MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? (/temat-hardware-pocket-operator-po-12-czy-potrzebuje-interfejsu)



Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 16.01.2020

Czy potrzebuję interfejsu żeby podłączyć do kompa?


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Sajtrus - 17.01.2020

Chyba Ci faceta trzeba:) Facet to interfejs- a komp to Ty? Szukaj:)


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - DelianoCarl - 17.01.2020

Prawdopodobnie tak. To urządzenie ma 3.5mm wyjście audio. Czyli, aby przesłać audio do komputera będziesz potrzebowała kabla audio 3.5mm mini jack na duży jack.
No i interfejsu który to zarejestruje oczywiście ;)


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 17.01.2020

(17.01.2020, 9:14)DelianoCarl napisał(a): Prawdopodobnie tak. To urządzenie ma 3.5mm wyjście audio. Czyli, aby przesłać audio do komputera będziesz potrzebowała kabla audio 3.5mm mini jack na duży jack.
No i interfejsu który to zarejestruje oczywiście ;)
Dzięki :) Używam Yamahy mx 61, ktora juz ma "wbudowany" interfejs dlatego nie zaglebiałam się za bardzo jak to wszystko działa :P


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 17.01.2020

(17.01.2020, 0:06)Sajtrus napisał(a): Chyba Ci faceta trzeba:) Facet to interfejs- a komp to Ty? Szukaj:)
Ehh...


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - DelianoCarl - 17.01.2020

No więc zrobiłem sobie mały research i myślę, że jest rozwiązanie.
Myślę, że musisz połączyć PO12 z Yamahą kablami mini jack.
PO12 z tyłu z prawej strony jest wyjście audio (z tego co wyczytałem lewa strona odpowiada za synchronizację z innym urządzeniem) które podłączasz do wejścia w Yamaha AUX In.
Musisz zobaczyć dokładnie jakiego kabelka potrzebujesz, bo stare zdjęcia yamahy są niewyraźne.
Poradzisz sobie, powodzenia! :)

@Sajtrus - już taki komentarz mogłeś sobie darować :P


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 17.01.2020

Tak juz probowałam, niestety nie nagrywa sie ale słychac normalnie na słuchawkach, dobra dzieki bede jeszcze kombinowac :)


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - DelianoCarl - 17.01.2020

Korzystasz z jakiegoś DAW? Jeśli tak to zapewne będzie działać na zasadzie łańcucha.
PO-12 do Yamahy a Yamahę do komputera. Tylko, że tutaj już będziesz potrzebowała jakiegoś interfejsu audio, który przechwyci sygnał z Yamahy. Z tego co widziałem to ma ona wyjście stereo.
No chyba, że ta Yamaha wysyła sygnał audio przez USB.
Ale nic nie wiem, za mało napisałaś ;)

Ewentualnie zajrzyj w instrukcję Yamahy i może coś tam jest na temat podłączania i nagrywania urządzeń z zewnątrz.

pozdro


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 17.01.2020

Trudna sprawa :) Wiem tylko tyle, że podpinam kablem USB Yamahe do kompa i gra :P tak korzystam z DAW


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - DelianoCarl - 17.01.2020

No to jak korzystasz z DAW, to chociaż napisz jakiego !!!!!!!!!!!!!!!! :P

Skoro Yamahę używasz jako interfejsu, to możliwe, że można skonfigurować w DAW wejścia audio i przechwycić sygnał ;)


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 17.01.2020

A sorki, to jest taka okrojona wersja tj. Samplitude pro x2 silver ale w Audacity też próbowałam


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Zirds - 19.01.2020

TO ma zasilanie bateryjne i można podłączyć słuchawki, więc zwykłym kablem line in do komputera też podłączysz :)


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 19.01.2020

Pierwsze co zrobiłam to probowałam tak podłaczyc i nie pykło :P


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Zirds - 19.01.2020

(19.01.2020, 16:53)Bossa napisał(a): Pierwsze co zrobiłam to probowałam tak podłaczyc i nie pykło :P

A zmieniłaś w ustawieniach Windows wejścia na karcie dźwiękowej?


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 20.01.2020

Chodzi o to w panelu sterowania- dzwiek i cos tam urzadzenia audio? No to zmienialam na wszelkie sposoby, chyba że nie o to chodzi ..


RE: Pocket Operator (PO-12) czy potrzebuje interfejsu? - Bossa - 21.01.2020

(19.01.2020, 19:48)Zirds napisał(a):
(19.01.2020, 16:53)Bossa napisał(a): Pierwsze co zrobiłam to probowałam tak podłaczyc i nie pykło :P

A zmieniłaś w ustawieniach Windows wejścia na karcie dźwiękowej?
Dobra już mam znalazłam, dzięki :)