MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: TECHNO Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 (/temat-techno-sylwester-faustmann-whisper-lure-fashion-show-2019)



Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - PureInstinct - 28.10.2019

Hej! 
Dłuuuuuuuugo mnie tu nie było... Ostatnio kwitło sporo pracy i poszło kilka świetnych realizacji. Długodystansowe projekty potrafią wykończyć, niemniej jednak podzielę się z Wami ostatnim zarobionym chlebem - pełnym udźwiękowieniem pokazu mody, który odbył się kilka dni temu w bydgoskim podziemiu. Mimo dosyć delikatnej reklamy - osiągnął on spory sukces - między innymi i owacje na stojąco od około kilkuset widzów i przyszłe kontrakty dla projektantek. Całość było pomieszana mocno z teatralnym wydźwiękiem i dużą dozą mrocznego seksapilu modelek.

Muzyka składa się z kilku części, które zostały miksowane live na samym pokazie. Jestem ciekawy waszego feedbacku :) 

https://www.youtube.com/watch?v=q9kXcpIzokw



RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - tks21 - 29.10.2019

Jak dla mnie od pierwszych dźwięków mistrzostwo. Jak miksowałeś na Live'ie to jestem pod ogromnym wrażeniem miksu. Widać, że wiesz o co kaman w miksowaniu na żywo! Te pady są po prostu piękne :) Kosmiczna muzyka. Opowieść jak najbardziej adekwatna do dźwięków.  To przejście w 3:09 mnie bardzo zaskoczyło, wręcz nieco przestraszyło. Stringsy też fajnie grają, mają odpowiednią ilość dołu, tak moim zdaniem. Jeden moment przed wejściem perkusji bardzo przypomina mi Utwór, który został zastosowany podczas ostatniej walki z bossem w Return to Castle Wolfenstein. Fajne przejścia perkusyjne. Muzyka faktycznie nieco mroczna dalej to mi przypomina jakieś wprowadzenie do horroru. Czuć klimat ciemności, podziemi i tego co jest jeszcze nie odkryte :)i Realizacja dźwięku na najwyższym z możliwych poziomów. Magia Magia i jeszcze raz magia. Trafiłeś w mój gust :) Pozdrawiam :)


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - PureInstinct - 30.10.2019

Dziękuję tks! Sam jestem strasznie zajarany efektem końcowym - choć nie ukrywam, że zajęło to na prawdę sporo czasu. Apropo walki z bossem - hahah, generalnie na co-dzień zajmuję się muzyką filmową/do gier - więc z natury przemyciłem kilka takich filmowych pomysłów do samego pokazu, by wzmocnić odczucia widzów. W ogóle soundtrack do tego Wolfensteina jest nieziemski! Masz dobre ucho!

Dzięki za odsłuch i tak pozytywny komentarz! :)


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - tks21 - 30.10.2019

Nie dziwię się, że jesteś zajarany bo bardzo profesjonalnie to wyszło w każdym aspekcie utworu bądź prezentacji, nie wiem jak to kwalifikujesz :) Pozdrawiam jeszcze raz


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Mocade - 30.10.2019

...
Kupuję wszystko od 3:45, pomijając osobistą niechęć do Polskich recytacji to pani i tak się postarała. 5:25 genialny dźwięk, jeśli rzeczywiście miks szedł na żywo spod twoich rąk to szanuję, przy takiej publice musi być spora trema.

Pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - PureInstinct - 31.10.2019

Dzięki za komentarz Mocade!
Hah, generalnie też mam z tym zawsze problem I nie cierpię polskiego recytowania. Nigdy nie brzmi to na tyle sexy, czy majestatycznie - co inne. Za dużo spółgłosek :D


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Niflheim - 2.11.2019

Witam.
Utwór słuchem już w dzień, w którym rzuciłes go na sc.
Po "Interze" spodziewałem się czegoś zupełnie innego.
Jakież było moje zdziwienie gdy "weszła" perkusja...
Jest całkiem nieźle, nawet lepiej. Klimat pierwszorzędny, nieco osobliwy, tajemniczy; ten Track ma coś w sobie.
Pozdrawiam.


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - DelianoCarl - 2.11.2019

Kawałek jest naprawdę świetny... :)
Dla mnie murowany kandydat do wygrania kolejnego TOP7.
Mam nadzieję, że zostanie doceniony :) Techno nie jest aż takie straszne.
Miksowanie na live dzisiaj nie jest takie trudne jeśli wcześniej dobrze się przygotuje wszystkie patterny itd.
Ogólnie, to przeszkadza mi trochę to, że za dużo reverbu na niektórych efektach i robi się trochę mydło.
Przydałoby się teraz zająć tym trackiem w domowym zaciszu.
Tak czy siak, gratuluję dobrej produkcji i oby więcej takich. Powodzenia!


