MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Nyklas - Ferocious (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: HOUSE Nyklas - Ferocious (Original Mix) (/temat-house-nyklas-ferocious-original-mix)



Nyklas - Ferocious (Original Mix) - Nyklas - 8.01.2020

Witam wszystkich w nowym roku ! I o to ode mnie w nowym roku nowy kawałek :) 
Zapraszam do odsłuchu ! Pozdrawiam !!!

https://soundcloud.com/user-589532646/nyklas-ferocious-original-mix


RE: Nyklas - Ferocious (Original Mix) - Revnotes - 10.01.2020

Mam bardzo mieszane uczucia. Melodia tak jakoś zwyczajnie się nie klei. Wg mnie najprostszym testem jest słuchanie utworu podczas wykonywania niespecjalnie angażującej umysł czynności. Jeżeli całość brzmi dobrze, to zwyczajnie umila mi to tę wykonywaną czynność, nakręca mnie, nastraja. Natomiast w tym przypadku tak jakby wybudzam się z wykonywanego zadania, bo kolejne dźwięki głównego motywu nie wystarczająco dobrze do siebie pasują lub są przesadnie banalne i to zupełnie niepotrzebnie przykuwa moją uwagę, tylko po to, żeby w głowie poskładać te klocki nieco inaczej. Utwór trwa zaledwie 3,5 minuty, a ja już od połowy zupełnie znudziłem się tym leadem. Zdecydowanie przydałoby się więcej elementów, urozmaiceń. Poza tym lead przeważa nad resztą zbyt mocno. Samo wysterowanie nadaje mu już wystarczającej surowości, szorstkości, a przez to jakby też głośności, że już nie trzeba go aż tak wyciągać. Mimo uwag, mam też wrażenie, że miałeś jakiś pomysł i przyzwoicie udało Ci się go zrealizować od strony technicznej. Na pewno mała ilość elementów ułatwia miksowanie, ale też nie zaglądałem Ci w projekt. Jak mawiają - czasem mniej znaczy więcej, ale bywa też, że niestety działa to odwrotnie. Trzymam kciuki za Twój dalszy rozwój. Powodzenia.


RE: Nyklas - Ferocious (Original Mix) - Nyklas - 10.01.2020

(10.01.2020, 15:34)Revnotes napisał(a): Mam bardzo mieszane uczucia. Melodia tak jakoś zwyczajnie się nie klei. Wg mnie najprostszym testem jest słuchanie utworu podczas wykonywania niespecjalnie angażującej umysł czynności. Jeżeli całość brzmi dobrze, to zwyczajnie umila mi to tę wykonywaną czynność, nakręca mnie, nastraja. Natomiast w tym przypadku tak jakby wybudzam się z wykonywanego zadania, bo kolejne dźwięki głównego motywu nie wystarczająco dobrze do siebie pasują lub są przesadnie banalne i to zupełnie niepotrzebnie przykuwa moją uwagę, tylko po to, żeby w głowie poskładać te klocki nieco inaczej. Utwór trwa zaledwie 3,5 minuty, a ja już od połowy zupełnie znudziłem się tym leadem. Zdecydowanie przydałoby się więcej elementów, urozmaiceń. Poza tym lead przeważa nad resztą zbyt mocno. Samo wysterowanie nadaje mu już wystarczającej surowości, szorstkości, a przez to jakby też głośności, że już nie trzeba go aż tak wyciągać. Mimo uwag, mam też wrażenie, że miałeś jakiś pomysł i przyzwoicie udało Ci się go zrealizować od strony technicznej. Na pewno mała ilość elementów ułatwia miksowanie, ale też nie zaglądałem Ci w projekt. Jak mawiają - czasem mniej znaczy więcej, ale bywa też, że niestety działa to odwrotnie. Trzymam kciuki za Twój dalszy rozwój. Powodzenia.
Witam i Dziękuje za opinie :) Zgodzę się z Tobą , kawałek nie jest za bardzo skomplikowany wynika to z tego że ,  miałem kilka pomysłów na ten projekt ale nie dałem rady ich wdrążyć . W trakcie jakoś straciłem wenę i chciałem go po prostu skończyć , a nie zostawiać na kolejne miesiące ;) Ogólnie staram się bardziej popracować nad miksem i masteringiem ( widzę małe efekty ale to nie jest jeszcze to co mnie zadowala )  .  Zachwytu nie ma ale zawsze to jakiś krok do przodu ... Pozdrawiam


RE: Nyklas - Ferocious (Original Mix) - agro - 10.01.2020

Hej wydawać by się mogło że kick w swojej roli robi dostatecznie sporo miejsca dla mięsistego basu którego o dziwo brakuje, wydaje się niezrównoważony a świadczy o tym dominujące, "ryczące' górne pasmo.

Ode mnie to tyle, pozdrawiam.