MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sajtrus-Podrygi - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Sajtrus-Podrygi (/temat-sajtrus-podrygi)

Strony: 1 2


Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 17.01.2020

https://soundcloud.com/user-478875997-291093232/podrygi
 Taki tam styczniowy szybki do podskoków :)


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 17.01.2020

Gdzieś już słyszałem to. Szczególnie ten pluck w 1:21. Albo to jest z jakiegoś kawałka wycięte albo z jakiejś paczki sampli, którą niedawno odsłuchiwałem. Dźwięk jest identyczny także tego...
Ogólnie to mix leży i robi pod siebie. Perkusjonalia zdecydowanie za gęste, zasłaniają wszystko. Za dużo tego wszystkiego ;) Stopa też za cicho.
Póki co bez oceny, bo śmierdzi mi jakimś plagiatem, albo skorzystaniem ze zbyt wielu gotowych zsamplowanych patternów.


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 17.01.2020

Czyli wg Ciebie jest zakaz stosowania sampli dostarczanych w legalnych programach w ilościach znacznych nawet po 100 Gb? Czyli śmierdzą Ci te wszystkie gotowe do zastosowania zestawy np z Cubase, Studio One , Abletona itp itd? Czy Ty facet nie przesadzasz? To po co tyle linków do darmowych sampli, VST i promocji? Chyba po to , żeby cieszyć się i korzystać. Zupełnie nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy, Twoje sztywniackie podejście zamknie tą chęć i swobodę , którą tu wydaje ludzie się cieszą.Bo tu wszyscy korzystamy z programów , które z zasady mają biblioteki sampli i loopów właśnie do korzystania:) I żeby to się nie skończyło tak, że trzeba będzie wklejać wszystkie ścieżki midi, audio, sceen shoty, aby pokazać , że to zrobione tak i tak.
Także Panie Deliano Carl , jak śmierdzi to wyłącznie sztywniactwem. Zluzuj gumkę w majtach. Pozdrawiam
P.S. "Ogólnie to mix leży i robi pod siebie. Perkusjonalia zdecydowanie za gęste, zasłaniają wszystko. Za dużo tego wszystkiego ;) Stopa też za cicho." No to z tymi uwagami Panie Expert to pisać do NI, bo widocznie w USA to mają coś ze słuchem ;)


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 17.01.2020

A co ty? nie potrafisz już żadnej krytyki przyjąć bo uważasz się za nieomylnego i najlepszego?

Teraz już wiem co to jest. Dobrze mi świtało. Native Instruments Maschine - Indigo Dust.
Bodzinowy bass z dema "Bluemental" , perkusja i pluck "Fields of Cream".
Ja rozumiem korzystanie z presetów ale podpierdalanie całych sekwencji melodyjnych jest słabe. Bardzo słabe.

Myślisz, że połączyłeś sobie dwa demka z expansiona, podpisałeś pod siebie i to wystarczy?
To tak nie działa żeby wykorzystać pokazowe dema praktycznie jeden do jednego, połączyć ze sobą i mamy tracka, który podpisujesz pod siebie. Nawet melodie podpierdoliłeś.

A co do mixu myślisz, że Native Instruments robi tak wszystko idealnie? Nawet nie chciało ci się nic poprawić tylko władowałeś wszystko jak leci. Sam zluzuj majty i trochę pokory może na przyszłość.

O mix nie mam pretensji do Native Instruments tylko do ciebie bo nic z tym nie zrobiłeś, proste.

Ile ci zajęło sklejenie tego? Pięć minut?
Daj spokój... Zwykły plagiat demek od Native Instruments który podpisałeś sobie jako "Sajtrus"


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 17.01.2020

Zajęło mi to to 7 min i cieszę się , że prowokacja się udała :) Co nie oznacza, że nie wolno korzystać z sampli i loopów oraz legalnych programów. A podpis mój to wynika chyba z technologii tej strony, bo jak wpisać nowy wałek? bez podania swojego nicka?. hehe , spisałeś się, masz węch- I na koniec , będę wstawiał, co będę chciał . Pozdrawiam
P.S. Poprawka- nie ma opcji na stronie tej- autor- prawa autorskie- licencja np czy pro, czy CC, zatem na razie nie wiemy o czym gadamy, bo jak wstawiam swój utwór gitarowy,czyli z musu całkowicie oryginalny i on leci mi na cały net- pod szyldem tej strony, to co ja mam myśleć ? to jest moje? czy tej strony własność. Zatem podsumowanie- prowokacja do zastanowienia się- jak to w końcu jest z prawami autorskimi i z naszymi melodyjkami.


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 17.01.2020

Dobra dobra - to, że była to prowokacja to nie wierzę, bo strasznie się obruszyłeś na to co powiedziałem.
Uważam (patrząc na to logicznie), że liczyłeś na to, że nikt się nie zorientuje i numer pójdzie w eter jako Twój. Zresztą już nie pierwszy raz to robisz, bo niedawno za coś podobnego wywalili Ci temat do kosza.

