MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Strange Sounds - War Pigs - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Strange Sounds - War Pigs (/temat-other-strange-sounds-war-pigs)



Strange Sounds - War Pigs - Recoil83 - 29.10.2019

Prawie całość gra sampler Independence na moich brzmieniach.

https://soundcloud.com/user-571987599/war-pigs

https://youtu.be/zWzbrlrUSnM


RE: Strange Sounds - War Pigs - tks21 - 29.10.2019

Fajne, ciekawe syntezatory :) Klimat post apokaliptyczny. Perkusja bardzo dobrze gra i nie mam co do niej zastrzeżeń. mój ulubiony moment to od około 1:50 jak wchodzą te Voxy. Panie, dobra robota. Jak użyłeś samplera do tego wszystkiego to jestem pełen podziwu :) Pozdrawiam :)


RE: Strange Sounds - War Pigs - Recoil83 - 29.10.2019

Tak, cały czas tworzę jakieś nowe brzmienia dla tego samplera, bo lubię się w to bawić, z drugiej strony moje projekty bardzo łatwo wczytać bo używam 1 samplera i dwóch syntezatorów to bardzo ułatwia wszystko, dzięki za odsłuch i opinię.


RE: Strange Sounds - War Pigs - qnebra - 29.10.2019

Zacne to, zacne. Klimatycznie to taka lajtowa apokalipsa, bardziej z gatunku beztroskiego nawalania w mutantów na easy niż horroru.


RE: Strange Sounds - War Pigs - Mandalar - 29.10.2019

Bardzo fajnie to brzmi. Spójne i prze do przodu.


RE: Strange Sounds - War Pigs - Voel - 29.10.2019

Dziwne, dla mnie brzmi to bardziej, futurystycznie, chodzi mi o to, że cyberpunk jest całkiem podobny tj. zrobiłeś podobną perkę jak w gatunku który wymieniłem. Ten komentarz jest raczej do pozostałych komentujących, że ja mam zgoła całkiem inne odczucia względem waszych :) Co do samego utworu, całość fajnie idzie do przodu. Energia tracka jest stonowana. Jedyne, co mi za bardzo nie przypadło do gustu, to te zabawy wokalem. Utwór dobry raczej pod jakiś film, aniżeli gierkę, przynajmniej w moim odczuciu. Całość mi się podoba. Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - War Pigs - Recoil83 - 29.10.2019

@qnebra to nie jest post-apokalipsa, nasłuchałem się twórczości Alana Wildera i chciałem zrobić coś w podobnym klimacie, dzięki za odsłuch i opinię.

@Mandalar w tych klimatach będę dalej coś tworzyć, dzięki ci za odsłuch.

@Voel to nie miało być dla gry czy filmu, a brzmi dziwnie bo 50 efektów jest odpowiedzialne za brzmienie syntezatorów i samplera, jak bym miał mocniejszy komputer to brzmiało raz tak lepiej, ale tutaj musiałem oszczędzać mocy CPU której mam niewiele, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Strange Sounds - War Pigs - Zirds - 29.10.2019

Słychać wpływ Depeszów w tym utworze :) Brakuje wokalu Gahana ;) Ale serio początek jak i padowe melodie jak z "It's No Good"...
Potem te pocięte wokale bardzo ładnie wprowadzają pewne odczucie niepokoju. Bas przypomina mi miejscami ścieżkę dźwiękową z gry Plague Inc. Ogólnie bardzo dobrze przemyślany utwór, bardzo ładny aranż i spójność miksu.

Na minus tylko za mało wyrazisty werbel, jest czytelny, ale mógłby mieć mocniejszy w pierwszych transjentach, bo na długość jest spoko w samplu, ale nie ma zaakcentowanego uderzenia - tak bym to widział :)

5/5


RE: Strange Sounds - War Pigs - aqmoolator - 30.10.2019

Niepokojący, nieco ciężki i mroczny klimat. Odczucia mieszane mam i między Depeche Mode a Clan of Xymox umiejscowiłbym inspiracje, przy czym mieszane w sensie inspiracji a nie odbioru kompozycji :) Ta jest bardzo dobra. Świetnie brzmiąca z idealnie dla niej dobranymi barwami. No i te smyczkowe pady, jakby żywcem z Xymoxów wyjęte. Super. Jako, że lubię takie klimaty, to zupełnie nieobiektywnie oceniam ją na bardzo mocne 4+/5. Chyba zbyt delikatnie, za miękko brzmi a perkusji przydałby się pazur. I to jedyne co mi tu nie do końca pasuje. Gratulacje!


