sposobami. Kiedy sam dojdę do jakiegoś brzmienia, będzie większa szansa na niepowtarzalność.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mocade - 13.10.2019

Ta muzyka naprawdę działa, nawet jak się nie medytuje to dźwięki mają właściwości uspokajające i koncentracyjne. Włącz download, cobym nie musiał tych kryształów kraść. :-)

Pozdrawiam.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Sajtrus - 14.10.2019

Interesujące , podchodzi pod PAT Metheny, bardzo ciekawe


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Voel - 15.10.2019

Relaksująca kompozycja, doprawdy można się uspokoić przy tym utworze. Jednakże mi osobiście już zawsze będzie się kojarzyć muzyka medytacyjna z nagraniami harmonizującymi półkule mózgowe lub jakimiś I-dosserami, z zaznaczeniem że te drugie nie wiadomo jak wpływają na mózg, bo je tworzyli raczej 'na pałę'. Dobre kompo 5/5.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - IzydorBer - 15.10.2019

Uwielbiam relaksacyjna muzyke, przyznam szczerze ze trafia to do mnie, gratuluje, slowa uznania.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Sajtrus - 15.10.2019

Powtórnie przesłuchałem ten utwór. I jestem pod wrażeniem jako gitarzysta. Tyle tu flażoletów i tego do czego dążę , bardzo czystej gitary. I do tego zero szumu. Kto gra na gitarze elektrycznej wprost do kompa ten wie o tso kaman. Szacun. Pozdro. Sajtrus


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Fantasmagorian - 15.10.2019

To co najbardziej doceniam w takich kompozycjach, to cudowna improwizacja jaką nam przedstawiłeś. Wydaje mi się, że efekt zamierzony - osiągnięty :) Naprawdę podczas odsłuchu, można odpłynąć i zatracić się w rachubie czasu. Bardzo przyjemny kawałek.

@Mandalar tak się teraz zastanawiam, ile razy Ty się zatraciłeś podczas takiego grania - bo wiem, że można podczas takiej gry, popaść w stan muzycznej medytacji.


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - aqmoolator - 17.10.2019

Gitarka jest świetna. Cudowna. Klimat taki, że człowiek siedzi i odlatuje w kosmos :) Za to solo masz u mnie mega plusa! To jest muzyka przez duże M.
Ale
To co robi to piano w tle. I te pady.
woła o pomstę do nieba
wybacz mi, ale ni chu chu mi nie pasuje do tej gitary. Plumka jakby odgrywał to zepsuty automat. Mechanicznie. Dziwna uwaga ode mnie, który programuje a grać za bardzo nie potrafi. Ale ... nie nie i nie :) Przygnębiające. Nie w klimacie. Tam coś w tonacji nie teges ... Zmień koniecznie to tło, bo umyka temu utworowi to co w nim najlepsze. Lekkość.
I te ulotne dźwięki gitary skuły okowy ciężkiego jak dowcip Jachiry fortepianu i glocków.
Uwolnij je!


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Wasp - 18.10.2019

rzeczywiście uspokajające
te pady Fm kojarzy mi się z tykającym zegarem

obejrzyjcie to video mobiego na wyłączonym dźwięku.
i włączcie "'Kryształy rześkości".. nawet pasuje:

https://www.youtube.com/watch?v=qT6XCvDUUsU

ale się zrobiło depresyjnie :)


RE: Radek Dobke - Kryształy rześkości - Mandalar - 18.10.2019

@Mocade - Uspokojenie i koncentracja jest już w jakimś stopniu medytacją, żeby medytować, nie trzeba tego nazywać medytacją. Zanim ludzie używali tego słowa już medytowali.

@Sajtrus - Dzięki, też lubię czystą gitarę. Przez co podłączasz gitarę do kompa, że masz problemy z szumami? Chyba, że elektronika w gitarze szumi.

@Voel - Dzięki. Jest bardzo dużo różnej muzyki medytacyjnej. Jest również dużo czegoś co przeszkadza w medytacji a próbuje nią być ;) Najlepiej wypróbowywać na sobie co Ci podejdzie, co pomaga medytować. Dużo ludzi w ogóle woli medytować bez muzyki, a niektórzy buddyści nie mogą w ogóle słuchać muzyki.

@IzydorBer - Dziękuję bardzo. Sam szczerze mówiąc, jestem bardzo wybredny co do muzyki medytacyjnej i długo byłem zbyt krytyczny wobec siebie, żeby w ogóle ją komponować.

@Fantasmagorian - Dziękuję :) Zatracam się w improwizacji coraz częściej i to jest w sumie moim celem, żeby grać w stanie medytacji.

@aqmoolator - Dzięki za plusa za solówkę, w sumie też jestem z niej zadowolony :) Zgadzam się co do padów i piana, nie jest to do końca to co chcę osiągnąć - uczę się tego dopiero i nie jest to dla mnie takie łatwe. Od początku tego roku dzielnie, codziennie ćwiczę grę na pianie, właśnie z takim zamierzeniem, żeby nagrywać na żywo partie klawiszowe z odpowiednim czujem. Co do harmonii, jest trochę dysonansów, może czasami przesadzonych, ale nie są one niczym nowym w muzyce medytacyjnej, wystarczy posłuchać muzyki hinduskiej, w której pełno jest napięć i rozładowania. Ciekawostką małą może być to, że jak już słuchałem mój kawałek w necie, to usłyszałem nawiązania do skal góralskich i patrzę, a wybrałem nieświadomie zdjęcie z górami ;)

@Wasp - ;) Muzyka medytacyjna ma to do siebie, że często jest transparentna i może pasować do różnych skojarzeń. W samej medytacji może pojawiać się wszystko, a umysł ma do tego nie lgnąć. Z drugiej strony, jeżeli chodzi o pady i piano, tak jak już pisałem, nie czuję się w tym mocny i właśnie jak na razie tak wychodzi jak słychać.

Dzięki wszystkim za tak duże zainteresowanie, pozdrawiam :)