MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Mvvl - Proxima Arche - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: TECHNO Mvvl - Proxima Arche (/temat-techno-mvvl-proxima-arche)



Mvvl - Proxima Arche - ralg - 17.01.2020

Udało się dokonać kolejnego kroku w produkcji, a przykładem jest najnowszy wałek w klimacie techno/melodic nad którym spędziłem sporo czasu :D  Ostatnio na forum zauważyłem też większy ruch w tych klimatach, co mnie bardzo cieszy. Pozdro dla wtajemniczonych :D 

https://soundcloud.com/mvvl/proxima-arche-original-mix


RE: Mvvl - Proxima Arche - Hexogen - 18.01.2020

Od początku fajnie się rozwija. Ładne perkusje. Arp i horn na swoich miejscach. Jest moc. Fajny aranż. Miks w porządku. Jedyna rzecz, która dla mnie negatywnie wpływa na odbiór to stopa, która gubi czasem swoją "górę". Szczególnie słychać przy głównym dropie. Masz przez 4 uderzenia ten szeroki gruby synth i kolejne 4 bez niego. Wtedy słychać różnicę w stopie. Mimo to, bardzo fajne nagranie. Gratulacje :)


RE: Mvvl - Proxima Arche - D-evolve - 18.01.2020

Jedna z niewielu produkcji na tym forum która mi się szczerze podoba w przeciągu kilku ostatnich dni. Świetnie wyważone dźwięki perkusyjne, super dobrane "efiksy", synthy również genialnie dobrane. Idealne wejścia i zejścia... no kurcze nie ma się czego przyczepić. Jedna z lepszych produkcji jakie słyszałem w przeciągu tygodnia i oby tak dalej

myśle że zasłuzone 9/10 w mojej ocenie :))


RE: Mvvl - Proxima Arche - Zirds - 19.01.2020

Ciekawe Industriale Pan robisz, ciekawe :)
Elegancko to leci, miejscami te zpanoramowane "pierdnięcia" - zwłaszcza te co mają distortion, lubi inny efekt przesterowy na sobie - zagłuszają resztę, ale tak ociupinkę ;)
Tak samo się dzieje z linią perkusyjną i sekcją rytmiczną gdy wchodzi ten Arp lead - znaczy im jest głośniejszy tym bardziej zanika reszta, chyba że mam zje.ane słuchawki...;P

Co do samego aranżu to nie mam się co czepiać, bo jest bardzo PRO!
Super!


RE: Mvvl - Proxima Arche - Mocade - 19.01.2020

(17.01.2020, 18:27)ralg napisał(a): Ostatnio na forum zauważyłem też większy ruch w tych klimatach, co mnie bardzo cieszy.

Ano prawda, robi się powoli mały kącik dla waszej muzyki, chciałbym wam to jakoś lepiej skomentować ale trzeba ogarniać taki gatunek, mogę co najwyżej wskazać że zejście i lekki buildup zdawał się zapowiadać odrobinę co innego niż się pojawiło, ale mnie to tam nie przeszkadza.

Pozdrawiam.


RE: Mvvl - Proxima Arche - ralg - 19.01.2020

(18.01.2020, 13:34)Hexogen napisał(a): Jedyna rzecz, która dla mnie negatywnie wpływa na odbiór to stopa, która gubi czasem swoją "górę". Szczególnie słychać przy głównym dropie. Masz przez 4 uderzenia ten szeroki gruby synth i kolejne 4 bez niego. Wtedy słychać różnicę w stopie. 
Dziękuje za opinię, powiem szczerze że na poziomie produkcji tego tracku jakoś nie rzuciło mi się to w uszy, ale fajnie że udało się Tobie to wyłapać. Ogólnie z tą stopą to jest tak, że po wrzuceniu na soundcloud nie brzmi tak fajnie :D

(18.01.2020, 15:59)D-evolve napisał(a): myśle że zasłuzone 9/10 w mojej ocenie :))
Dziękuję bardzo!

