MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO DoKToR - Duck.01.2020 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: TECHNO DoKToR - Duck.01.2020 (/temat-techno-doktor-duck-01-2020)



DoKToR - Duck.01.2020 - mike_control - 13.01.2020

Witam wszystkich łamaczy dźwięków.
Gatunek powinien by ACID ale nie znalazłem - być może za słabo szukałem:)
Tym razem kwaśno - preview. wykorzystałem puszkę hardware MAM MB33 Retro z kostuchą gitarową + Ableton
pozdr.




RE: DoKToR Duck.01.2020 - ralg - 13.01.2020

Podoba mi się dół, taki psy-podobny galop :) Co do acida - dobre brzmienie, gra czysto ale brakuje mu odpowiedniej automatyzacji, można by go fajnie poprowadzić i zrobić z nim naprawdę ciekawe efekty. Budować napięcie, potem je rozładowywać, tworzyć jakieś breakdowny - to wszystko tyczy się też aranżacji, którą można poprawić. Pracuj, pracuj a będzie dobrze!


RE: DoKToR Duck.01.2020 - mike_control - 13.01.2020

Dzięki za konkrety. Nad aranżacją będę oczywiście pracował, to był spontan. Natomiast automatyzacji nie uświadczysz bo MAM nie przyjmuje sterowania midi in w warstwie parametrów typu cutoff itp:) Tu trzeba gałkami kręcić na żywca, więd za którymś podejściem będzie dobrze:)
Thx:)
Pozdrawiam


RE: DoKToR Duck.01.2020 - tomaszp - 13.01.2020

Dobre to :) Kurde tylko aranż na około 4-5 minut, i naprawdę zajebiste techno by z tego było. Co do cutoff to zawsze można w DAW wrzucić EQ na jako insert effect i tam zautomatyzować.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: DoKToR Duck.01.2020 - mike_control - 13.01.2020

Thx: JAk się wezmę to złożę Panowie full wersję:)
pozdr


RE: DoKToR Duck.01.2020 - Hexogen - 13.01.2020

Acid faktycznie idealny. W miksie jak dla mnie za głośny. Faktycznie aranżacja z odpowiednimi filtrami na nim by się przydała. Wszystko w dobrym kierunku jednak idzie także gratki :)


RE: DoKToR Duck.01.2020 - Mocade - 13.01.2020

Acid bardzo agresywny i rzadki, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nie mój gatunek ale patrząc po sprzęcie na filmiku to od razu widać że nie jesteś z pierwszej łapanki, słychać że wiesz co robisz. Wrzucaj takich kawałków więcej, @OProject będzie miał z kim konkurować, już przegrywa na brzmienie. xD

Pozdrawiam.


RE: DoKToR - Duck.01.2020 - OProject - 13.01.2020

Reverb chyba troche za długi :P
Przydałby sie jakis mocniejszy kick, albo dist albo jeszcze layer(y)
I może pomyśl nad jeszcze jednym kwasem w tle, albo nawet synthem :P
Ogolnie spoko ale czegoś brakuje, zbyt surowe (wiadomo że demo i trzeba posiedziec)
@Mocade a to są jakieś zawody? xD


RE: DoKToR - Duck.01.2020 - Mocade - 13.01.2020

@OProject, tak, głównie na Tobie. xD


RE: DoKToR - Duck.01.2020 - OProject - 13.01.2020

@Mocade Przykro mi że spotkał cie zawód miłosny xD


RE: DoKToR - Duck.01.2020 - mike_control - 14.01.2020

Dzięki za tak szeroki odzew Panowie:)
Uwzględnię wszystkie uwagi i jak się zbiorę będzie final version:)
Należy wziąć pod uwagę że jest to moje hobby:) więc technicznie pro producencko nie jestem taki "wylatany"
Największą radochę daje kręcenie gałąmi:)
Szacun&Pozdro:)