Był kiedyś tutaj taki jeden co wrzucił demo song sampli firmy Freshly Squeezed Samples, długo się krył - ba, nawet odpisywał na komentarze, że coś tam poprawi itd. Dopóki go nie zdemaskowałem. Usunął kawałek z soundclouda i tyle go widzieliśmy na tym forum. Daniel Sullivan czy jakoś tak mu było.

Z sampli, loopów, presetów można korzystać do woli, nie neguję tego bo sam korzystam.
Ale jeśli utwór prezentujący brzmienia syntha, sample itp ktoś lekko modyfikuje i podpisuje jako swóje - dla mnie jest to wieśniackie i nie fair w stosunku do słuchacza/oceniających.

Technologia strony musicproducers? Przecież w nazwie tematu możesz wpisać co chcesz. Nie ma żadnego ograniczenia. To, że pod nazwą tematu jest Twój nick, nie znaczy, że musi być tak samo napisane w temacie.

Wstawiaj sobie co chcesz, nawet swoją gołą dupę ale nie rób nas wszystkich w chuja, bo tracisz na tym szacunek tylko ty i nikt inny.

Jeśli ty stworzyłeś utwór i jest podpisany jako twoj to w czym problem? Jest twój i tylko twój. Nieważne na jakiej stronie zaprezentowany.


RE: Sajtrus-Podrygi - Zirds - 19.01.2020

(17.01.2020, 11:45)DelianoCarl napisał(a): Gdzieś już słyszałem to. Szczególnie ten pluck w 1:21. Albo to jest z jakiegoś kawałka wycięte albo z jakiejś paczki sampli, którą niedawno odsłuchiwałem. Dźwięk jest identyczny także tego...
Ogólnie to mix leży i robi pod siebie. Perkusjonalia zdecydowanie za gęste, zasłaniają wszystko. Za dużo tego wszystkiego ;) Stopa też za cicho.
Póki co bez oceny, bo śmierdzi mi jakimś plagiatem, albo skorzystaniem ze zbyt wielu gotowych zsamplowanych patternów.

Z tym pluckiem chodzi Ci o Melodię czy o samo brzmienie tegoż?
Bo jeśli to drugie to takie plucki się szybciutko robi :)

Co do reszty komentarza to się nie zgodzę, słucham na zwykłych słuchawkach, których używam na co dzień i mi to gra świetnie - Super ciężka perkusja z tym basem bardzo dobrze współgrają.
Miejscami brakuje mi takiego suba jednak, który mógłby nieść ten dół za sobą.

Utwór przypomina mi parę utworów pod względem "estetyki słuchacza" ;) Takie coś czego nie mogę sobie przypomnieć nazwy, więc ją zastąpiłem. Trochę to brzmi jak Kollektiv Turmstrasse,a trochę jak tanie techno ;)

Ale też mi coś tu śmierdzi z tym utworem, bo nie brzmi w Twoim stylu; wszystkie Twoje utwory brzmią nieadekwatnie do tego utworu, ten jest zupełnie inny w porównaniu z tymi kawałkami co do tej pory robiłeś i pod względem gatunkowości i pod względem technicznym, Albo skorzystaniem ze zbyt wielu gotowych zsamplowanych patternów ;)


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 19.01.2020

@Zirds wejdź sobie tutaj. https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/expansions/indigo-dust/
To są dwa przykładowe projekty połączone i tyle.
Melodie, dźwięki wszystko to samo.
Kogo ja mam tu ocenić? NI czy Sajtrusa?


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 19.01.2020

Tak jestem nikim- Sajtrus - Na Jamendo- 157462 odsłuchań, 17558 pobrań. @ DelianoCarl opamiętaj się. NI dało progsa do dowolnego stosowania i nic Ci do tego.@ Zirds zmieniam styl, bo mi się gitara znudziła:)I jeszcze się tu usłyszymy, pomimo tych dziwnych insynuacji, co zabronione?. Czy to przypadkiem taka polska specjalność? Jak ktoś lepiej, to go ujebać?Pozdrawiam


RE: Sajtrus-Podrygi - Deonite - 20.01.2020

Hej,
Kompresowałeś stopę? Mam takie wrażenie, że tak. W moim domyśle kompresuje się raczej żywe instrumenty. Bardzo mi się podoba melodyczna linia basowa, chociaż zbytnio zasłaniana na początku przez perkusję.v Ale sam w sobie całkiem klimatyczny house, zakrawający o tech house.


RE: Sajtrus-Podrygi - Zirds - 20.01.2020

(19.01.2020, 16:27)Sajtrus napisał(a): Tak jestem nikim- Sajtrus - Na Jamendo- 157462 odsłuchań, 17558 pobrań. @ DelianoCarl opamiętaj się. NI dało progsa do dowolnego stosowania i nic Ci do tego.@ Zirds zmieniam styl, bo mi się gitara znudziła:)I jeszcze się tu usłyszymy, pomimo tych dziwnych insynuacji, co zabronione?. Czy to przypadkiem taka polska specjalność?  Jak ktoś lepiej, to go ujebać?Pozdrawiam

Nie jestem zdania, że jak komuś lepiej to życzyć mu gorzej.. To takie cebularstwo, ale cebularstwem też jest plagiat jak i korzystanie z darmowych gotowców i czerpanie z tego satysfakcji.


