MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: TECHNO How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) (/temat-techno-how-to-loot-brazil-dropkick-the-sun-dj-ww-remix)



How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - honolulu - 8.11.2019

Witam ponownie. Zapraszam do odsłuchu mojego nowego remix'u :) Jestem ciekaw Waszych opinii. 
Pozdrawiam !

https://soundcloud.com/superwlochu/how-to-loot-brazil-dropkick-the-sun-dj-ww-remix

https://www.youtube.com/watch?v=2bkzWr1WKlM


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - Mocade - 10.11.2019

1:06 - 1:20 dziwne saw w tle, z jednej strony jest w porządku a z drugiej jakby notorycznie gubił rytm. Przedłużyłbym środkową część o dodatkowe takty bo trzeba o wiele dłużej czekać niż ona trwa. Cóż, reszta spoko, ścieżka nawet fajna, podoba mi się jej pozytywizm.

Pozdrawiam.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - Fantasmagorian - 10.11.2019

Powiem Ci tak... Jak zobaczyłem okładkę, zdjęcie zapowiadające Twoją kompozycję, stwierdziłem, że nie będę tego słuchał... Ten napis DISCO odepchnął mnie na tyle, że uświadomiłem sobie, że nie będę się tym katował. Ale, pomyślałem... przecież mnie to nie zabije... :) włączyłem i proszę.... Mega pozytywne zaskoczenie. Bardzo spodobał mi się wokal i linia melodyczna. Cały aranż bardzo schludny i przyjemny. Bardzo fajny kawałek Ci wyszedł i mimo napisu Disco szufladkuję go do gatunku elektro pochodnego. Bardzo przyjemny kawałek. Pozdrawiam.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - honolulu - 10.11.2019

Dzięki :) No wokal wziąłem z mało znanej piosenki ( ballada / rock, coś w tym stylu) a okładka jest właśnie z tego zespołu :P Cieszę się, że jednak dałeś mi szanse i odsłuchałeś tego :) Pozdro


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - Zirds - 11.11.2019

(10.11.2019, 21:54)Fantasmagorian napisał(a): Powiem Ci tak... Jak zobaczyłem okładkę, zdjęcie zapowiadające Twoją kompozycję, stwierdziłem, że nie będę tego słuchał... Ten napis DISCO odepchnął mnie na tyle, że uświadomiłem sobie, że nie będę się tym katował. Ale, pomyślałem... przecież mnie to nie zabije... :)  włączyłem i proszę.... Mega pozytywne zaskoczenie. Bardzo spodobał mi się wokal i linia melodyczna. Cały aranż bardzo schludny i przyjemny. Bardzo fajny kawałek Ci wyszedł i mimo napisu Disco szufladkuję go do gatunku elektro pochodnego. Bardzo przyjemny kawałek. Pozdrawiam.

Człowieku. Disco to nie Disco Polo, bo zawiera słowo Disco ;) Disco to muzyka, która wbija biodra w ruch, świetny Groove ;)

Tak jak muzyka retrowave zatacza obecnie koło i wraca do łask wraz z dźwiękami oryginalnych hardware'owych syntezatorów modularnych :) tak Disco pod postaciami takich osób jak Todd Terje, Lindstrom czy Prins Thomas etc. Stworzyli taki element odmiany muzyki Disco, który nazywa się Space Disco i jest najważniejszym w moim życiu gatunkiem muzycznym :)


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - aqmoolator - 11.11.2019

Mam mały problem z tym remiksem. Może dlatego, że rytmika wokalu jest swingowa i bardziej pasowałaby do podkładu, który nie trzyma się sztywno 4/4. To mały problem w zwrotce, bo akcenty masz na raz, ale w pierwszym refrenie kiedy wchodzi ten saw to nie brzmi dobrze. Nie ma tego wrażenia w drugim refrenie, ale on jest tu inaczej zagrany i stopa nabija pod wokal. Dlaczego w pierwszym jest inaczej? Od 2.38 pasuje mi bardziej, ale w 3.08 znów wraca ta marszowa wersja, która średnio pasuje moim zdaniem. Zauważyłem, że inne remiksy tego utworu mają podobny problem z rytmem, ale maskują to bardziej trapową perkusją, albo ingerują w tempo i rytm wokalu. W ogóle remiksujący nie zwracają na to praktycznie uwagi, a z tego można jazzowy numer zrobić :)
realizacja i miks wydają się dobre. Tu się nie ma czego czepiać moim zdaniem. Dobór barw nie zaskakuje i nie wybija się ponad to co można usłyszeć w innych produkcjach klubowych. Jest w sumie ok. Nie porywa i nie ma tu zapadającej w pamięć przygrywki czy wyróżniających go rozwiązań w aranżacji, ale też trudno go objechać tak po prostu. Dla mnie takie 3/5. Pozdrawiam.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - honolulu - 11.11.2019

Spoko :) Dzięki za opinię. Jako że jestem dość początkujący w tworzeniu to proszę o wyrozumiałość :PP Z każdym nowym projektem staram rozwijać swoje umiejętności.

Btw: Faktycznie można by było zrobić z tego jazzowy numer, ale to już nie moje klocki :) Dajmy szanse innym ;P


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - Sajtrus - 11.11.2019

Wg mnie miks skopany , wokal ginie w natłoku tych syntchów, poza tym coś z EQ nie tak, bo basy dominują , nie wiem poco? A z jazzem to nie ma nic wspólnego za przeproszeniem. Generalnie temat niedopracowany, po dużych korektach może da się powtórzyć. Pozdrawiam


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - IzydorBer - 12.11.2019

Mowiac szczer poczatek na prawde brzmial dobrze, pozniej jednak zdziwilem sie tym co uslyszalem...O ile czesto doceniam to co inni robia o tyle przyzbam racje Sajtrusowi. Jest tutaj duzo chaosu i spontanicznych pomyslow wplecionych w projekt. Ale z tego co na poczatku uslyszalem mozna byc zrobic jakis projekt do wyciszenia i medytacji. Pozniej juz jest kaszka nawet nie wiem czy z mlekiem. troche Vocal sie rozjezdza tez w pozniejszym etapie. No ale w koncu kto nie tworzy i sie nie rozwija ten nigdy sie nie nauczy. Sam sie ucze caly czas i pewnie tak bedzie do konca. Takie miejsce jak to wlasnie sluza temu, by sie ksztalcic, naprawiac i realizowac dzieki innym osoba, ktorzy wnosza swoje wlasny poglady, pomysly w tym zagmatwanym swiecie muzyki.


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - tomaszp - 12.11.2019

Utwór ciekawy, kompozycja również niebanalna, aczkolwiek faktycznie vocal gdzieś ginie wśród leadów. Myślę, że musiałbyś przy tym popracować jeszcze i będzie lepiej. Nie do końca moje klimaty ale myślę, że w klubie się sprawdzi :)

PS.

Musiałbyś chyba wybrać poprawny gatunek bo tutaj wskoczyło "Techno" a wg mnie nie jest to techno :)

Pozdrawiam i powodzenia,

Tomek


RE: How To Loot Brazil - Dropkick The Sun ( Dj WW Remix ) - IzydorBer - 29.11.2019

Slucham 3ci raz i nie slysze zgrania wielu dzwiekow, jedynie vocal ratuje jakosc utworu, duzy chaos i brak zgrania na wielu etapach utworu.