MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) (/temat-trance-calvin-harris-ft-ayah-marar-thinking-about-you-outsider-remix)



Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 31.01.2020

Witam.
Utwór zahacza o gatunek Trance ale nie trzyma pełnego fasonu tego gatunku.
DAW - Ableton Live
128 bpm
Użyte vst/vsti - Diva, Dune 3, VPS Avenger, Hive, Breverb 2, TB_Reverb_v4, eFx_ DeEsser, FabFilter pro-L2, Neutron 3 Compressor, Neutron 3 Equalizer, 2C-Aether, Neutron 3, T-Racks ONE, Ozone 9
PS. projekt w fazie końcowej produkcji

https://soundcloud.com/user-814689242/calvin-harris-ft-ayah-marar-thinking-about-you-outsider-remix/s-907V4


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - agro - 31.01.2020

Hej, napewno warte uwagi jest to jak ładnie podkład współpracuje z wokalem, kiedy pani śpiewa w ładny sposób uwaga przechodzi na nią natomiast gdy przestaje to swój pazur pokazuje reszta kompozycji przez to powstają fajne napięcia :). Ciekawy dobór "oldschool'owych" brzmień a mimo wszystko kawałek cechuje powab świeżości.  Można posłuchać ;)
Pozdrawiam.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Plague - 31.01.2020

Bardzo dobry utwór. Mięciutki, przyjemny mix, fajne brzmienia - szczególnie podeszło mi basidło. Bit do tańca idealny.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Sajtrus - 2.02.2020

DAW - Ableton Live
128 bpm
Użyte vst/vsti - Diva, Dune 3, VPS Avenger, Hive, Breverb 2, TB_Reverb_v4, eFx_ DeEsser, FabFilter pro-L2, Neutron 3 Compressor, Neutron 3 Equalizer, 2C-Aether, Neutron 3, T-Racks ONE, Ozone 9

Jedyna zaleta z tego pokazu to edukacja. Osobiście lubię jak autor dzieli się na czym toto nagrał, jakich wtyczek użył, to zawsze pewne doświadczenie dla amatorów homerecordingu . A sam utwór? to własne kompo, czy raczej skorzystanie z czyjegoś dzieła? Brzmi ładnie, ale nie jest to dzieło, tylko zwykły remix czegoś tam.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 2.02.2020

(2.02.2020, 1:07)Sajtrus napisał(a): Jedyna zaleta z tego pokazu to edukacja. Osobiście lubię jak autor dzieli się na czym toto  nagrał, jakich wtyczek użył, to zawsze pewne doświadczenie dla amatorów homerecordingu . A sam utwór? to własne kompo, czy raczej skorzystanie z czyjegoś dzieła? Brzmi ładnie, ale nie jest to dzieło, tylko zwykły remix czegoś tam.

Ciekawy sposób rozumowania - ciemny chleb to nie "dzieło" bo jest ciemny. Dzięki za "merytoryczną" wypowiedź. pozdrawiam


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Recoil83 - 2.02.2020

Witam, utwór bardzo szeroko gra, brzmienia niemal że Synthwave, miks czysty przynajmniej tak mi pokazuje DigiCheck, też używam Neutrona 2 i Ozone 5 w każdym miksie, ten Avenger może spokojnie zastąpić Nexusa w sumie już to zrobił, Pozdrawiam.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Hexogen - 3.02.2020

Dla mnie brzmienie, aranż, miks na profesjonalnym poziomie. Nie ma czego się czepić. Ile lat siedzisz w temacie już? Mi pod tym względem przypomina produkcje tego Pana. Gratulacje.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 3.02.2020

Zaczynałem jak większość(kiedyś) od E-Jay, następnie Fruity Loops(obecnie FL Studio) i po drodze zahaczyłem o kilka DAWów. Najbardziej intuicyjnym z zarazem prostym w obsłudze jest jak dla mnie Ableton Live do którego przekonał mnie kolega producent. Generalnie siedzę w muzykowaniu od 2008 a na "poważnie" od 4/5 lat. Pozdrawiam


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - OProject - 8.02.2020

uwaga: Może zawierać śladowe ilości Trance'u
Ja tu wgl go nie slysze :P
Taki POP Synthwave/House
Hihaty i snare wydają się jakieś takie zwykłe, nudnawe.
Bass ladny ale może troche za głośno.
Mix i brzmenia spoko, wokal nic nowego, aranżacja ładna ale typowa

Remix to remix (tutaj raczej Bootleg) czyli wykorzystanie czyjegoś pomyslu i zrobienie swojej arnanzacji, dzwięków na jego podstawie itp.
Nowy utwór ma większą wartość pod względem pomysłu (nie zawsze wykonania)


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 9.02.2020

(8.02.2020, 23:25)OProject napisał(a): uwaga: Może zawierać śladowe ilości Trance'u
Ja tu wgl go nie slysze :P
Taki POP Synthwave/House
Hihaty i snare wydają się jakieś takie zwykłe, nudnawe.
Bass ladny ale może troche za głośno.
Mix i brzmenia spoko, wokal nic nowego, aranżacja ładna ale typowa

Remix to remix (tutaj raczej Bootleg) czyli wykorzystanie czyjegoś pomyslu i zrobienie swojej arnanzacji, dzwięków na jego podstawie itp.
Nowy utwór ma większą wartość pod względem pomysłu (nie zawsze wykonania)

Witam. Ujawnił się nam wróżbita od produkcji muzyki(Remix to remix (tutaj raczej Bootleg) czyli wykorzystanie czyjegoś pomyslu i zrobienie swojej arnanzacji, dzwięków na jego podstawie itp). Brawo TY za fachowe ucho ha ha ha. Pozdrawiam
PS. Wrózbita OProjct używa fusów z kawy czy Tarota w czasie mistycznego seansu?


