MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Muzyka klasyczna (https://musicproducers.pl/forum-muzyka-klasyczna)
+--- Wątek: FILM The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) (/temat-film-the-fender-the-lion-cub-of-cintra-lwiatko-z-cintry)



The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - The Fender - 5.01.2020

Zapraszam do wysłuchania mojego krótkiego utworu, zainspirowanego książką, grą i wreszcie serialem Wiedźmin.
Życzę miłego odbioru.

https://www.youtube.com/watch?v=RwBdZtj_XD4&feature=share


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Mocade - 5.01.2020

Dobór instrumentów perfekcyjnie trafiony, Czystość w aranżu i brzmieniu oraz sam pomysł na utwór jasno określa Twe umiejętności. Widzę że już pierwsi fani wiedźmina złapali ci na YT, bardzo dobrze. Miło że do nas zawitałeś, zachęcam do regularnych odwiedzin.

Pozdrawiam.


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Wasp - 5.01.2020

super. dobrze oddałeś klimat wiedźmina
mój ulubiony moment jak wchodzą te pady - takie zboczenie zawodowe że uwielbiam pady
i ten instrument strunowy . to pewnie nie gitara, tylko coś starszego
i ten akord z poza skali jak gra ten wokal opera singer i super
przesłuchałem 2 raz bo szybko się skończyło


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - musiclabs - 6.01.2020

Klimat rzezywiscie oddany aczkolwiek nie podoba mi sie ten sf2 female opera pewnie tez dlatego ze mam go i znam :P mozna by jeszcze pomyslec przy tym utworze napewno by wyszlo na jego korzysc..


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - PureInstinct - 11.01.2020

Miks odbieram czyściutko. Orkiestracja jest w porządku, rowniez duży plusik za klimacik.
Jedynym mankamentem tego utworu jest to, że czuć twój brak umiejętności aranzacyjnych, jak i harmonii. Wstęp jest dosyć długi i zapętlony, zaczyna męczyć. Później jest już lepiej I przyjemniej - choć tutaj warto by było posiedzieć nad harmonią, by wyciągnąć więcej satysfakcji dla słuchacza. Melodia mało pamiętliwa, a akordy niezbyt skutecznie ją wspierają.

Niemniej jednak klimacik zbudowany instrumentami świetnie działa. :)

Witaj na forum Fender!


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Zirds - 11.01.2020

(11.01.2020, 9:16)PureInstinct napisał(a): Miks odbieram czyściutko. Orkiestracja jest w porządku, rowniez duży plusik za klimacik.
Jedynym mankamentem tego utworu jest to, że czuć twój brak umiejętności aranzacyjnych, jak i harmonii. Wstęp jest dosyć długi i zapętlony, zaczyna męczyć. Później jest już lepiej I przyjemniej - choć tutaj warto by było posiedzieć nad harmonią, by wyciągnąć więcej satysfakcji dla słuchacza. Melodia mało pamiętliwa, a akordy niezbyt skutecznie ją wspierają.

Niemniej jednak klimacik zbudowany instrumentami świetnie działa. :)

Witaj na forum Fender!

The Fender siedzi tu trochę dłużej niż Ty ;), dobrze znana postać na "konkurencyjnym forum"... Jeden z najciekawszych producentów muzyki retro, synthwave wraz z gitarowymi brzmieniami!

Co do utworu,
Całkiem przyjemny projekt, choć myślałem, że będzie bardziej elektronicznie. Mimo wszystko całkiem dobra kompozycja, dla fanów Wiedźmina - jako tło do poczytania książki będzie bardzo dobrze pasować :)


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Sajtrus - 11.01.2020

No przecież aranżacja jest ok, ale dlaczego to takie krótkie? No smaka narobiono, poproszę o dłuższy


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - The Fender - 11.01.2020

Kawałek ma potencjał dużo większy, niż zaprezentowana wersja - oczywista sprawa. Generalnie to taka wersja light porządnej filmowej orkiestracji i wcale się z tym nie kryję. To kawałek, w którym chodziło mi właśnie o zbudowanie odpowiedniego klimatu ilustracyjnego. Robiłem czym miałem i jak umiałem, oczywiście jestem świadom swoich braków w harmonizacji. @musiclabs trafił z sf2 wokalu he he, no ale przecież samo brzmienie słabe nie jest, prawda? Ogólnie starałem się dobrać brzmienia i zrobić miks tak, aby całość brzmiała sugestywnie i przede wszystkim prawidłowo. A z tego co piszecie jest klimat, a i do miksu nikt się nie czepia - co mnie ogromnie cieszy oczywiście :) To wszystko da rady zrobić lepiej, wiem. Dla mnie przede wszystkim pisanie muzyki to hobby, fun i odstresowywacz.

@Zirds: Ależ mi Pan komplementa sprawił, normalnie nie wiem co napisać... ;) Chyba tylko tyle, że dziękuję i że jestem świadom tego jak wiele mi do najlepszych brakuje :)

Oczywiście dziękuję wszystkim za komentarze i uwagi. A przede wszystkim za wysłuchanie :)


RE: The Fender - The Lion Cub of Cintra (Lwiątko z Cintry) - Outsider - 2.02.2020

Całkiem udana kompozycja choć chwilami słychać "buczenie" nazywane fachowo(boxines). Ładna całościowa głębia utworu. Trochę za wąsko w stereo jak na ten gatunek muzyki. Wysokich lotów aranżacja. Czuć tutaj klimat filmowy. Pozdrawiam