MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Paul Cry - Pacify - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Paul Cry - Pacify (/temat-trance-paul-cry-pacify)



Paul Cry - Pacify - hjugo - 1.12.2019

Paul Cry - Pacify
Uplifting Trance 
138 BPM
Właśnie ruszyła promocja mojego nowego utworu Pacify.
Jak Wam się podoba mój nowy Lead? Ciekaw jestem również opinii co do samej melodii i motywu głównego.
https://soundcloud.com/auroramelodies/paul-cry-pacify-original-mix


RE: Paul Cry - Pacify - meatBall - 2.12.2019

Siemano,

albo mam ostatnio przestrzelone ucho, albo góra trochę za mocno syczy... tak mi się wydaje :]
Mam również wrażenie, że stopa z basem mogłaby nieco ładniej współpracować, mocno stłumiona jest taka.
Sam wałek, hmm... od pierwszej minuty robi się całkiem przyjemnie :] Może przydałoby się jeszcze jakieś pianinko,
co jakiś czas, ale słucham sobie już piąty raz, muszę przyznać, że całkiem daje radę :D
Gratuluję release'u! :D

pozdro :]


RE: Paul Cry - Pacify - hjugo - 2.12.2019

Od siebie dodam, że też słyszę to jak źle gra stopa z basem... Natomiast tak brzmi wersja zmasterowana przez wytwórnię, z której nie jestem zadowolony. Pewnie problem już był na poziomie miksu, ale nie byłem w stanie tego wyłapać. Lekcja na przyszłość ;)

Gratuluję wytrwałości 5 odsłuchań XD


RE: Paul Cry - Pacify - IzydorBer - 5.12.2019

(1.12.2019, 13:00)hjugo napisał(a): Paul Cry - Pacify
Uplifting Trance 
138 BPM
Właśnie ruszyła promocja mojego nowego utworu Pacify.
Jak Wam się podoba mój nowy Lead? Ciekaw jestem również opinii co do samej melodii i motywu głównego.
https://soundcloud.com/auroramelodies/paul-cry-pacify-original-mix

Dobre, jednak brakuje tu vocalu ktore by nadal mocy sprawczej. Dobra robota ale pomysl w przyszlosci nad dograniem vocalu bo on potrafi na prawde zdzialac cuda.


RE: Paul Cry - Pacify - hjugo - 20.12.2019

Ale supporty wleciały na ostro :D
Najlepsze z nich: Manuel Le Saux i Extrema 624 oraz Uplifting Only 355 Heart

A tutaj łapcie Original Mix
https://www.youtube.com/watch?v=qogefkDlkJE


RE: Paul Cry - Pacify - Hexogen - 22.12.2019

Dla mnie miks również ok. Nie zgodzę się, że brakuje tu jakiegoś wokalu. Faktycznie z tą stopą i basem coś nie gra co wyraźnie słychać w drugiej części. Nie mniej kawał dobrej roboty.


RE: Paul Cry - Pacify - qnebra - 5.01.2020

Rzeczywiście, coś tu syczy. Niemniej podejrzewam, że w normalnym odsłuchu to nie przeszkadza za bardzo.


RE: Paul Cry - Pacify - defol - 7.01.2020

Piękna melodia. Leady grają świetnie. Do tego w tle ten Pad, jakaś wiolonczela? 3:55.
Ten długi motyw (pad) w tle od ok 0:40 na czym to wyśmigane? Potem słychać go coraz lepiej.


Technicznie nie chce mi się czepiać. Myślę, ze sam ogarnąłeś co następnym razem poprawisz.
Melodia i te leady robią robotę.

Remixowałbym :)


RE: Paul Cry - Pacify - hjugo - 2.02.2020

(7.01.2020, 12:12)defol napisał(a): Piękna melodia. Leady grają świetnie. Do tego w tle ten Pad, jakaś wiolonczela? 3:55.
Ten długi motyw (pad) w tle od ok 0:40 na czym to wyśmigane? Potem słychać go coraz lepiej.


Technicznie nie chce mi się czepiać. Myślę, ze sam ogarnąłeś co następnym razem poprawisz.
Melodia i te leady robią robotę.