RE: Strange Sounds - War Pigs - Recoil83 - 30.10.2019

@Zirds @aqmoolator dzięki za sugestię, pomyślę co zrobić z tą perkusją żeby miała większego kopa, ale to za parę dni wysłucham to sobie na spokojnie i może wykombinuje co zrobić.


RE: Strange Sounds - War Pigs - Mocade - 30.10.2019

Przyzwoite, temat rodem z filmów sensacyjnych, masz szczególny dryg do tworzenia takiego klimatu. Myślałeś nad uploadem swoich materiałów na stronę producenta samplera? Jeśli biblioteka cały czas się powiększa to może zostałbyś przez nich dostrzeżony.

Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - War Pigs - Sajtrus - 30.10.2019

Mój drugi kandydat do październikowej topki. 50 efektów? To masa roboty i składania. Podziwiam. Jaki masz ten komp? Jak zwykle koronkowa robota i świetny wynik. 5/5 .Pozdrawiam


RE: Strange Sounds - War Pigs - Recoil83 - 31.10.2019

@Mocade jestem na forum Samplitudy i też publikuje tam swoje utwory, już prędzej udostępnię te sample za darmo a jest tego 30GB niż ktoś tam zwróci na mnie uwagę, dzięki za odsłuch i komentarz.

@Sajtrus kompa poskładałem w 2013 i7 2700K 16GB Ramu, do teraz mi wystarczał, ale już się dusi w co 2 projekcie, dlatego będę musiał kupić coś nowszego, tobie również dziękuję za odsłuch i opinię.


RE: Strange Sounds - War Pigs - MAB - 31.10.2019

Bardzo przyjemne. Choć może, po dość hardym wstępie na perkusji, spodziewałem się większego jebnięcia na przesterowanych gitarach. Więcej brudu bo troszkę mi się to wydało za grzeczne. Ale w sumie. Spoko. Całość jest przyjemna i budzi nienachalne skojarzenia z soundtrackiem do "Black Hawk Down".

Well done!


RE: Strange Sounds - War Pigs - Pantograf - 1.11.2019

Bardzo fajny numer w klimatach ebm. Kojarzy mi się z Front Line Assembly czy Haujobb'em. Gdyby tak dograć do tego mroczny industrialny wokal, byłby bardzo na plus. Pozdrawiam.


RE: Strange Sounds - War Pigs - hudson462 - 5.11.2019

Cześć ;) Wszystkie brzmienia są bardzo ładne. Jest klinat tajemnoczości i intrygi. Schludnie zagospodarowana przestrzeń stereo. Ciekawy pomysł z pociętym głosem reportera/reporterki. Nie jest to muzyka, której słuchałbym dla przyjemności, ale utwór na pewno świetnie sprawdziłby się w grze lub filmie. Dobra robota


RE: Strange Sounds - War Pigs - PureInstinct - 8.11.2019

Uwielbiam te mroczne smyczki w tle. Tworzą świetnie przestrzeń i wzmacniają pokroć klimat!
Ogólnie od samego początku przez użyte synthy da się mocno odczuć ten mistycyzm Depeche Mode, co działa bardzo dobrze według mnie. :)
hihi 5/5 Recoil


RE: Strange Sounds - War Pigs - Fantasmagorian - 8.11.2019

Bardzo ciekawa kompozycja. Najbardziej spodobała mi się Twoja praca z wokalizami i wstawkami wokalnymi. Świetnie to wszystko ze sobą współgra. Cały utwór jest spójny i bardzo przemyślany. @Recoil83 powiem (napiszę) Ci tak: Są utwory, które nie podobają mi się wcale, wręcz odpychające. Są takie, które podobają się od razu, mój umysł chłonie wtedy dźwięki jak sucha gąbka wodę lub też są takie, do których trzeba się przyzwyczaić, nakierować, zrozumieć. Takie kompozycje działają jak wino. Im dłużej leżakuje, tym bardziej nabiera swoich walorów, szlachetności i wartości. Pisząc ten post odsłuchuję go już trzeci raz. I z całą pewnością mogę stwierdzić, że Twoja propozycja zalicza się właśnie do takich, które im dłużej się słucha tym bardziej staje się wartościowa, bardziej się podoba a dusza i umysł utożsamiają się z przedstawiona historią. Świetny klimat, bardzo dobre wykonanie i sam pomysł kupiły mnie i przekonały. Subek na SoundcCloud poleciał. Bardzo udana kompozycja. Brawo!