MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: FILM ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt (/temat-film-iluzja-robert-rozpedowski-fantasmagorie-projekt)



ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Fantasmagorian - 7.11.2019

Przedstawiam moją kolejną kompozycję, którą z całą pewnością mogę zaliczyć do tych największych pod względem ilości użytych instrumentów. Wiem, że do perfekcji jeszcze daleka droga, ale starałem sie odtworzyć prawdziwą orkiestrę symfoniczną. Dlatego użyłem:
15 ścieżek instrumentów smyczkowych,
6 ścieżek dętych,
7 wokalnych,
10 perkusyjnych,
6 klawiszowych i 
5 fx

dziękuję za odsłuch   

ILUZJA - ROBERT ROZPĘDOWSKI FANTASMAGORIE PROJEKT


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Recoil83 - 7.11.2019

Ładnie ci to wyszło, tylko ja już te brzmienia słyszałem kiedyś jak jeszcze bawiłem się Kontaktem, właśnie dlatego przestałem go używać. Więcej takich udanych produkcji, pozdrawiam.


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Mocade - 7.11.2019

Kontaktu nie znam także brzmienie nawet mi się podoba, o wokalu zdanie mam mieszane ale dał radę utrzymać się w skali więc spoko. Całokształt schludny, słychać że kładłeś nacisk na emocjonalność. Całokształt ok, dam ci jednak wskazówkę - fajnie by było jakbyś jeszcze kierował aranż w stronę imitacji live, mocno trzymasz się mechanicznego taktu przez co trochę odejmujesz uroku ścieżce, zajrzyj do RadkaSamsona pod Twoim tematem, wszystko co tam usłyszysz można wykręcić w każdym dawie, to tylko kwestia niestandardowego układania klocków i ustawiania głośności każdego z nich. (oprócz samej barwy dźwięków oczywiście, choć i tu można byłoby się pokusić o imitację ale to już wyższa szkoła layeringu.)

Pozdrawiam.


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - MAB - 8.11.2019

O, Panie, jak ja kocham tak świadomie poprowadzone dźwięki. Rozwaga w stawianiu poszczególnych nut, jest tutaj wyczuwalna. Czuć oddech w muzyce, którą tutaj podałeś. Są momenty wytchnienia. Nie ma galopu. Jest czas i świadome budowanie napięcia. Brzmienie instrumentarium robi robotę. Trochę za długi wydał mi się ten buildup na tym arpie. Ale to subiektywność wielka. Zabrakło mi też po całym, tak rozbudowanym podprowadzeniu, ostatecznego uderzenia na raz!. Wokal wpuściłbym tak gdzieś z dwa takty później, żeby wszystko wybrzmiało jak trzeba. Przy drugim podejściu (tym krótszym, po pierwszym bloku z wokalem) też brakło mi tego crashu. Było by więcej mocy!
Ale i tak jest.
Well done!


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Mandalar - 8.11.2019

Piękna kompozycja i wykonanie. Marzeniem kompozytora może być już tylko wykonanie jego utworu na żywo przez muzyków. Przynajmniej ja tak miewam.
W pierwszej minucie wchodzą takie melodyjne bębenki, fajnie to słychać. Trochę jak syntezator z Stranger Things. Trochę tylko w głośniejszych partiach przeszkadza mi jego element barwy, ten taki pykający.

@Recoil83 - To trochę tak jakbyś napisał: "fortepian już słyszałem, nie pójdę więcej na koncert fortepianowy". Poza tym Kontakt sam w sobie to tylko rompler, a instrumenty do niego nagrywają na całym świecie. Te orkiestrowe, bardzo często są niebarwione, dostajesz dźwięk najwyższej jakości surowych instrumentów, z którym możesz zrobić wszystko. Można uzyskać już takie efekty, że nie usłyszysz różnicy, czy to grał muzyk, czy był to instrument wirtualny.

Wracając do utworu, @Fantasmagorian, moim zdaniem użyłeś tych wszystkich instrumentów i wokali, bardzo dobrze, wszystko pięknie ze sobą współbrzmi i tworzy wyjątkową atmosferę. Są emocje, jest opowieść.
Pozdrawiam


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Recoil83 - 8.11.2019

@Mandalar źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że te brzmienia słyszałem już setki razy są tak charakterystyczne, tak jak Spitfire audio nagrali kiedyś bibliotekę brzmień i teraz ją tylko edytują przepuszczają przez efekty, zmieniając nazwę i sprzedają jako nowe i tak się kręci ten biznes, to samo dotyczy Symphobi i Orchestral Essentials, bo wszyscy już to mieli z tego korzystali i jest to po prostu nudne, takie jest moje odczucie co do tego. @Fantasmagorian też wyrażał swoją opinię w co drugim moim utworze i nie miałem z tym problemów. Tak więc lubię innowację oraz tworzyć własne brzmienia z których jeszcze nigdy nikt nie korzystał, bo wtedy wiem że moja praca nie poszła na marne. A Kontakt to sampler nie rompler, z samplerem możesz tworzyć nowe brzmienia i edytować dowolnie sample czego nie zrobisz romplerem.


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Sajtrus - 8.11.2019

Ten utwór nie nadaje się to TvP1. Bo jest za mądry i za ładny. I za piękny, bo my (nie ja ) lubimy tylko Jaroodisco polo- "to ja mówiłem taki tam z kabaretu...
A bez tych polityk, to praca genialna- nie czytam komentarzy poprzedników, swoje napisze. Zadziwia mnie pogodzenie tylu instrumentów, chórów, wielki wysiłek i aranż, ale i opanowanie całości jak jakiś Dyrygent. Ja też sobie na kartce rysuje- chociaż mam papier nutowy. I trzeba docenić ten koncert. Nieważne jakie ma się smyczki od Kontakt, czy np ostatnio o IK Muli media, albo od Steinberga, ale co się tym zagra na klawiszu, to zależy od autora ,teraz już wszystko, smyczki, gitary,
to trochę głupie, ale hurra Cyfrowe. Widzę, słyszę, że poziom artystyczny wzrasta powoli. Jednym słowem oklaski.
Pozdrawiam


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - PureInstinct - 10.11.2019

Przepiękna kompozycja!
Aranżacja bardzo trafia w mój gust, zbudowana na rosnącym crescendo z dobrym kontrastem i budowanym napięciem. Harmonicznie robi dobrze swoją robotę, a melodia skutecznie napisana - świetnie opowiada historię :) Miks krystaliczny i czyściutki.

Znakomita robota Robercie!


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - Fantasmagorian - 10.11.2019

Wszystkim, bez wyjątku bardzo dziękuję, że zechcieli chociaż chwilkę poświęcić swój czas na odsłuch i pozostawić po sobie komentarz, pamiątkę... Negatywy i te pozytywne aspekty mocno biorę do siebie. Produkcja ta nie powala... ale Wasze dobre słowa + Wasze rady sprawią, że kolejny projekcik stanie się produkcją bardziej dojrzałą. Pozdrawiam serdecznie. A ja się teraz biorę za Wasze wypocinki ;)


RE: ILUZJA - Robert Rozpedowski Fantasmagorie Projekt - pumadesign - 19.07.2020

Rzeczywiście ładna opowieść , brakuję mi tylko tutaj głośniejszej perkusji żeby podkreślić emocje pozdrawiam :)