MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Shards - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Shards (/temat-ambient-mocade-shards)



Mocade - Shards - Mocade - 11.05.2020






RE: Mocade - Shards - agro - 12.05.2020

Ciekawa muzyka żeby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć gdzie się jest, zadaumać sìę momencik, dobry motyw na wyjście, na jakiś spacer. Można się przy tym oderwać, wpaść w rozważania etc . Podoba się.
Pozdrawiam.


RE: Mocade - Shards - Guzik - 12.05.2020

Bardzo fajny ambient, używasz jakichś tape loopów czy tylko reverb i edycja w DAW?


RE: Mocade - Shards - Mocade - 12.05.2020

(12.05.2020, 0:37)agro napisał(a): Ciekawa muzyka żeby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć gdzie się jest, zadaumać sìę momencik, dobry motyw na wyjście, na jakiś spacer. Można się przy tym oderwać, wpaść w rozważania etc . Podoba się.
Pozdrawiam.

Dzięki za koment, miło że się komuś podoba. A jak z bassem? Dostałem info że jest go za dużo, niestety nie mogę potwierdzić bo jedyny odsłuch mam tylko na słuchawkach.


(12.05.2020, 7:43)Guzik napisał(a): Bardzo fajny ambient, używasz jakichś tape loopów czy tylko reverb i edycja w DAW?

Prawdę mówiąc nie znam określenia "Tape Loop". Opcja druga + sample z Freesound, choć pady nagrywam sam. Również dzięki.


RE: Mocade - Shards - Loco - 12.05.2020

Świetny klimacik, te wokalne wstawki robią robotę, czego mi tu w moim odczuciu brakuje, to jeszcze większego poczucia przestrzeni całości utworu. Z przyjemnością bym tego posłuchał z takim bardzo przestrzennym pogłosem, nawet kosztem "rozmycia" całości utworu.


RE: Mocade - Shards - Guzik - 12.05.2020

@Mocade

Wow, myslalem, ze robiąc ambient wiesz na czym polega używanie kaseciaków w halfspeed do tworzenia ambientu wlasnie. Polecam zapoznać się z tematem, bo warto :)


RE: Mocade - Shards - Mocade - 12.05.2020

@Guzik Teraz cię rozumiem, ten sam efekt można uzyskać zwyczajnie obniżając pitch dowolnego dźwięku i nakładając fx kasety. Ale fakt, słuchało się za młodu walkmana na zdychającej baterii, efekt podobny :-)


RE: Mocade - Shards - musiclabs - 15.05.2020

Kosmos w polaczeni z glebia oceanu. Pasowalo by do takich filmowjako tlo dla lektora :)


RE: Mocade - Shards - Recoil83 - 15.05.2020

Witam, fajnie się tego słucha, dobry miks, te wokalne dźwięki są świetne.


RE: Mocade - Shards - C.Valachi - 22.05.2020

Robisz naprawde kozacki ambient <3 mega !


RE: Mocade - Shards - Zirds - 24.05.2020

Świetny jak zawsze.


RE: Mocade - Shards - patorecydywa - 15.06.2020

faza! fajnie pofiltrowane te sample. Umiejętnie zespolona przestrzeń. Antypatyczne, aspołeczne ambienty zawsze na propsie. Tak, jak piszesz, ten basik od 2:45 klimatu daje mało, a buczenia daje dużo. Czekam na kolejne ciekawostki.


RE: Mocade - Shards - Plague - 15.06.2020

Zajebiście by było sobie to puścić podczas nocnej podróży autem. Klimat wypasiony, niezłą trzeba mieć wyobraźnię, żeby takie coś wykręcać.
Do ulubionych.