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - OProject - 9.02.2020

Dzięki za "merytoryczną" odpowiedź. pozdrawiam


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 9.02.2020

(9.02.2020, 12:14)OProject napisał(a): Dzięki za "merytoryczną" odpowiedź. pozdrawiam

Odpowiedź jest odpowiednio "merytoryczna" to Twojego metaerotycznego i "fachowego" komentarza. Proponuje zapoznać się z definicją słowa Bootleg(w kategorii muzyka), jak również znaleźć źródło owego Bootlega na którym rzekomo oparła się moja produkcja. Zaznaczam że odnalezienie "tego Bootlega" może zając to jakieś pierdyliard lat, więc życzę powodzenia. Pozdrawiam


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Sajtrus - 9.02.2020

Czyli jednak słynna Gazellllla?


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Ypsilon - 9.02.2020

Kolego Outsider - zacznę od tego, iż jesteś tak niewiarygodny i śmieszny z tymi twoimi uwagami w tematach innych userów, że aż kuje to wszystko w oczy czytając te twoje elaboraty i slogany wycięte z różnych poradników jak zakamarki czy EiS. Kim ty jesteś aby pouczać innych i pisać ''Wy'' jak do uczniaków? Nic o tobie nie wiadomo. Wrzucasz jakiś remix. Daj swoje dzieła stworzone od podstaw wraz z tym twoim pro masteringiem abyśmy mogli się czegoś nauczyć i posłuchać jak ty sam tworzysz SWOJĄ muzę. Masz jakieś wydania? Piszesz że robisz muzę „poważnie 4/5 lat”. No to pokaż. Wtedy pogadamy o twoich skilach. Każdy producent choćby nawet zaczął od kilku miesięcy wie że oceniać kogoś można tylko po jego dziełach i pracy. To co o sobie napiszesz w dzisiejszych czasach nic nie znaczy, choćby nie wiem jak sam siebie byś ''lukrował''. Liczy się tylko WIARYGODNOŚĆ, którą można zweryfikować.
A co miksu - kawałek jest przesadzony w górze. Stopa ci znikła. Posłuchaj jak fajnie bije w oryginale. Twój remix ma rzeczywiscie bliżej do bootlega bo oprócz linii basu mało się w nim napracowałeś. Najbardziej rozbawiło mnie porównanie remixu do wypieku chleba [Obrazek: smile.png] Chłopie ty tego chlebka nie wypiekłeś, tylko żeś go kupił (a w tym wypadku wziął/pobrał z neta) i przyozdobił rodzynkami. Weź składniki i upiecz sam to pogadamy. 
I skończ z tym żałosnym mentorowaniem.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 9.02.2020

No i się zaczęło. Świadomość stadna bierze górę nad intelektem. Jeśli ktoś ma problem z poprawną oceną mojego remiksu to jego problem. Czy muszę cokolwiek udowadniać komukolwiek?, nie, nie muszę ale z grzeczności wrzuciłem remiks do odsłuchu. Przedszkolne zaczepki w stylu "pokaż coś swojego" od dawna nie robią na mnie żadnego wrażenia. Co najwyżej wywołują odruch politowania. Pozdrawiam


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Sajtrus - 10.02.2020

@Outsider Zrzucasz skórę jak wąż gadopłazie, i wszędzie hejtujesz. Czerpiesz z tego przyjemność? No to współczuję. Gazello :)


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Outsider - 10.02.2020

(10.02.2020, 18:11)Sajtrus napisał(a): @Outsider Zrzucasz skórę jak wąż gadopłazie, i wszędzie hejtujesz. Czerpiesz z tego przyjemność? No to współczuję. Gazello :)

Dorośnij.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Mocade - 10.02.2020

Dobra panowie przestańcie po sobie jeździć, macie prawo uważać utwór za jakikolwiek chcecie ale nie piętnujcie outsidera, on w odróżnieniu od dotychczasowych trolli pisze w tematch całkiem konkretnie i sensownie, pomijając oczywiście odbijanie piłeczki czego również nie toleruję. Kto dał reckę to dał, także poproszę o rozejście póki inba nie nakręciła się na całego. (lub prowadźcie dyskusję tylko w obrębie utworu/kulisów jego powstania, bez jadu.)


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - Recoil83 - 13.02.2020

Dla mnie to chilloutowa muzyka, fajnie się tego będzie słuchać w trasie w samochodzie, miks jest czysty dla mnie.


RE: Calvin Harris ft. Ayah Marar - Thinking About You (Outsider Remix) - meatBall - 16.02.2020

Witam :]

całkiem przyjemna produkcja na całkiem przyzwoitym poziomie :] delikatny taki ten transik, jak na transik powiedziałbym... moim zdaniem bliżej mu do takich typowo radiowych wałków :]
jak miałbym się o coś przysadzić, to byłaby to zbyt delikatna stopa oraz prawdopodobnie trochę "przesuszona" góra.
tak to słyszę :]

pozdro!