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - PureInstinct - 8.11.2019

Niflheim Dzięki! Zawsze cenię twoją opinię! Faktycznie, co do intra - jest ono dosyć długie ze względu na nasz plan względem widzów, by spokojnie zdążyli usiąść na miejsca, wczuć się w klimat. Jednak wiem, że przy normalnym bezpośrednim odsłuchu mogło to zostać odebrane nieco inaczej - za bardzo wychillować słuchacza przed tym, co go czeka później :D Nie mniej jednak nie mogłem porzucić tej pięknej narracji cudownej wokalistki z którą miałem okazję współpracować, bo jak na mój słuch - jest ona zbyt dobra.

Dziękuję Deliano ! Faktycznie, masz rację co do miksowania live. Dobrze przygotowane warstwy i kilka prób spokojnie dadzą dzisiaj radę. Fakt, że nie jestem w miksowaniu live zbyt dobry - dlatego ratowałem się dużą ilością pogłosu i limiterem - co pozwalało mi uniknąć dźwiękowej 'desynchronizacji' i nieco skleić całość.
Fakt, że dzisiaj już po całym stresie i nieco świeższym odsłuchu - zmieniłbym na pewno kilka rzeczy :D

Dzięki!


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Fantasmagorian - 8.11.2019

@PureInstinct Chciałem Ci bardzo podziękować za to ARCYDZIEŁO! To co tu przedstawiłeś owładnęło mnie całkowicie. Potocznie rzecz ujmując: Ciary na całym ciele... To co stworzyłeś przechodzi najśmielsze moje wyobrażenie. Rzadko trafiam na takie perełki, w których od pierwszych dźwięków do ostatnich sekund ich trwania sterują całym moim wnętrzem i wszystkimi emocjami jakimi obdarzyła mnie natura. Uwierz mi, że mnie osobiście zatkało... Nie wiem co mam napisać i jakimi słowami mam wyrazić to co czułem podczas całego odsłuchu.

Pragnę poruszyć jeszcze jeden aspekt mojego "odkrycia" Twojej kompozycji. Zawsze - od zawsze chciałem połączyć polski tekst z podobnym podkładem, z płynącą przestrzenną muzyką, tylko po pierwsze, nie wiedziałem jak się to będzie miało do całości, po drugie nie wiedziałem jakiego tekstu użyć no i po trzecie jaki będzie odbiór, ponieważ to co stworzyłeś jest ogromną rzadkością, czyli połączenie polskiego tekstu, głosu z muzyką o zabarwieniu ambientowym. A my jesteśmy raczej przyzwyczajeni do anglojęzycznych utworów. Biorąc pod uwagę to co udało Ci się stworzyć to stwierdzam, że naprawdę warto. Dziękuję Ci raz jeszcze, że zechciałeś się podzielić czymś tak wspaniałym. :) Proszę o jeszcze!!!


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - PureInstinct - 8.11.2019

@Fantasmagorian, nie mam pojęcia co odpisać Tobie po tak głębokim i pięknym komentarzu. Każdy artysta marzy, by działać tak na ludzi, jak Ty to opisałeś.
To ja dziękuje Tobie, że mogłem Ci dać przeżyć coś głębszego dzięki mnie! Dla mnie to największy komplement.

A co do polskiego tekstu - dzięki Annie, zrozumiałem - że polski język umiejętnie użyty potrafi być niezwykły.

Dziękuję raz jeszcze! <3


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Recoil83 - 9.11.2019

Poezja oraz klimat początku robią piorunujące wrażenie jak i efekty użyte w dalszej części utworu, to nie jest takie zwykłe techno słychać tutaj wpływ muzyki filmowej\klasycznej, jak i u mnie tego nie można ot tak odepchnąć, rób swoje, i powodzenia życzę.


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Sajtrus - 9.11.2019

Co wy Panowie chcecie od Polskich recytacji, to mnie zdenerwowało, jakbyście Polakami nie byli nie doceniali naszych pięknych Pań. Sama kompozycja faktycznie zrobiona pod pokaz mody , w dużej sali, stąd usprawiedliwiony rewerb , bo sala wchłania.Kto nie grał na żywo przed publiką w dużej sali koncertowej niech lepiej się nie wypowiada. Wiem, co mówię , 15 razy w TV, kilkadziesiąt koncertów po Polsce i zagranicą mam za sobą. Kompo poukładane z głową. 6/5 .Szkoda , że Autor nie dołączył filmu z tego pokazu modelek, bo mi ślinka leci :) hehe. Pozdrawiam


RE: Sylwester Faustmann - 'Whisper Lure' Fashion Show 2019 - Hexogen - 26.11.2019

Świetny dobór dźwięków oraz aranżacja. Nie można się znudzić. Miks jako całość dobrze się broni. Podoba się.