MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE semimora - odległości EP - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: ALTERNATIVE semimora - odległości EP (/temat-alternative-semimora-odleglosci-ep)



semimora - odległości EP - Battery Pack - 27.10.2019

znowu mamy dla was super dźwięki

https://soundcloud.com/battery_pack/sets/semimora-odleg-o-ci-1?fbclid=IwAR0Fj1yU2C4LWHKwSjf3_dODSxgBbGRV3DVElklFZF_lgI1flDLK5aEb2pU


RE: semimora - odległości EP - barthus - 27.10.2019

Nie Jestem Ważny - ogólnie lekki niedosyt. Zabrakło mi pier***nięcia perkusji gdy weszła gitara. Mimo tego świetny utwór :D
UV - tutaj nie do końca podoba mi się wokal. Nie wiem czy to tekstowo czy brzmieniowo/kompozycyjnie. Ale mimo tego kawałek ma coś w sobie. Hipnotyzuje.
Powody Wszystkie Znasz - Intro <3 bardzo dobre! No ale po raz kolejny czepiam się wokalu.. jest to wg mnie zbyt... "sielankowo" zaśpiewane. Myślę, że instrumental bardziej by mi się podobał, no ale to tylko moje odczucie i widzimisię :P

Bardzo chętnie sprawdzam Semimore odkąd usłyszałem "Miłość To Przeładowanie Bodźców" oraz genialny wg mnie track "Fotografie". Te trzy utwory również na plus, ale jednak oczekiwałem więcej. Nie będę się tutaj wywodził od strony technicznej, brzmieniowej etc. ponieważ nie uważam się za osobę która ogarnia takie granie (siedzę bardziej w elektronice). Najbardziej podobał mi się "Nie Jestem Ważny". Róbcie to dalej bo ma to duży potencjał i serio dobrze się tego słucha :)


RE: semimora - odległości EP - themiiram - 27.10.2019

Ogólnie silnie przykluwa moja uwagę ten efekt na poczatku. Ale nie wiem czy to tape effect czy po prostu dźwięk trzaskow ogniska. Wokal bardzo spokojny. Z perkusji słychać głównie wysokie tony i delikatnie werbel, brakuje tej jak to w edm się zwie stopy, i niską głośność basow prawie ich nie czuć, trzymam kciuki za dalsze projekty :)


RE: semimora - odległości EP - Sajtrus - 27.10.2019

Jedyne co zwróciło moją uwagę to brzmienie gitary,bardzo oryginalne, reszta to jakiś nieokreślony dla mnie smutek, wokal jak z rury kanalizacyjnej. Na dłuższą metę tego się nie da słuchać.Te trzaski chyba po to , żeby zagłuszyć niedostatki w audio. To już ekstremalny dół.Na co komu taka muza?


RE: semimora - odległości EP - Battery Pack - 28.10.2019

(27.10.2019, 22:48)Sajtrus napisał(a): Jedyne co zwróciło moją uwagę to brzmienie gitary,bardzo oryginalne,  reszta to jakiś nieokreślony dla mnie smutek, wokal jak z rury kanalizacyjnej. Na dłuższą metę tego się nie da słuchać.Te trzaski chyba po to , żeby zagłuszyć niedostatki w audio.  To już ekstremalny dół.Na co komu taka muza?


?XD



RE: semimora - odległości EP - Mocade - 28.10.2019

A ja propsuję, idealna pora roku na taką muzykę, personalnie wstawiam się za "UV". Muza skierowana do młodszego pokolenia ono jest w stanie bardziej ją zrozumieć, choć starsze osoby o szerszych horyzontach także znajdą w takiej twórczości coś dla siebie.

Pozdrawiam.


RE: semimora - odległości EP - Battery Pack - 28.10.2019

Mega dziekuje wam za wszytkie odpowiedzi i odzew, takich odpowiedzi właśnie oczekiwalismy. :))


RE: semimora - odległości EP - MAB - 31.10.2019

Wstęp robi robotę. Subtelny, nieprzeładowany kompozycyjnie, a od razu uruchamia wyobraźnię słuchacza. Słowa, po jednym odsłuchu nie trafiają do mnie. Ot po prostu nie poczułem ich. Ale. Wokal zrealizowany w dobrej stylistyce i "klei" się z podkładem tak jak należy. Głośność perkusji względem gitar wydaje mi się być ok. W ogóle te bębny, niezbyt głośne, też dobrze budują ten... intymny klimat. Spoko. Podoba mi się to co tutaj posłuchałem.


RE: semimora - odległości EP - Fantasmagorian - 31.10.2019

Szczerze powiedziawszy, nie jestem do końca pewny o czym są te piosenki. Uzyskałeś niesamowicie nostalgiczny i taki... leniwy klimat. Kiedy zamykam oczy widzę świat w szarych i ponurych barwach, pada deszcz, którego krople spływają równomiernie po szybie. Ale uwierz mi, naprawdę nie pamiętam o czym śpiewasz... Morze dlatego, że koncentrowałem się na Twoim stylu wokalnym, który bardzo mi się podoba. Niestety jakość tekstów i osadzenie tak oryginalnej barwy wokalnej, tego niepowtarzalnego stylu, nie przekonało mnie. Mam ogromne wrażenie, że w utworze UV za bardzo odstawał od całej aranżacji - tak jakby nie do końca wkleił się w otoczenie. Powiem Ci @Battery Pack, że masz świetną barwę głosu i bardzo specyficzny styl śpiewu. Podoba mi się i masz ogromny potencjał, którego myślę nie do końca wyeksponowałeś w tych piosenkach. Z Twoich propozycji najbardziej przypadł mi do gustu utwór nr. 1


RE: semimora - odległości EP - DelianoCarl - 14.11.2019

Bardzo dobry alternatywny kawałek. Sajtrus, takie numery są np dla mnie :P lubię czasem posłuchać takiej muzyki.
Wokal na plus, ładne połączenie dwóch partii wokalnych. Może nawet jest ich tam więcej ;)
bębny ładnie wkomponowane, tło super..
Trzaski dałbym troszkę ciszej. Gitara która wchodzi w 2:45 troszkę dla mnie za ciężka. Chodzi o brzmienie ;)
numer oceniam na 9/10.

pozdro!


RE: semimora - odległości EP - Burning Car - 15.11.2019

Bardzo fajna muzyka. Fajne traszki z płyty - no i najważniejsze po Polsku. W pierwszym kawałku fajna melodia -taka do zapamiętania. Ogólnie SUPER !!!