MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FUTURE Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: FUTURE Nyklas - No Pay (Original Mix ) (/temat-future-nyklas-no-pay-original-mix)



Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 15.02.2020

Witam wszystkich chciałem przedstawić moją nową produkcje . Trochę pomieszane style ale chyba można to podpiąć pod Future House .
Zapraszam do odsłuchu i pozdrawiam ! 



https://soundcloud.com/user-589532646/nyklas-no-pay-original-mix



RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - agro - 16.02.2020

hej w jakiej to jest tonacji?


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 16.02.2020

(16.02.2020, 2:59)agro napisał(a): hej w jakiej to jest tonacji?
Siemka , G Major


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Deonite - 16.02.2020

Chyba G Minor, po polskiemu Gmoll :)

Bardziej mi to podchodzi pod Bass House, jest fajny klimat, ale jest kilka "zakalców" w mixie. Przede wszystkim ten white noise jakoś mi słabo podchodzi. Rozmieszczenie instrumentów w panoramie jest słabe, większość i tak gra w mono.

Ale cholernie podoba mi się linia melodyczna dropu. Prześlesz wavki? Chętnie mógłbym to zremixować :)


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 16.02.2020

(16.02.2020, 17:08)Deonite napisał(a): Chyba G Minor, po polskiemu Gmoll :)

Bardziej mi to podchodzi pod Bass House, jest fajny klimat, ale jest kilka "zakalców" w mixie. Przede wszystkim ten white noise jakoś mi słabo podchodzi. Rozmieszczenie instrumentów w panoramie jest słabe, większość i tak gra w mono.

Ale cholernie podoba mi się linia melodyczna dropu. Prześlesz wavki? Chętnie mógłbym to zremixować T
Ten utwór był jeszcze miksowany na słuchawkach i wydawało mi się że panorama jest dobra , bynajmniej takie miałem odczucie słuchając na słuchawkach (Nowy odsłuch w końcu monitory i reszta sprzętu czeka  na podłączenie ) także myślę że kolejne projekty będą lepsze jakościowo   ;)  Ale cieszę się że w miarę się podoba , z dropu jestem najbardziej zadowolony :D  Daj znać na Priv co by Cię konkretnie interesowało a myślę , że się dogadamy .Chętnie usłyszę twoją aranżacje :) Pozdrawiam


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - BiggySee - 18.02.2020

Ciekawy track, dla mnie trochę mocno grają wysokie hz ale to pewnie dlatego, że ja przyzwyczajony do innej muzyki jestem i sam też bardzo zapobiegawczo gram wysokimi :D Ciekawy zabieg z tym white noisem.


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - flang3r - 18.02.2020

Ależ ładny początek.
Lubię take ewolucyjne basy :)
Faktycznie ten biały szum taki trochę z innej bajki. Mam też wrażenie, że stopa jest trochę za cicho w porównaniu do reszty. Generalnie sekcja perkusyjna (poza cykaczami) pozbawiona jakiegokolwiek pogłosu (nawet minimalnego) brzmi jakoś tak sucho.
Muszę kiedyś umówić się u kolegi na tutoriale z kręcenia ciężkich basów, bo do tego żadnych uwag. Jest moc :)


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 18.02.2020

Wielkie dzięki chłopaki za opinie i cieszę się że utwór odebrany pozytywnie . Co do Bassu to w sumie ,pierwszy raz w takim stylu i  powiem , że trochę przy  bassie i lead 'ach posiedziałem zanim bylem zadowolony z efektu :) Jeżeli jest chęć to chętnie przekaże trochę wiedzy w tym temacie :) Pozdrawiam


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - cichouk - 19.02.2020

Od strony miksu całość leży i kwiczy. Do przemiksowania bo tu nawet nie ma co wskazywać pojedynczych rzeczy.


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 19.02.2020

(19.02.2020, 8:45)cichouk napisał(a): Od strony miksu całość leży i kwiczy. Do przemiksowania bo tu nawet nie ma co wskazywać pojedynczych rzeczy.
Co to za pusta opinia, najlepiej tak napisać jak nie potrafi się rozwinąć tematu i wyrazić które elementy są gorsze a które lepsze. Nie uważam że miks jest aż tak straszny, może nie jest to krystaliczy kawałek, ale wszystkie dźwięki słyszalne i w miarę dobrze rozmieszczone... Słuchalem na monitorach i na 2 parach słuchawek i wszędzie brzmi bynajmniej dobrze. Nie jest to profeska ale nie kuje w uszy i da się określić jak brzmią pojedyncze dźwięki .Myślę że Twoja opinie jest wręcz bez sensowna...


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - cichouk - 19.02.2020

Tu nie ma lepszych i gorszych - ten miks W CAŁOŚCI JEST ZŁY !! To że Tobie się coś wydaje to nie znaczy, że tak jest. Proponuje sobie posłuchać miksu https://musicproducers.pl/temat-progressive-kuba-five-days a potem swojego i zastanowić się czy brzmią jakościowo podobnie i dlaczego nie.

PS. ja to nie jestem od "smyrania po jajach" i poklepywaniach po plecach. Jeśli nie słyszysz co jest źle to wróc do tego kawałka za dwa lata i zastanów się czy przypadkiem nie miałem racji.


