MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Sajtrus - Dwuminutówka - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Sajtrus - Dwuminutówka (/temat-other-sajtrus-dwuminutowka)



Sajtrus - Dwuminutówka - Sajtrus - 20.10.2019

https://soundcloud.com/user-478875997-291093232/dwuminutowka

Szybki numerek, dla relaksu, bo wreszcie bez bólu. :) Perka, bas, gitara. 2 vsti i gitara live.


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - hudson462 - 20.10.2019

Cześć ;) Melodia z najwyższej półki. Jakby tu jeszcze ktoś zaśpiewał to mógłby to być hit. Pozdrawiam


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Zirds - 21.10.2019

W ciągu ostatnich dwóch lat poznałem ok dziesięciu perkusistów, serio. Jeden jest byłym garowym zespołu Akurat ;) Najfajniejsze jest w tych znajomościach to, że każdy z tych perkusistów ma inne flow garowe i przez to słuchanie tych ich żywych perkusji jakoś oduczyłem się (jeżeli chodzi o żywe brzmienie perkusji -zestawu) kwantyzacji i to mi trochę przeszkadza w tej Twojej perkusji, że wszystko brzmi jak z automatu, brakuje takiej dynamiki w tej perkusji też, ale ogólnie mogę pochwalić za całkiem rozbudowaną tą sekcję rytmiczną.

Brzmienie całości jak u Tarantino :)


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Wasp - 21.10.2019

po początku myślałem że będzie syntetyczna muzyka
ale to coś bardziej podobnego do miasteczko twin peek soundtrack
uwielbiam te ride cymbals - czy jak to się nazywa


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Sajtrus - 21.10.2019

@Zirds
Podpowiesz jak się robi humanizacje w perce? Co prawda to są już niuanse, bo jednemu pasuje co do milisekundy spasowany bit,a innemu jak Tobie brak dynamiki i flow. A tu perka jest z najlepszego wg mnie vst aktualnie dostępnego - Groove Agent 5 Steinberga. To może tam wyślij swoje propozycje? :) Przecież demonstruje wałek elektroniczny zrobiony w Cubase, lub Reaperze- a nie nagranie live z sali prób, z żywym perkusistą. Bo to jest różnica. Też odróżniam roboty od ludzi. Pozdrawiam:)
@hudson462 , @ Wasp mnie to raczej chodziło oddanie klimatu Depeche Mode. Tnx za sugestie
Pozdrawiam. Sajtrus


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Mandalar - 21.10.2019

Fajnie to wszystko brzmi, mi te wszystkie wymienione skojarzenia pasują xd
Trochę też mi tu by się przydało jakiejś kawałek melodii albo czegoś co by z fajnego motywu zrobiło pełnowymiarowy kawałek.
Co do perki, to jak dla mnie jako perkusisty, nie jest kwadratowa, midi raczej zapisane z gry jakiegoś równo grającego perkusisty ;)
Co do miksu, to bas trochę odstaje od reszty, może dodać mu trochę środka? bo gra mocno w dole, i byłoby to uzasadnione, gdyby jeszcze więcej instrumentów było, a tak, to perski się trochę słucha jakby solo grała.
Fajne brzmienie gitary.


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Sajtrus - 21.10.2019

@Mandalar- ta gitara to mój Gibson.Czego się nie tknie to gra super. Fendery to zwykłe deski z paroma singlami. "Trochę też mi tu by się przydało jakiejś kawałek melodii albo czegoś co by z fajnego motywu zrobiło pełnowymiarowy kawałek." Cenie Twoje porady , bo są spokojne i zawsze dodają pewnego uzasadnienia.I Tnx za to. Bo to mnie zmusi, żeby z tej zajawki zrobić coś dłuższego. Pozdrawiam. Sajtrus


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Mandalar - 21.10.2019

Tzn. tak jak jest też mi się podoba, ale bardziej jak tu już padło porównanie - jako tło w filmie. A że motyw ma potencjał, to myślę, że dobrze zrobisz nadając mu praw do większej samodzielności.
Grałem na różnych gitarach i szczerze, nie zauważyłem żeby fendery brzmiały jak zwykłe deski z paroma singlami ;) Przyzwyczajenie może powodować konsternację w próbie innego instrumentu, innej filozofii artykułowania dźwięku - ale po dłuższej i uzasadnionej potrzebami współpracy - każdy instrument zaczyna śpiewać swoją melodię - każdy inną.
Fender pewnie nie zagra jak gibson, ale też odwrotnie gibson nie zagra np. jak strato.
Pozdrawiam gitarzystę :)


RE: Sajtrus-Dwuminutówka - Fantasmagorian - 21.10.2019

Stworzyłeś utwór, który aż prosi się o wokal. Bardzo pasowałby tu styl daję przykład: "Soundtrack z filmu "Beautiful Boy" Svefn-G-Englar Jak na "szybki numerek" to całkiem udany i pełny w swojej osobowości.


RE: Sajtrus - Dwuminutówka - Mocade - 22.10.2019

To bardziej kawałek imitujący live, perkusja wchodzi stanowczo za szybko plus gitara momentami nie do końca nadążą. Ogółem rozplanowanie kawałka nie jest takie złe ale tym razem wykonanie poszło ci poniżej dotychczasowego poziomu. No zdarza się.

Pozdrawiam.


RE: Sajtrus - Dwuminutówka - Sajtrus - 22.10.2019

@Mocade Gitara jest na delayu ,dlatego ma opóźnienia. To nie jest palm mute stosowany w metalu.

Pozdrawiam