MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP rmx - for now - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: HIP HOP rmx - for now (/temat-hip-hop-rmx-for-now)



rmx - for now - pumadesign - 3.06.2020

To mój pierwszy instrumental HH proszę o wyrozumiałość ; )

https://www.youtube.com/watch?v=DcQSY4RVZlw


RE: rmx - for now - tks21 - 6.06.2020

Wydaje mi się, że jak na pierwszy beat jest dobrze. Ale moim zdaniem jest trochę ubogo instrumentalnie ale mnie to w ogóle nie przeszkadza, ba! nawet i lepiej bo jakbyś coś dodał to utwór moim zdaniem byłby o wiele gorszy. Przyzwyczaiłem się do bassu 808 a ma się wrażenie, że jest to bass o zwykłej fali sinusoidalnej i nie ma on charakterystyki 808. Ale sie rozpisałem! Do rzeczy!. Pierwszy beat udany. Pozdrawiam!


RE: rmx - for now - pumadesign - 6.06.2020

Dzięki za pozytywny komentarz , mam kolejne 2 podkłady , prawie skończone i tam chyba więcej się dzieje , ogólnie chyba zostanę dłużej przy produkcji bitów ( a miałem w ogóle zrezygnować z tworzenia muzyki :) pozdrawiam .


RE: rmx - for now - Wappa - 6.06.2020

Gitarka jest niezłym zaskoczeniem. Szczególnie, że nie było żadnego prev jej brzmienia wcześniej. Hat, werbel, kick i bass. Można by było jednak od niej zacząć, coś jak w 3ciej minucie. Wg mnie tak właśnie się powinno zacząć i se płynąć. Beat fajny, prosty. Proste rzeczy są z reguły fajne jak są dopieszczone. Trzask/brud stopy mi się podoba najbardziej(trochę mi trąciło Prodigy). Miękki bass pasuje jej całkiem nieźle. Nie wiem jak jest w mono, (czy jest słyszalny? - bass) słuchawki dają mi sporo niskich tonów. gra to bardzo przyjemnie. Warto jest czasem zatrzymać z ilością dodawanych dźwięków aby uzyskać coś przyjemnego. Wiadomo, że można tu wcisnąć wiele więcej, ale... po co.

Jak sprawia ci przyjemność robienie "podkładów" - rób je. Muzyka to ty, nie rezygnuj z czegoś co lubisz/kochasz robić, nawet jeśli wkoło mówią, że to nie ma sensu. ;)

Powodzenia i pomysłów w dalszych produkcjach.


RE: rmx - for now - Sajtrus - 7.06.2020

Ten delikatny riff gitarowy dodaje uroku. Ciekawie to wyszło. Pozdrawiam


RE: rmx - for now - pumadesign - 7.06.2020

(6.06.2020, 21:16)Wappa napisał(a): Gitarka jest niezłym zaskoczeniem. Szczególnie, że nie było żadnego prev jej brzmienia wcześniej. Hat, werbel, kick i bass. Można by było jednak od niej zacząć, coś jak w 3ciej minucie. Wg mnie tak właśnie się powinno zacząć i se płynąć. Beat fajny, prosty. Proste rzeczy są z reguły fajne jak są dopieszczone. Trzask/brud stopy mi się podoba najbardziej(trochę mi trąciło Prodigy). Miękki bass pasuje jej całkiem nieźle. Nie wiem jak jest w mono, (czy jest słyszalny? - bass) słuchawki dają mi sporo niskich tonów. gra to bardzo przyjemnie. Warto jest czasem zatrzymać z ilością dodawanych dźwięków aby uzyskać coś przyjemnego. Wiadomo, że można tu wcisnąć wiele więcej, ale... po co.

Jak sprawia ci przyjemność robienie "podkładów" - rób je. Muzyka to ty, nie rezygnuj z czegoś co lubisz/kochasz robić, nawet jeśli wkoło mówią, że to nie ma sensu. ;)

Powodzenia i pomysłów w dalszych produkcjach.

Gitara wzięła się z sampla , pociachałem ją , ułożyłem swoje nuty i momentami wydaje mi się że są fałsze czy jak to tam nazwać , tak mi się wydaje :) Bass napiera dołem i to bardzo ale kick jeszcze bardziej :) trochę przesadzone ale jak ktoś słucha na "czysto" bez żadnych podbić itd to jest efekt :) dzięki za komentarz .


RE: rmx - for now - pumadesign - 7.06.2020

(7.06.2020, 9:33)Sajtrus napisał(a): Ten delikatny riff gitarowy dodaje uroku. Ciekawie to wyszło. Pozdrawiam
 
dzięki !


RE: rmx - for now - TUNA - 7.06.2020

Wydaje mi się że na razie jest troszkę pusto, ale ta gitarka daje super klimat a ten paning na high hatach jest hipnotyzujący. Jest spoko, ale wolał bym jeszcze jakąś chwytliwą melodię, pozdro :)


RE: rmx - for now - pumadesign - 7.06.2020

(7.06.2020, 17:08)TUNA napisał(a): Wydaje mi się że na razie jest troszkę pusto, ale ta gitarka daje super klimat a ten paning na high hatach jest hipnotyzujący. Jest spoko, ale wolał bym jeszcze jakąś chwytliwą melodię, pozdro :)

Możliwe że brakuje wokalu :)


RE: rmx - for now - Wappa - 8.06.2020

Cytat:jak ktoś słucha na "czysto" bez żadnych podbić itd to jest efekt
...poczekaj bo nie wiem czy się zrozumieliśmy. Niestety nie wiem jak jest z podbiciami.
Chodziło mi o to, że moje słuchawki posiadają dobre niskie pasmo przenoszenia niskich tonów, nie żadne podbite częstotliwości w sprzęcie. Nie posiadam też żadnego nałożonego w kompie EQ, więc to chyba jest na czysto? Efekt jest bardzo przyjemny co podkreśliłem. Chodziło mi bardziej o mono czy ten bass jest u ciebie podbity w paśmie słyszalnym w mono(tyczy się też niskiego, bardzo niskiego kicka), i czy też da się odczuć na sprzęcie który nie odtwarza tak niskiego pasma[?] ;)


RE: rmx - for now - pumadesign - 8.06.2020

@Wappa Jesteś producentem muzyki więc na pewno masz wszystko bez upiększaczy czy podbić :) w moim podkładzie jest naprawdę dużo dołu , bass ma lekko podbity dół plus gra dosyć głośno a kick to już przesada :)


RE: rmx - for now - Wappa - 8.06.2020

To wiem, słyszę :) ino nie zrozumiałem "czysto"...

p.s. nie jestem producentem, jestem mały szary człowiek :)


RE: rmx - for now - agro - 8.06.2020

Hej, kurcze zabrakło mi tu bogatrzego instrumentarium, uszami wyobraźni słyszałem trobkę która przechodząc w lekkie echo wręcz chwytajac za serce wzmocniła by
Melancholijny nastrój reprezentowany przez gitarkę, na zasadzie pytanie odpowiedz. Uważam też że bit jest nieco za głośno w stosunku do instrumentu. Gitara matowa, wytłumiona ale być może taki był zamiar.

A ogólnie kawałek ciekawy i ładny :)


RE: rmx - for now - pumadesign - 9.06.2020

@agro trąbka będzie w którymś z moich nowych projektów , na razie jest tylko sampel :) bit jest na pierwszym planie zgadza się , tak jak w kolejnych moich podkładach , za jakiś czas mam zamiar je tutaj udostępnić .