MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Genesis Pro od Ummeta Ozcana - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Genesis Pro od Ummeta Ozcana (/temat-genesis-pro-od-ummeta-ozcana)



Genesis Pro od Ummeta Ozcana - sowa - 2.02.2020

Po ośmiu latach pracy Ummet wypuści w tym miesiącu skończony syntezator o nazwie Genesis Pro. 

Uwaga cena tego syntezatora będzie wynosić... 1 Euro.




RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Recoil83 - 3.02.2020

Mi się to kojarzy z tym

https://www.youtube.com/watch?v=wmKamxM_MVs

a nie jestem fanem romplerów :D


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Outsider - 3.02.2020

Facet nie jest głupi. Przy cenie 1 euro zarobi 1 000 000 euro lekko ręką. Pozdrawiam


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Revnotes - 4.02.2020

Brzmi świetnie, przykładowe dźwięki są rzeczywiście bogate. Przy tej cenie ma szansę stać się mega popularny. Fajny powiew świeżości.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Sajtrus - 4.02.2020

Wrzuci ktoś jak dokonać zakupu, bo to naprawdę świetna sprawa. Po prostu nie mam czas dłubać i szukać, a chce to mieć póki jest okazja


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - sowa - 5.02.2020

(4.02.2020, 17:01)Sajtrus napisał(a): Wrzuci ktoś jak dokonać zakupu, bo to naprawdę świetna sprawa. Po prostu nie mam czas dłubać i szukać, a chce to mieć póki jest okazja

Synth ma wyjść w tym miesiącu. Musisz jeszcze poczekać.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Sajtrus - 5.02.2020

Tnx za info :) Czekam bo to potęga jest, coś jak Pigments Serum w jednym i to za to 1 Euro. Niesamowite- gdzie jest haczyk?


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - agro - 5.02.2020

Ja mam nadziej tylko że marketing jest nastawiony na faktyczny zarobek taką niską ceną, jeżeli okaże się że ta strategia przynosie zakładane zyski podejrzewam że w ślad za nią mogą pójść i inne firmy, ale również rynek może szybko się nasycić i stracić mogą na tym konkurencyjne dobre marki które już nie załapią się na tego typu wyprzedaże bo po prostu ludzie będą już mieli wszystko... a co wy o tym myślicie?


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - DelianoCarl - 5.02.2020

Nie wiem czy wiecie, ale Ummet Ozcan ma już na koncie jedną wtyczkę "Genesis".
https://www.youtube.com/watch?v=iQTnYUj1Oak
Wyszła dawno temu, korzystałem z niej przez chwilę. Mimo swej prostoty i tandetnego wyglądu naprawdę dawała radę.
Ta pewnie też :) jest kilka ciekawych rozwiązań, jeszcze nigdzie nie widziałem takiej bezpośredniej regulacji "miękkości" obwiedni ADSR.
Ciekawe.. zobaczymy. Ale nie nastawiałbym się na jakieś fajerwerki. Zobaczymy jak będzie z jakością brzmienia. Aliasing, ewentualne artefakty itd.
Póki co to mi najbardziej odpowiada praca na hardwarowym Virusie TI2.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - sowa - 8.02.2020

Dostępny jest nowy film prezentujący Genesis. Tym razem możemy posłuchać brzmień. Następny film ma prezentować różne możliwości syntezatora. Można wywnioskować, że zabawka będzie do kupienia pod koniec miesiąca. 
Osobiście jestem pod dużym wrażeniem. Za cenę 1 ojro można mieć kombajn kompletny ze świetnym brzmieniem. Rewelka. 




RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - kkokosz - 4.08.2020

No i niestety, z dużej chmury mały deszcz. Instrument średnio nadaje się do pracy, bo jest bardzo zasobożerny. Do tego ma problemy z wyświetleniem interfejsu użytkownika, jeśli DAWa nie uruchomi się z prawami administratora. Brak wersji 64-bitowej, brak wersji dla Maka.