(19.01.2020, 4:03)Zirds napisał(a): Tak samo się dzieje z linią perkusyjną i sekcją rytmiczną gdy wchodzi ten Arp lead - znaczy im jest głośniejszy tym bardziej zanika reszta, chyba że mam zje.ane słuchawki...;P
Nie zwróciłem zbytniej uwagi na ten mankament, przesłuchiwałem całość chyba milion razy i jakoś nie wyłapałem tego jako błąd krytyczny. Więc to może ja mam jakieś z*** słuchawki :D

(19.01.2020, 21:40)Mocade napisał(a):  mogę co najwyżej wskazać że zejście i lekki buildup zdawał się zapowiadać odrobinę co innego niż się pojawiło, ale mnie to tam nie przeszkadza
I to jest fajna kwestia w muzyce, inny odbiór osobisty i indywidualne gusta sprawiają, że dany element przez każdego z nas poprowadzony był by w inny sposób. Dla mnie ważne, że na parkiecie się sprawdza  :D


RE: Mvvl - Proxima Arche - Plague - 21.01.2020

Bardzo mi się podoba. Lubię czasem posłuchać dobrego techno, a ten utwór na pewno jest przynajmniej dobry :) Na początku utworu kiedy bije stopa coś mi w niej nie podchodzi - nie wiem co, ale później kiedy kawałek rozwija sie brzmieniowo stopa wplątana w resztę dźwięków daje świetnie radę.
Dobry, miękki mix. Super.


RE: Mvvl - Proxima Arche - tomaszp - 27.01.2020

Wszystko w zasadzie zajebiście ! Bardzo mi się podoba, aczkolwiek ten lead co miejscami wchodzi - jak to Zirds nazwał "pierdnięcia" wsunąłbym bardziej w "mid" niż side bo zabierają część pasma. Co do reszty, to kwestia gustu, mi się podoba, jest monotonnie, syntetycznie, twardo. Pewnie znajdzie się kilku, którzy powiedzą, że trzeba momentami wyciszyć, ułożyć inny break ale wg mnie każdy tworzy wg siebie i jeśli coś brzmi dobrze, to tym brzmieniem się obroni.

Naprawdę kawał dobrej muzyki, no i moje klimaty w końcu :)

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mvvl - Proxima Arche - Outsider - 30.01.2020

Witam. Jest zdecydowanie za głośno w dobie ustalonej normy LUFS. Zdecydowanie za dużo dołu w miksie, zwłaszcza jak na Techno. Pozdrawiam


RE: Mvvl - Proxima Arche - ralg - 31.01.2020

(30.01.2020, 23:31)Outsider napisał(a): Witam. Jest zdecydowanie za głośno w dobie ustalonej normy LUFS. Zdecydowanie za dużo dołu w miksie, zwłaszcza jak na Techno. Pozdrawiam


Moim zdaniem miks dobrze siedzi, najważniejsze żeby dobrze wiało na rasowym nagłośnieniu w klubie - a ten efekt został osiągnięty. Testowane kilka razy i jeśli chodzi o sam miks -  w secie połączonym z utworami innych topowych techno-producentów - poziomy poszczególnych częstotliwości oraz głośności nie odstają i dobrze "kleją się" podczas grania ;)

(27.01.2020, 14:12)tomaszp napisał(a): Naprawdę kawał dobrej muzyki, no i moje klimaty w końcu :)

Pozdrawiam,

Tomek

Dziękuje za miłe slowa :D


RE: Mvvl - Proxima Arche - Outsider - 31.01.2020

Cały miks jest zbyt głośny i zostanie z automatu "ścięty" do 14LUFS bo taki jest standard na dowolnym serwisie do stremowania muzyki. Serwisy jak YouTube zrobią dokładnie to samo. Ale spoko masz swoje "teorie" i masz do tego prawo. Pozdrawiam


RE: Mvvl - Proxima Arche - DelianoCarl - 31.01.2020

Jebać serwisy do streamowania. Ten typ muzyki robi się głównie pod release w labelu.
Label wydaje 16bitowy WAV + MP3 320kbps. I zajmuje się resztą. Miks jest bardzo dobry - głośny i konkretny. Taki jest dzisiaj standard. Niczym nie odstaje od numerów wydawanych w renomowanych labelach. Wejdź sobie na beatporta i posłuchaj, że są jeszcze głośniejsze kawałki.
Nie wiem o co Ci chodzi :P Przecież soundcloud też ucina i wycisza. A mimo wszystko jest głośno i w dobrej jakości.


RE: Mvvl - Proxima Arche - xeos12 - 4.02.2020

Każdy może być DJem