MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne (/temat-electronica-big-jack-niebezpieczne-zjawiska-polarne)



Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Zirds - 15.10.2019

Mój kolejny alter muzyczny

Kawałek zrobiłem jakiś czas temu, stricte pod wokal, który miała napisać i zaśpiewać moja psiapsiółka Jovi. Jeszcze myślę, że się uda to zrealizować do końca.

https://soundcloud.com/zirds/bjnzp


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - tks21 - 15.10.2019

Czy mi sie wydaje że wyszło SynthWavowo? Dobra robota, miks jest dobry i pasuje do reszty utworu. Fajne jest w tym utworze to że jest bardzo pozytywny, podobają mi się dźwięki, w szczególności ten który gra pierwsze skrzypce czyli ten synth-pluck. Świetny utwór, czekam na wersję z Jovi :) Pozdrawiam


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - hudson462 - 15.10.2019

Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Zirds - 15.10.2019

(15.10.2019, 20:26)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam

Dzięki za wskazówki, choć jak pisałem to jest track pod potężny żeński wokal w stylu Erykah Badu, więc nie chcę póki co dawać nic więcej na środkowe pasmo, bo może się to strasznie zamulić.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - hudson462 - 15.10.2019

(15.10.2019, 20:34)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:26)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam

Dzięki za wskazówki, choć jak pisałem to jest track pod potężny żeński wokal w stylu Erykah Badu, więc nie chcę póki co dawać nic więcej na środkowe pasmo, bo może się to strasznie zamulić.
Rozumiem, ale  pomyśl chociaż o panoramowaniu synthów, żeby zrobić więcej miejsca dla wokalu w środku panoramy ;).


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Zirds - 15.10.2019

(15.10.2019, 20:46)hudson462 napisał(a):
(15.10.2019, 20:34)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:26)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam

Dzięki za wskazówki, choć jak pisałem to jest track pod potężny żeński wokal w stylu Erykah Badu, więc nie chcę póki co dawać nic więcej na środkowe pasmo, bo może się to strasznie zamulić.
Rozumiem, ale  pomyśl chociaż o panoramowaniu synthów, żeby zrobić więcej miejsca dla wokalu w środku panoramy ;).

To nie jest zły pomysł, ogólnie teraz się zastanawiam czy polecisz oprócz Widera jakiś fajny expander mid-side z panoramą?


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Recoil83 - 15.10.2019

Słyszałem już tą kompozycję na innym forum, ARP w stylu lat 80, zwraca uwagę dobór brzmień, użyte syntezatory same w sobie mają efekty które brzmią przyjemnie dla ucha, nie słyszę tu żadnych agresywnych częstotliwości, miła w odbiorze kompozycja.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - hudson462 - 15.10.2019

(15.10.2019, 20:51)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:46)hudson462 napisał(a):
(15.10.2019, 20:34)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:26)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam

Dzięki za wskazówki, choć jak pisałem to jest track pod potężny żeński wokal w stylu Erykah Badu, więc nie chcę póki co dawać nic więcej na środkowe pasmo, bo może się to strasznie zamulić.
Rozumiem, ale  pomyśl chociaż o panoramowaniu synthów, żeby zrobić więcej miejsca dla wokalu w środku panoramy ;).

To nie jest zły pomysł, ogólnie teraz się zastanawiam czy polecisz oprócz Widera jakiś fajny expander mid-side z panoramą?
Masz na myśli Wider od Polyverse? Szczerze to testowałem tą wtyczkę i wbrew temu co piszą o niej twórcy to wcale nie zapewnia ona monokompatybilności... Chyba jedyny poszerzacz stereo jakiemu ufam w tej kwestii to SideWidener od JST. Ale wracając do meritum...zamiast poszerzania zastosowałbym po prostu najzwyklejsze panoramowanie- paradoksalnie dzięki temu uzyskuje się najlepsze efekty jeśli chodzi o kreację przestrzeni stereo. Albo możesz też zrobić tak, że syntha panoramujesz trochę na lewo, a jego pogłos trochę na prawo. Ta metoda też świetnie się sprawdza.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Zirds - 15.10.2019

