MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA aqmoolator - hulay-driver jeden - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ELECTRONICA aqmoolator - hulay-driver jeden (/temat-electronica-aqmoolator-hulay-driver-jeden)



aqmoolator - hulay-driver jeden - aqmoolator - 16.10.2019

Witam po przerwie
Mam dla Was nowy kawałek, utrzymany w stylu lat 80, jak zwykle aqmoolatorowy, słitaśny, lekki i mam nadzieję przyjemny ;)  Całość zrobiona na FLStudio z ulubionymi wtyczkami - repro1, repro5, lush101, lokomotiv, pg8x i kilkoma wtyczkami z EiS oraz samplami także od nich. 
Gitarowe solo nagrał dla mnie kolega The Fender za co kłaniam się mu w pas i z całego serducha dziękuję :) 
Miłego odsłuchu

https://soundcloud.com/aqmoolator/hulay-driver-jeden


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Wasp - 16.10.2019

fajne
skomentowałem na SC
aa to The Fender nagrał gitarę
a dlaczego on skasował swoje konto na SC?


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Sajtrus - 16.10.2019

Ta gitara od 2:03 solo krótkie, bez wyrazu, za mało mięska.Wyszła brzęcząca mucha.Brak pazura. Więcej na gitarze drewna prawdziwego ,dechy, ale to Fender, nie ma to jak Gibson, bo ma to ciepło. Tyle w temacie. A gra elektro jak zwykle na poziomie. Nie ma co zawsze klasa sama w sobie. 4/5


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Fantasmagorian - 16.10.2019

Bardzo fajny utwór Ci wyszedł. Bardzo fajna i przyjemna linia melodyczna, która nie męczy ucha. Ogólnie czyściutko i przestrzennie. Nie przepadam za tego typu utworami, ale ten przyznam szczerze spodobał mi się i odsłuchuję go drugi raz. Jak na mój gust ta gitara nie jest taka zła, ma współgrać z całością - i ona właśnie to robi. Jeszcze raz - bardzo fajny kawałek. Brawo!


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Mocade - 16.10.2019

Ładna syntezatorowa ścieżka, podoba mi się taka uproszczona perkusja, zostawia melodiom sporo miejsca. Dawno już nie słyszałem Fendera, nieźle się zgrał.
Pozdrawiam.


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Recoil83 - 17.10.2019

Witam, brzmienia rzeczywiście jak żywcem wyjęte z jakiegoś wczesnego albumu Depeszów, a gitara przypomina mi tą użytą "Crockett's Theme", świetna produkcja w klimatach które strasznie lubię.


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - qnebra - 17.10.2019

To brzmi prawie jak definicja tego brzmienia retro. Utwór naprawdę przyjemny w odsłuchu, wprowadzający relaksujący nastrój. Jedna z tych pozycji którą będzie przyjemnie słuchać w samochodzie, jako przerywnik od piosenek.


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - tks21 - 17.10.2019

Piękna melodia, urzekła mnie całkowicie :) Uwielbiam taką muzykę! Ułożenie perkusji nieco przypomina mi utwór Take on me zespołu A-ha. Genialny klimat stworzyłeś Panie Kolego! :) Czapki z głów. Świetny utwór, pod względem miksu jak i aranżacji. Wszystkie dźwięki dobrze ze sobą "sklejone" Klimat, który oddałeś w tym utworze jest niesamowity i poczułem się jak w starym Fordziaku pędzącym przez nocne ulice Miami :) Pozdrawiam :)


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Zirds - 24.10.2019

(16.10.2019, 12:40)Sajtrus napisał(a): Ta gitara od 2:03 solo krótkie, bez wyrazu, za mało mięska.Wyszła brzęcząca mucha.Brak pazura. Więcej na gitarze drewna prawdziwego ,dechy, ale to Fender, nie ma to jak Gibson, bo ma to ciepło. Tyle w temacie. A gra elektro jak zwykle na poziomie. Nie ma co zawsze klasa sama w sobie. 4/5

A mój syntezator jest lepszy niż twoja gitara... ;) A tak na serio, to nie wiem co się czepiasz tak tej gitary ciągle ;) Brzmienie gitary nie zależy od tego jakie ma przetworniki, struny, efekty i piec i co najważniejsze technika grania i umiejętności?

Co do utworu, żeby dalej nie offtopować, to jak najbardziej wielki pozytyw z mojej strony, kawałek jak najbardziej na poziomie!

5/5


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - agro - 25.10.2019

Chej, dla mnie tylko lekko gitara odchyliła się od reszty, ona zagrała bardziej z dala a cała reszta jest bliżej, po za tym wspaniały klimat i full profeska. Pewnie dużo funu sprawia odgrywanie takich kawałków :). Pozdrawiam


RE: aqmoolator - hulay-driver jeden - Hexogen - 26.11.2019

Bardzo przyjemny w odsłuchu. Od samego początku jest już jakiś "hook", a potem kolejne i kolejne. Po prostu świetna aranżacja. Miks jak dla mnie OK. Czekam na więcej w tym klimacie.