MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! (/temat-jak-dodac-swoje-produkcje-do-sklepow-cyfrowych)



Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - BiggySee - 18.02.2020

Cześć!

Dziś przedstawię Wam dość prosty sposób dzięki któremu będziecie mogli dodawać swoją muzykę do sklepów takich jak: Spotify, Apple Music, iTunes, TikTok, Google Play/YouTube, Amazon, Pandora, Deezer, Tidal, Napster, iHeartRadio, ClaroMusica, Saavn, Anghami, KKBox, MediaNet, Instagram/Facebook.

1. Najważniejsze jest aby posiadać skończony track w formacie WAV, WMA, M4A, FLAC, MP3, lub CDDA.
2. Przechodzicie do serwisu DistroKid i zakładacie konto. 
Jeśli ktoś chce mnie wspierać może zarejestrować się z linku polecającego DistroKid (REF)
3. Konta są dostępne w różnych pakietach. Dla Was jako producentów, którzy chcą wrzucić własne produkcje w zupełności wystarczy najniższy pakiet za 19.99$ rocznie.
4. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych profilowych oraz przygotowanie grafiki (okładki) w rozmiarze najlepiej 3000x3000 pikseli. Pamiętajcie by grafika nie zawierała treści chronionych prawem autorskim ponieważ może być problem w wrzuceniem utworu/albumu do serwisów muzycznych.
5. Po uzupełnienie wszystkich danych możecie wpisać kto jest autorem podkładu, tekstu itp.
6. Uploadujecie całość i musicie odczekać kilka do kilkunastu dni aż pojawi się utwór we wszystkich serwisach

Opcjonalnie!
Od teraz możecie również zarabiać na swoich produkcjach. Wystarczy uzupełnić wszystkie dane do rozliczeń i wybrać sposób płatności. Jeśli cokolwiek zarobicie otrzymacie 100% prowizji.

Sama platforma oferuje również opcjonalne możliwości takie jak:
-YouTube Money (Możliwość wyszukiwania utworu jeśli ktoś go użył i monetyzacji treści)
Cena: $4.95/rocznie + 20% z YouTube Ads

-Store Maximizer (Automatyczne dodawanie do nowo dodanych sklepów cyfrowych)
Cena: $7.95/rocznie

-Shazam & iPhone Siri (Dodanie utworu do bazy tak by ludzie słysząc go mogli go odnaleźć aplikacją)
Cena: $0.99/rocznie

-Leave a Legacy (Utwór nigdy nie zostanie skasowany ze sklepów jeśli nie przedłużysz licencji distrokid)
Cena: $29.00/jednorazowo

Powodzenia i życzę Wam sukcesów nie tylko muzycznych ale i finansowych!


RE: Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - Nyklas - 19.02.2020

Przydatny wątek nie każdy ma okazję wydawać w wytwórniach a chciałby trochę wypromować swoją muzykę, a nie ma lepszych platform i możliwości niż te wymienione wyżej. Koszt nie jest wielki a satysfakcja i szanse dosyć sporę. Myślę że opcja naprawdę godna uwagi sam napewno się zastanowię w przyszłości. Dzięki za informację! Pozdrawiam


RE: Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - BiggySee - 20.02.2020

Starałem się przekazać informacje najlepiej jak potrafiłem. Sam długo poszukiwałem rozwiązania dla siebie aby pojawić się z muzyką w cyfrowych sklepach i to nawet nie z nastawieniem na zarobek a bardziej jako forma promocji, dotarcia do większej ilości osób a przy okazji będzie to dla niektórych odbiorców moich produkcji alternatywa do YT bo jednak na YT ciężko słuchać muzyki będąc poza domem.


RE: Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - Nyklas - 20.02.2020

Dokładnie , samo konto na Soundcloud nie wystarczy ,już nie jest tak popularny a na YT ciężko zebrać słuchaczy chyba że uda Ci się zrobić kilka udanych remiksów popularnych piosenek to osoby trafią jakoś na Twój kanał po wyszukiwaniach . Najlepsza alternatywa jak dla mnie to Spotify który jest bardzo popularny , i oczywiście iTunes. Świetne rozwiązanie jest na Spotify od niedawana zacząłem korzystać częściej i jestem zadowolony można trafić na wiele ciekawych kawałków artystów nie koniecznie z pierwszej ligi . Także mając tam swoje kawałki wydaje mi się że jest łatwiejsza droga że ktoś trafi na Twój utwór zapisze w playliscie i rozprzestrzeni się szybko po świecie :D wiadomo im więcej platform muzycznych tym większe szanse na sukces . Tak już jest SC i YT nie wystarczy . Mi się udało rok temu wydać kilka kawałków za darmo są we wszystkich sklepach wymienionych wyżej....zarobku nie było ale ciesze się , że poszło to gdziekolwiek dalej . Ale naprawdę dzięki za info bo teraz wolałbym wydać te parę groszy i mieć kontrole nad swoimi kawałkami.


RE: Jak dodać swoje produkcje do sklepów cyfrowych! - OProject - 20.02.2020

"19.99$ rocznie" ta i zarobie 10 zł znając realia... czyli strace XD
Ja polecam bandcamp, dajesz cene jaką chcesz a nawet za free/każdy ustala cene :P