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 20.01.2020

Sajtrus a kto ci tutaj źle życzy? Ja ci nie życzę źle ale próbuje coś przekazać. Mówisz że nic mi do tego. To po jakiego chuja to wrzucaleś tutaj? Liczyłeś na fanfary i owacje na stojąco? Za co?! Za to że pozmieniałeś kilka klocków w projekcie zrobionym przez native instruments? Zero inwencji twórczej. Jakiejkolwiek. Nie będę ci setny raz tłumaczył o co chodzi bo ty i tak swoje.
Nikt ci niczego nie broni, ale nie spodziewaj się że będziemy chwalić za coś czego nie zrobiłeś tak naprawdę.
Btw ten expansion kosztuje 35 dolarów


RE: Sajtrus-Podrygi - BiggySee - 20.01.2020

Kompletnie nie rozumiem tej muzyki, dużo się dzieje dla mnie dziwnych rzeczy. Ciężko mi ocenić jeśli nie znam gatunku. Brzmi okej, perkusja, bass, stopa, melodia.


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 20.01.2020

Tak zakupiłem Komplete Kontrol i dostałem Maschine Esencjal i inne takie i masę loopów do dowolnego korzystania. I będę z tego korzystał. Tak będę cebularstwem korzystającym z dorobku NI, na które mam zezwolenie . No i z NKS. Przy okazji nowość: idzie nowe, i żaden DelianoCarl nie powstrzyma tego swoimi epitetami o śmierdzącym h d itp oraz o negowaniu tego co nadchodzi nowe.
https://blog.presonus.com/index.php/2020/01/17/komplete-kontrol-integration-studio-one-part-13


RE: Sajtrus-Podrygi - Zirds - 20.01.2020

(20.01.2020, 18:39)Sajtrus napisał(a): Tak zakupiłem Komplete Kontrol i dostałem Maschine Esencjal i inne takie  i masę loopów do dowolnego korzystania. I będę z tego korzystał. Tak będę cebularstwem korzystającym z dorobku NI,  na które mam zezwolenie . No i z NSO. Przy okazji nowość: idzie nowe, i żaden DelianoCarl nie powstrzyma tego swoimi epitetami o śmierdzącym h d  itp oraz o negowaniu tego co nadchodzi nowe.
https://blog.presonus.com/index.php/2020/01/17/komplete-kontrol-integration-studio-one-part-13

Ale tu nie chodzi o to, że korzystasz z tych rzeczy, ociemniały człowieczku... Tu chodzi o to, by korzystać z głową, a nie na "odp!erdol się"...
Znam ludzi, którzy też mają całe zestawy od Native Instruments - wszystkie Komplete i jakoś nigdy nie słyszałem u nich żeby brzmiały tak samo, bo każdy pracuje z głową! Tak, korzystają z tych samych loopów i sampli, ale każdy je tnie, moduluje, pitchuje, zniekształca, a nie używa całych gotowych presetów tak jak to się kiedyś robiło w Ejay i się chwaliło jak dzieciak z podstawówki wszystkim dookoła, że się zrobiło utwór, który tak naprawdę był zlepkiem przypadkowych gotowców.

Nikt nie będzie brał na poważnie twojej muzyki, jeśli ty nigdy nie będziesz na poważnie tego robił.


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 20.01.2020

@Zirds tnx za kolejna obrazę. I tnijcie sobie- udawajcie , że to Wasze:) Ja się nie czepiam i nie obrażam, i radzę trochę pohamować język. Nie zatrzymasz NKS. https://www.native-instruments.com/en/specials/komplete/this-is-nks/
Spadaj


RE: Sajtrus-Podrygi - Zirds - 20.01.2020

Obrażam tylko i wyłącznie twoją ignorancję, a nie ciebie.
Ale rozmowa z tobą to tyczy się nie muzyki a tylko kręci się wokół ciebie. Nie pozdrawiam.


RE: Sajtrus-Podrygi - Sajtrus - 20.01.2020

I spoko, dziś było za wysokie ciśnienie. Pozdro


RE: Sajtrus-Podrygi - DelianoCarl - 20.01.2020

A co NKS ma z tym wspólnego? NKS to tylko standard kontroli wtyczek za pomocą sprzętu NI.


RE: Sajtrus-Podrygi - cichouk - 27.01.2020

W moim odczuciu nieco pomieszaleś plany dźwiękowe, chyba za bardzo chcesz aby "wszystko było ważne" a tak się nie da. Zdecyduj się co w danym momenncie jest naistotniejsze i to prezentuj. Do przemiksowania i nieznacznego przerzedzenia. Brzmieniami się nie przejmuj, wszyscy jadą na tym samym :)