MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Zirds - Nest (Live Recording) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Zirds - Nest (Live Recording) (/temat-ambient-zirds-nest-live-recording)



Zirds - Nest (Live Recording) - Zirds - 18.11.2019

Cześć,

Chciałem Wam przedstawić mój LiveAct - kawałek jest pełnoprawnym kawałkiem, możliwe, lekkie przestery na "wokalu" w drugiej części utworu, ale to efekt ubogiego nagłośnienia.

Sprzęt i software użyty przy produkcji tego utworu: Arturia Drumbrute, Korg Monologue, Behringer Deepmind 6, Zoom G1on, Behringer DR600, Bitwig Studio 1.3.16, Arturia V Collection Jupiter 8V... oraz mój wokal przepuszczony przez Polyverse Manipulator.

Zapraszam do podróży do Gniazda...

https://soundcloud.com/zirds/zirds-nest


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - Mocade - 19.11.2019

Patterny czasem się przedłużają ale sesja jak najbardziej udana, pogratulował. Gadający fx mnie kupił. A, i widzę prawilną sznarę z tyłu, używasz jej często?

edit: dobra cofam to o przedłużaniu, po entym przesłuchaniu w trakcie przekopywania internetu kawałek awansuje na wyższą półkę.

Pozdrawiam.


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - agro - 19.11.2019

Nie znam się zbytnio na hardwarach :D ale podejrzewam że taka sesyjka przynosi sporo radości :D vox natchną mnie na ciekawe akordy do progressive trance, how idk :P
Pozdrawiam


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - Zirds - 19.11.2019

(19.11.2019, 0:39)Mocade napisał(a): Patterny czasem się przedłużają ale sesja jak najbardziej udana, pogratulował. Gadający fx mnie kupił. A, i widzę prawilną sznarę z tyłu, używasz jej często?

edit: dobra cofam to o przedłużaniu, po entym przesłuchaniu w trakcie przekopywania internetu kawałek awansuje na wyższą półkę.

Pozdrawiam.

Utwory grane w trybie LiveAct są trudniejsze do skrócenia ponieważ trzeba na żywo wszystkim sterować. Oczywiście można wszystko połączyć z komputerem za pomocą usb i każdy instrument z osobna sterować w DAW, ale mimo to jest to trudniejsze niż samo bawienie się VSTi.

(19.11.2019, 5:15)agro napisał(a): Nie znam się zbytnio na hardwarach :D ale podejrzewam że taka sesyjka przynosi sporo radości :D vox natchną mnie na ciekawe akordy do progressive trance, how idk :P
Pozdrawiam

Tak jak wyżej pisałem do Mocade, zabawa z hardwarem jest trudniejsza niż VSTi pod względem kontroli całości, ale z drugiej strony ma się wszystko pod ręką.
Jakby nie było nie ma różnicy w syntezie pomiędzy hardware a vst, jedynymi trudnościami są połączenia MIDI, wyjścia audio z poszczególnych syntezatorów do interfejsu i uporządkowanie ich w DAW do ścieżek. Tyle ;)


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - Sajtrus - 21.11.2019

Ostatnio coraz więcej ofert dot wspomagania workflow. Np NI Komplete Kontrol i Maschine. Myszka to już chyba do lamusa przejdzie, a DAW wróci do swojej roli pierwotnej, czyli magnetofonu cyfrowego. Wg mnie b dobrze, bo można natychmiast przelać swoją wenę. Sam utwór jest dowodem na to. Pozazdrościć sprzętu:) Pozdrawiam


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - aqmoolator - 21.11.2019

Jak z koncertu Tangerine Dream ( wyjąwszy trochę zbyt współczesną i nieco za głośną moim zdaniem stopę ) wszystko przywodzi na myśl tak zwaną szkołę berlińską. Długi, powoli rozbudowujący się wstęp. Klasyczne brzmienia i arpeggio. Świetna zabawa filtrami. Znakomite brzmienie i dowód na to, że aranżacja nie zawsze musi być rozbudowana do granic możliwości i stu ścieżek. Prze - przyjemnie się słuchało! Klasyczna el-muzyka w najlepszym wydaniu. Gratulacje! Jak dla mnie to piątka z maleńkim ( za stopę ) minusem. aq


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - qnebra - 23.11.2019

Pełny urok wykonania na żywo, takiego nie do końca perfekcyjnego, lecz przy tym właśnie o to chodzi. O tą minimalną nieprecyzyjność, kontrolę dawaną przez sprzęt. 8:11 do 8:20 ten akord i brzmienie.


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - Recoil83 - 28.11.2019

Też mi na myśl przyszło Tangerine Dream, wszystko ładnie brzmi i zsynchronizowane, jak na Live to bardzo dobrze, sam bym nie dał rady bez planowania wszystkiego w DAWie. Pozdrawiam


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - IzydorBer - 29.11.2019

Fajny pomysl ale osobiscie to do mnie nie przemawia, ale Gratki za tajemniczosc tego brzmienia


RE: Zirds - Nest (Live Recording) - Zirds - 29.11.2019

(29.11.2019, 3:29)IzydorBer napisał(a): Fajny pomysl ale osobiscie to do mnie nie przemawia, ale Gratki za tajemniczosc tego brzmienia

Polecam to zagrać na żywo z 3 syntezatorów sprzętowych na raz i to nagrać ;). Btw dzięki za komentarz.