Osobiście kupiłem, żeby sprawdzić, czy synth daje radę, bo spodobały mi się brzmienia prezentowane na filmikach, a 1 euro to nie majątek. Nie wykorzystałem dotąd ani razu, a powiem więcej, wywaliłem już dysku :) A jak Wasze wrażenia? Ktoś zrobił z Genesisa podstawę swojego studia? ;)


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - Recoil83 - 4.08.2020

Kupiłem i wywaliłem to, wszystko przez brak wersji 64 bitowej, chociaż miało to dużo opcji i fajne było, ale nie korzystam z 32 bitowych wtyczek w projektach wcale.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - sowa - 4.08.2020

(4.08.2020, 10:20)kkokosz napisał(a): No i niestety, z dużej chmury mały deszcz. Instrument średnio nadaje się do pracy, bo jest bardzo zasobożerny. Do tego ma problemy z wyświetleniem interfejsu użytkownika, jeśli DAWa nie uruchomi się z prawami administratora. Brak wersji 64-bitowej, brak wersji dla Maka.

Osobiście kupiłem, żeby sprawdzić, czy synth daje radę, bo spodobały mi się brzmienia prezentowane na filmikach, a 1 euro to nie majątek. Nie wykorzystałem dotąd ani razu, a powiem więcej, wywaliłem już dysku :) A jak Wasze wrażenia? Ktoś zrobił z Genesisa podstawę swojego studia? ;)


Pewnie 99% osób, które kupiły tego syntha mają taką samą opinię jak twoja.
Gówno niewarte nawet tego 1 euro bo są lepsze darmowe syntezatory. Gdyby był stabilny i nie bugował przy każdej czynności to jeszcze może... ale w sumie to po prostu spieprzony projekt po całości. Ummet powinien każdemu tego 1 ojro oddać bo nic już z tym nie zrobi na bank a jak ktoś śledzi social media to on już się bawi w inne wtyki i synthy więc Genesis pewnie odeszło do lamusa. Ogólnie niech ten pan spierdala.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - DelianoCarl - 5.08.2020

dlatego najpierw trzeba piracić, a potem kupować xD

H2O - Try Before Buy ..... :D :D :D


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - kkokosz - 5.08.2020

No, niestety, Sowa ma trochę racji :) Ja dopiero po czasie doczytałem, że to instrument wyklikany w takim "generatorze vst", nawet nie zaprogramowany, a że Ummet ma starą wersję tego "generatora-kreatora", to dlatego właśnie nie mógł zrobić wersji 64 bit. Jestem tylko ciekaw, czy Ummet to zrobił celowo i z premedytacją, licząc na te tysiące euro, które ludzie zapłacą (bo co to 1 euro, nie?) - wydaje się, że tak, ale z drugiej strony zrobił sobie tym taką antyreklamę, że jak wrzucił post o nowym projekcie, to go ludzie generalnie zjechali, że ma dopracować Genesisa :D i generalnie już takich ochów i achów nie było ;)


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana. - sowa - 5.08.2020

To było do przewidzenia od samego początku. Jeżeli ktoś robi materiał promocyjny, w którym mówi ile to godzin na tym spędził, ile to już lat nad tym pracuje i gdy jest gotowe mówi, że cena to 1 euro to śmierdzi gównem na kilometr. Nikt by swojego czasu nie wycenił na 1 euro. Typowo gościa to przerosło pod względem technicznym bo projekt jest bardzo zaawansowany nawet jeżeli jest robiony w "generatorze vst". Wiedział, że nic z tego nie będzie to skusił się na ochłapy byle by coś z tego przyszło do sakwy za poświęcony czas.

Lepiej by zrobił "remaster" starego Genesis. Zmieniłby wygląd, dodałby to i owo plus 64bitowa wersja i ma fajny synth za fajna cenę, ale porwał się z motyką na słońce.


RE: Genesis Pro od Ummeta Ozcana - Skywalker95 - 8.08.2022

Fajnie to obciąża PC ...