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 19.02.2020

(19.02.2020, 14:50)cichouk napisał(a): Tu nie ma lepszych i gorszych - ten miks W CAŁOŚCI JEST ZŁY !! To że Tobie się coś wydaje to nie znaczy, że tak jest. Proponuje sobie posłuchać miksu https://musicproducers.pl/temat-progressive-kuba-five-days a potem swojego i zastanowić się czy brzmią jakościowo podobnie i dlaczego nie.

PS. ja to nie jestem od "smyrania po jajach" i poklepywaniach po plecach. Jeśli nie słyszysz co jest źle to wróc do tego kawałka za dwa lata i zastanów się czy przypadkiem nie miałem racji.
Jeżeli chcesz podawać przykłady dobrego mixu , to proponuję podawać przykłady na własnej twórczości a nie na czyjejś , skoro masz taki świetny słuch i  wiedzę jak powinien brzmieć idealny Mix. Chętnie posłuchał Twojego utworu i zobaczę jak brzmi idealny kawałek. A nie podajesz mi przykład na cudzym kawałku, w całkiem innym stylu i zgrywasz ważniaka. Nikogo nie proszę o "smyrania po jajach" wiem doskonale że utwór jak i miks nie jest idealny ale napewno jest poprawny i spokojnie można go posłuchać i wyciągnąć wnioski lepsze i gorsze a nie gasić utwor jednym teksem z którego nic nie wynika. "nic nie napisze bo miks leży" opinia warta eksperta....


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - cichouk - 20.02.2020

Dobry miks zawsze się obroni bez względu na to jaki gatunek muzyczny reprezentuje. Twój się nie broni w żadnym aspekcie i to napisałem. Dobrze napisałeś, że Twój miks nie jest idealny - a ja poszedłem dalej - Twój miks jest po prostu zły. Prawdopodobnie masz problem z akustyką pomieszczenia co powoduje, że do Twojego słuchu dochodzą przekłamane informacje a to przekłada się na złe decyzje jakie podejmujesz w czasie miksowania.

Jeśli chodzi o mnie, to nie tyle mam świetny słuch, co duże doświadczenie, którego Tobie najwidoczniej brakuje. A jeśli chodzi o idealny miks to Ci jeden wskazałem ale Tobie to chyba mało.

Dobra, i tak za dużo czasu Ci poświęciłem. Rób dalej swoje, miksuj po swojemu a może za jakiś czas jednak zrozumiesz dlaczego tak mało Ci napisałem o Twoim "co najmniej dobrze brzmiącym" miksie.


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Nyklas - 20.02.2020

(20.02.2020, 19:33)cichouk napisał(a): Dobry miks zawsze się obroni bez względu na to jaki gatunek muzyczny reprezentuje. Twój się nie broni w żadnym aspekcie i to napisałem. Dobrze napisałeś, że Twój miks nie jest idealny - a ja poszedłem dalej - Twój miks jest po prostu zły. Prawdopodobnie masz problem z akustyką pomieszczenia co powoduje, że do Twojego słuchu dochodzą przekłamane informacje a to przekłada się na złe decyzje jakie podejmujesz w czasie miksowania.

Jeśli chodzi o mnie, to nie tyle mam świetny słuch, co duże doświadczenie, którego Tobie najwidoczniej brakuje. A jeśli chodzi o idealny miks to Ci jeden wskazałem ale Tobie to chyba mało.

Dobra, i tak za dużo czasu Ci poświęciłem. Rób dalej swoje, miksuj po swojemu a może za jakiś czas jednak zrozumiesz dlaczego tak mało Ci napisałem o Twoim "co najmniej dobrze brzmiącym" miksie.
Gdybyś przeczytał kilka postów wyżej to byś wiedział że miks był robiony na słuchawkach bo jestem w trakcie budowy domowego studia. Z Twojej opinie wynikało że przez ten miks nie da się słuchać i ocenić tego kawałka z czym się nie zgodze bo są jeszcze aspekty takie jak aranżacja i ogólny pomysł, zawsze można coś napisać o danym utworze. Z resztą możemy się spierać bez sensu jeszcze długo dlatego skończmy w tym miejscu każdy ma inne zdanie i tyle...


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - TW16 - 21.02.2020

Jest potencjał. Pchaj to do przodu ;-)


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - Brisk Bullet - 23.02.2020

Co do mixu to niezgodze sie z tym ze nieda sie tego sluchac, ale aranzacyjnie wypada to slabo, zwlaszcza w breakach.
Ogolnie w breakach jest pusto. Wiem ze chciales zrobic to minimalistycznie, ale lepiej by zabrzmialo jakby w breakach byla jakas melodia, synth lub pad. Do porzadnego bass house tu jeszcze duzo brakuje.


Dam ci 2 przyklady.
https://www.youtube.com/watch?v=p2cDjhA8sP4
https://www.youtube.com/watch?v=3NtoOZplS78


RE: Nyklas - No Pay (Original Mix ) - tomaszp - 24.02.2020

No miks wiadomo, można lepiej, choć w przypadku produkcji muzyki to zawsze można lepiej, ciężko stwierdzić kiedy jest idealnie i zawsze coś można poprawić.

Jeśli chodzi o aranż i kreatywność, to bardzo mi się podoba ! Trochę nie moje klimaty ale jest duży potencjał w tym projekcie.

Pozdrawiam,

Tomek