Remixowałbym :)
Pad, o który pytasz to nic innego jak voice pad z nexusa :D  Trochę potraktowany distortion...
Wiolonczela, grająca w break'u i w dalszej części utworu to również nexus.

Jeśli masz ochotę się pobawić tym utworem to daj znać. Remix pack gotowy :P


RE: Paul Cry - Pacify - Outsider - 2.02.2020

Słucham już 3 raz i nie mogę się dosłuchać tej "pięknej melodii" o której tak wszyscy się wypowiadają że ona jest w tym utworze. Chyba słuchamy innego utworu bo tu nie ma żadnej głównej melodii która by prowadziła ten utwór. Chyba że mowa tu o z goła 4 nutach (synth+pad)powtarzalnych się bez końca i każący czekać słuchaczowi w nieskończoność na coś więcej?. Jeśli chodzi o "mastering" to albo go tu w ogóle nie ma albo miks był tak słaby że mastering polegał jedynie na użyciu kompresora na sumie. Kick zabija cały miks. Miks musi być wyważony i spójny bez wglądu na gatunek muzyki do jakiego predysponuje. Jestem od niedawna na tym forum ale zawsze i wszędzie powtarzam(i powtarzać będę) jak mantrę, niezaprzeczalny fakt że - polscy producenci mają ogromy problem z jakością miksu. Cytuję - ".., ale nie byłem w stanie tego wyłapać. Lekcja na przyszłość". Rodzi się pytanie, kto ma wyłapać podstawowe błędy w miksie jeśli nie sam twórca utworu?. Dość długo już zajmuję się "muzykowaniem" by zauważyć pewną prawidłowość w podejściu do produkcji muzyki polskich producentów. Niestety podejście to jest błędne i wynika z samej natury człowieka a nie konkretnego producenta. Ludzka natura ma kilka podstawowych i niezmiennych cech które się mocno uwidaczniają jako te które górują nad całą resztą. Chcemy się jak najszybciej pochwalić wszystkimi owocem swojej pracy(w tym przypadku muzyka). Cierpi właśnie na tym miks który jest traktowany po macoszemu a który odpowiada za 50% całego sukcesu końcowego danego utworu i artysty. Generalna zasada mówi że lepiej wydawać mniej "hitów" ale bardziej dopracowanych technicznie i aranżacyjnie niż zarzucać rynek muzyczny całą masą utworów które zginą w gąszczu niezliczonych propozycji jakie ma słuchacz do wyboru. To taka moja dygresja którą proszę potraktować jako radę i się czasem nie "unosić honorem" gdyż przedstawiam jedynie fakty. Pozdrawiam


RE: Paul Cry - Pacify - hjugo - 11.02.2020

Dzięki za komentarz Outsider.
To forum jest po to, aby dzielić się swoimi skończonymi utworami i dostawać wartościowy feedback od innych producentów. Ucho początkującego producenta nie jest tak dobre i bardzo szybko się 'męczy' stąd te problemy z miksem, które szybko może wyłapać ktoś inny.
My się tu bawimy muzyką i wydajemy swoje proste utwory, aby przekonać się czy to co robimy ma sens i komuś się podoba. Ten utwór był grany przez kilku znanych DJ'ów i zbiera całkiem niezłe opinie. Miks oczywiście nie jest dobry, ale jak mam się nauczyć dobrego miksu nie kończąc swoich utworów i nie robiąc początkujących błędów?
Twój komentarz również jest bardzo wartościowy, ale zdaję sobie sprawę z tego, że technicznie jeszcze nie jestem Arminem :D (ale świetnie bawię się tym co robię)
A jeśli ten "hit" wydany przez ze mnie spodobał się choć jednej osobie na świecie, to dla mnie jest to super sprawa! I daje mi to ogromnego kopa do działania. Czego nigdy bym nie miał chowając swoje utwory do szuflady...

Także pracuję dalej i mam nadzieję, że kiedyś mój miks zadowoli tak i mnie jak i Ciebie ;)
Pozdrawiam cieplutko ;)