(15.10.2019, 21:25)hudson462 napisał(a):
(15.10.2019, 20:51)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:46)hudson462 napisał(a):
(15.10.2019, 20:34)Zirds napisał(a):
(15.10.2019, 20:26)hudson462 napisał(a): Cześć ;) Generalnie utwór przyjemny, miło się słucha choć to nie do końca moje klimaty. Jeśli chodzi o aranżację to fajnie wszystko pomyślane, tylko szkoda, że mało się dzieje- praktycznie cały utwór leci na tych samych partiach, które pojawiają się i znikają- nie mówię, że to źle tylko chciałbym usłyszeć jakiś element, który gra np. tylko w drugim refrenie i nigdzie indziej. A przechodząc do miksu: bardzo fajny, mięsisty bass, brzmienie tomów też przypadło mi do gustu. Przyczepię się natomiast do tego synth'a, który gra (głównie) w refrenie krótką melodię co dwa takty. Konkretnie chodzi mi o to, że wybija się on ponad pozostałe instrumenty, a według mnie powinien być tylko delikatnym akcentem- prym powinny wieść akordy (?) albo pad. Poza tym brakuje mi trochę panoramowania właśnie akordów i padu- delaye i pogłosy coś tam dodają przestrzeni, ale lekkie panoramowanie mogłoby wnieść tutaj nową jakość. Zostawiam 4. Pozdrawiam

Dzięki za wskazówki, choć jak pisałem to jest track pod potężny żeński wokal w stylu Erykah Badu, więc nie chcę póki co dawać nic więcej na środkowe pasmo, bo może się to strasznie zamulić.
Rozumiem, ale  pomyśl chociaż o panoramowaniu synthów, żeby zrobić więcej miejsca dla wokalu w środku panoramy ;).

To nie jest zły pomysł, ogólnie teraz się zastanawiam czy polecisz oprócz Widera jakiś fajny expander mid-side z panoramą?
Masz na myśli Wider od Polyverse? Szczerze to testowałem tą wtyczkę i wbrew temu co piszą o niej twórcy to wcale nie zapewnia ona monokompatybilności... Chyba jedyny poszerzacz stereo jakiemu ufam w tej kwestii to SideWidener od JST. Ale wracając do meritum...zamiast poszerzania zastosowałbym po prostu najzwyklejsze panoramowanie- paradoksalnie dzięki temu uzyskuje się najlepsze efekty jeśli chodzi o kreację przestrzeni stereo. Albo możesz też zrobić tak, że syntha panoramujesz trochę na lewo, a jego pogłos trochę na prawo. Ta metoda też świetnie się sprawdza.

Mam Widera ale wbudowanego w Manipulator od Polyverse i wraz z Manipulatorem robi przemega robotę na wokalu.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Sajtrus - 16.10.2019

Jakbym zaczął się bawić muzą elektroniczną, to bym poprosił o download, aby mieć jako referencje.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Zirds - 16.10.2019

(16.10.2019, 12:55)Sajtrus napisał(a): Jakbym zaczął się bawić muzą elektroniczną, to bym poprosił o download, aby mieć jako referencje.

Nie rozumiem o co chodzi? Mógłbyś rozjaśnić temat, bo w ogóle nie wiem o co Tobie chodzi.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Fantasmagorian - 16.10.2019

Powiało troszkę historią ;) Odsłuchuję dzisiaj kolejną kompozycję, która mocno kreśli lata 80-te. Użyłeś ciekawych barw, które są bardzo charakterystyczne dla owego czasu. Rozumiem, że jest to zamierzone? :) Ogólnie muszę Ci powiedzieć, że masz duże pojęcie o tworzeniu. Komponujesz utwory, które mają logiczny skład i spójność. Jeśli chodzi o sam styl to nie jest on w moim guście, ale jeśli chodzi o aranż i technikę to mogę Ci pogratulować.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Mocade - 16.10.2019

Dobre. Proste i solidne, jakość dźwięków największą zaletą kawałka. Z dokładną oceną jeszcze się wstrzymam, myślę że warto będzie poczekać na wokal.
Pozdrawiam.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - aqmoolator - 17.10.2019

Zdecydowanie w stylu retro. Dobrze dobrane barwy syntezatorów i bardzo klimatyczny w brzmieniu bass. Wszystko na pewno zyska jeśli pojawi się wokal. Ale jeśli ma to być piosenka, to trzeba wygospodarować jakiś moment na melodyjną przygrywkę, skoro nie ma wyróżniającego się aranżem refrenu. Na razie całości brak tego czegoś, co przykuje uwagę i wciągnie słuchacza w świat jaki maluje kompozytor. Sympatyczne, ale "tylko przeleciało" / To taka myśl i moje odczucie a to w końcu Ty jesteś autorem i jestem pewny, że końcowy efekt nas zaskoczy :) W każdym razie; uważam, że podkład ma spory potencjał i szansę na niezły utwór w stylu lat 80.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - qnebra - 17.10.2019

Utwór bardzo dobry nawet w "niezależnym od wokalu" odsłuchu, jako sam w sobie. Przy czym też niestety słychać, że swój pełny potencjał rozwinąłby właśnie z jakimś dodatkowym elementem.


RE: Big Jack - Niebezpieczne Zjawiska Polarne - Wasp - 18.10.2019

ah te lata 80te
super wyszło, nuty i brzmienia jak z tamtych czasów
tom tomy rozłożone w panoramie robią robotę